Typy majtek, czyli najczęstsze pytania o męskiej bieliźnie

Wiadomo, że to nie jest do końca fajny temat do poruszania z chłopakami podczas wieczoru pokera, a większość facetów może mieć pytania dotyczące zmiany bielizny, ale nie czuje się wystarczająco komfortowo, rozmawiając o tym.

Jeśli jesteś jednym z nich to ten artykuł jest dla Ciebie!

Kiedy już uzbroisz się w odrobinę wiedzy, być może zastanowisz się nad wymienieniem bokserek z liceum na coś bardziej wygodnego, funkcjonalnego i trwałego.

W tym artykule omówimy 7 pytań dotyczących bielizny, które mogliście chcieć zadać, ale tego nie zrobiliście.

Pytanie 1 – Jakie majtki są najlepszym typem bielizny?

Najpopularniejsze rodzaje to slipy, bokserki i stringi.

Moim ulubionym są bokserki – Bokserki zapewniają świetne wsparcie i osłonę i są idealnym wyborem do noszenia pod każdą częścią odzieży wierzchniej. Ten rodzaj bielizny to najlepszy wybór do uprawiania sportu i aktywności fizycznej.

Wybór bielizny powinien być uzależniony od stylu życia i rodzaju spodni, które nosisz (slipy nadają się do obcisłych spodni, bokserki raczej do luźnych spodni).

Pytanie 2 – Jak często należy prać bieliznę?

Prosta odpowiedź – kiedy jest brudna.

Podczas wysiłku fizycznego lub forsownych ćwiczeń na siłowni, Twoja bielizna jest silnie eksploatowana. Najłatwiejszym systemem jest zmiana po intensywnej sesji treningowej się lub przynajmniej raz dziennie.

Spocona bielizna nie jest atrakcyjna ani wygodna. Nawet nie myśl o poddawaniu jej testowi wąchania, aby sprawdzić, czy majtki są ok. Przestrzegaj zasad higieny i myj majtki po każdym noszeniu.

Pytanie 3 – Ile par bielizny powinien posiadać mężczyzna?

Rozsądnym podejściem jest zaopatrzenie się w około 20 par bielizny na 3 tygodnie. Jeśli raz w tygodniu pierzesz ubrania, potrzebujesz co najmniej 14 par. Para na każdy dzień tygodnia i dodatkowe modele zapasowe do ćwiczeń lub podróży.

Jeśli oddajesz się częstej aktywności fizycznej, rozważ zakup kilku dodatkowych par. W końcu nie ma nic gorszego, niż facet w slipach, który nie zmieniał ich od kilku dni.

Pytanie 4 – Jaki jest najlepszy materiał na bieliznę?

Jednym z trudniejszych aspektów zakupu bielizny jest wybór najlepszego materiału.

Bielizna męska jest dostępna w wielu opcjach, w tym wykonana  z nylonu, bawełny, modalu, jedwabiu, spandeksu i lycry. Wybór odpowiedniego materiału sprowadza się do Twojego gustu i tego, co będziesz w nich robić.

Twoja bielizna musi oddychać i rozciągać się.

Wysokiej jakości bielizna zapewnia dobrą wentylację. Tkanina nie wypacza się łatwo, zapewniając wygodne dopasowanie przez wiele miesięcy, jeśli nie lat.

Bawełna i modal to najpopularniejsze wybory.

Bawełna – wypróbowana i przetestowana tkanina, która zapewnia przepuszalność powietrza przez długi czas. Jedna z najpopularniejszych tkanin na bieliznę, której właściwości uzupełnia mieszanka gumek, pozwalająca na rozciąganie i zapewniająca większy komfort.

Najtańsza jest bielizna bawełniana. Uważaj na pleśń, która tworzy się na bawełnie, jeśli zostanie rzucona w róg, gdy jest jeszcze mokra od potu.

Modal – Wykonany z półsyntetycznego włókna celulozowego, modal jest wytwarzany przez przędzenie celulozy z buków. Tkanina pochłania o 50% więcej wilgoci niż bawełna.

