Międzynarodowy Dzień Kobiet. Przewodnik dla facetów

Gdy zachodzi temat Dnia Kobiet często słyszy się cyniczną odpowiedź faceta w stylu „Hej, a co się stało z Międzynarodowym Dniem Mężczyzn?”. Prawda jest taka, że Dzień Kobiet ich dotyczy bardziej, niż by się mogło wydawać. 

Szczególnie teraz, w przypadku różnych sytuacji i zachowań zachodzących w polityce, rozrywce, lekkoatletyce i innych sektorach, ważniejsze niż kiedykolwiek jest to, żeby mężczyźni traktowali kobiety z szacunkiem i szanowali je za to, kim są.

Z związku z powyższym przedstawiam Wam, mili moi, przewodnik dżentelmeński, w którym znajdziecie przydatne porady na temat tego, jak postępować i jak się odnosić w stosunku do kobiet. 

Kochaj ją i rozpieszczaj

Bycie kobietą w męskim świecie nie jest łatwe. Często kobieta może się czuć niedowartościowana lub niedoceniona. Dlaczego więc nie okazać jej miłości w ten wyjątkowy dzień? Pomyśl o kwiatach (dostawa pięknego bukietu w tak wyjątkowy dzień do bardzo fajny pomysł!), akcesoriach, świecach zapachowych, czekoladkach…a może masaż?

Powiedz jej coś miłego

Zacznij od przypomnienia jej o tym, jaka jest piękna, ale co ważniejsze, podkreśl to, jak inteligentna, wytrwała i odważna jest. Powiedz jej, że podziwiasz ją za siłę charakteru i za to, jaką jest osobą.

Szanuj ją. Zawsze

Ostatnio sporo mówiono o tym, jak „mężczyźni potrzebują szacunku”, a „kobiety potrzebują miłości”. Prawdą jednak jest to, że zarówno jedni, jak i drudzy potrzebują przede wszystkim szacunku (i miłości), ale ta potrzeba jest manifestowana przez nich na różne sposoby. Dla przykładu mężczyźni okazują szacunek czyniąc ją priorytetem w swoim kalendarzu. W tym dniu oddaj dla niej całą swoją energię, a nie tylko resztki tego, co zostało po znajomych, pracy czy innych zajęciach.

Wspieraj i doceniaj jej marzenia

Mężczyzna okazuje szacunek swojej kobiecie, gdy jej marzenia stają się jego priorytetem. Czy to w rzeczach małych czy wielkich, mężczyźni powinni zachęcać i wspierać swoje partnerki, żeby w ten sposób pomóc im osiągnąć ich cele i marzenia. Wspieraj ją w jej wysiłkach dnia codziennego. Pomóż jej stawać się najlepszą wersją siebie. 
W tym szczególnym dniu zacznij od pytania, o czym marzy. Możesz być zaskoczony.

Mansplaning nie jest spoko

Koncepcja „mansplaning” jest dość prostym stwierdzeniem: gdy mężczyźni wyjaśniają kobietom sprawy związane z doświadczeniem kobiet lub przeżywanymi doświadczeniami – tak jakby mężczyźni wiedzieli więcej o życiu kobiet niż one same. Oczywiście nie przeczę, czasami potrzebujemy wyjaśnienia tego i owego. I jeżeli jesteś w stanie pomóc jej w rozwiązywaniu problemów, ona to przyjmie z największą radością i na pewno Cię wysłucha i to doceni. Ale! Więcej wiary w kobiety, kolego. Ona jest mądra i elokwentna. Wykorzystać ten dzień, żeby jej przypomnieć, że o tym wiesz.

Uczyń ten dzień Dniem Wszystkiego Co Związane Z Kobietami

Dzisiaj i każdego dnia powinniśmy doceniać kobiety w naszym życiu. Matki, babcie, córki, wnuczki, żony, dziewczyny i kochanki, siostry, ciocie, kuzynki, siostrzenice, koleżanki, znajome i przyjaciółki. Kochają nas. Rozbawiają nas. Rodzą nasze dzieci. Sprawiają, że świat staje się piękniejszym miejscem. Bez kobiet nasze życie byłoby nudne, pozbawione radości, koloru i ostatecznie pozbawione sensu. I jakie to by było życie? Poświęć trochę czasu, aby docenić wszystkie kobiety w Twoim życiu i nie mówię tylko o tych będących Twoimi partnerkami.

Doceń kobiety w sztuce i rozrywce

Jeśli nie czujesz się komfortowo na marszu kobiet lub uczestnicząc w innych wydarzeniach publicznych, po prostu nie rób tego. Świętowanie Dnia Kobiet nie musi wiązać się z dużymi gestami politycznymi lub publicznymi…możesz to zrobić na swój własny, osobisty sposób, po prostu słuchając muzyki lub oglądając wspólnie film. Oto niektóre z naszych ulubionych:

Mamy też dla Ciebie playlistę kobiecych piosenek:

Zrozum jej pragnienia

Wiesz przecież, że seks to zabawa dwóch osób, prawda? Upewnij się, że oboje dobrze się przy tym bawicie i jest Wam tak samo dobrze i przyjemnie ZA KAŻDYM RAZEM. Tak, mówię o orgazmach! Nawet jeśli ona udaje, nie przestawaj próbować, dopóki nie dotrzesz tam – do magicznej krainy kobiecego orgazmu. A jeśli nie możesz – pozwól jej to zrobić samej. W przeciwnym razie pewnego dnia znajdziesz ją szukającą nowego partnera na Erodate 😉