Wełna i ocieplina nadają się jako wybór do chłodniejszych klimatów, podczas gdy bawełna jest lepsza w ciepłym klimacie. Spandex to najlepszy wybór na bieliznę do ćwiczeń lub aktywności fizycznej przez długi czas.

Pytanie 5 – Kiedy mężczyzna powinien wyrzucić bieliznę?

Z reguły mężczyźni powinni wymieniać bieliznę przynajmniej raz w roku. Zacznij od wyrzucenia całej wyblakłej, znoszonej i obwisłej bielizny z szafy. Jest to element garderoby, którego nigdy nie należy przekazywać.

Każda bielizna z widocznymi dziurami i / lub plamami musi zostać usunięta. Kiedy opaska straci elastyczność, wyrzuć bieliznę do kosza. Kiedy przestaje pasować z powodu utraty lub przyrostu masy ciała, nie licz na to, że wrócisz do pierwotnej sylwetki.

Pytanie 6 – Czy powinienem rozważyć bieliznę specjalistyczną?

Jeśli masz problem z ciałem, który chcesz naprawić bielizną lub potrzebujesz nowatorskiej bielizny na specjalną okazję, poszukaj opcji w Internecie.

Możesz liczyć na takie rodzaje jak :

Bielizna kompresująca

Wzmacniająca pośladki

Separująca części intymne

 Kobiety uważają pośladki mężczyzny za drugą najseksowniejszą część ciała. Jeśli Twoje potrzebują liftingu, noś bieliznę, która zapewnia odpowiednie wsparcie, aby Twoje pośladki wyglądały na pełniejsze.

Bielizna wyczynowa natomiast zapewnia wsparcie dla części intymnych podczas wymagających ćwiczeń sportowych.

Pytanie 7 – Czy chodzenie bez bielizny męskiej jest w porządku?

Osobiście nie lubię tego uczucia. Chodzenie bez majtek wydaje się być po prostu mało przyjemne i mało higieniczne.

Noszenie bielizny zapobiega ocieraniu się intymnych części o cięższy materiał spodni, a w niektórych przypadkach o metalowe części zamka. Bielizna chroni i zapobiega powstawaniu plam na droższej odzieży.  Dodatkowo noszenie bielizny sprawia, że można rzadziej prać spodnie.

Pytanie dodatkowe nr 1 – Jaki jest najlepszy kolor bielizny?

Kiedy znajdziesz parę, która pasuje do Twojego stylu życia, sylwetki i garderoby, kup kilka takich samych modeli bielizny w różnych kolorach. Podstawowe, jednolite kolory, takie jak czarny, biały, szary, niebieski i czerwony, są doskonałym wyborem.

Jeśli masz na sobie białe spodnie, zakładanie czarnej bielizny nie jest mądrym pomysłem. Zarys ciemnej bielizny będzie dobrze widoczny pod jaśniejszymi spodniami.

Pytanie dodatkowe nr 2 – Jak zapobiec grzybicy?

Grzybica pachwin to wynik gromadzenia się wilgoci, pocierania skóry i możliwej toczącej się infekcji bakteryjnej spowodowanej brakiem utrzymania czystości w konkretnej części ciała.

Postępuj zgodnie z tymi sprawdzonymi metodami:

Unikaj ciasnej bielizny.

Unikaj noszenia bielizny, która ociera krocze.

Noś bieliznę odprowadzającą pot.

Wybierz bieliznę, która odprowadza wilgoć, aby nie osadzała się na skórze.

Noś specjalną bieliznę, która zapobiega otarciom.

Pierz bieliznę po każdym noszeniu.

1 comment

  1. Bez sensowny material opisujacy tylko osoby cwiczace bez sens. Wiecej jest zwyklych uxztkownikow. Zwykly czlowiek nie ma potrzeby zmieniac bielizny dwa razy dziennie wiec i mmu nie treva 14 sztuk tygodniowo. A kto trenuje to jest oczywiste i albo bierze na trening specjalny stroj albo przepocona bielizne pierze w mokrej nikt chodzic nie bedzie,

Comments are closed.