Łysienie – czy mam się martwić?

Nadmierne wypadanie włosów jest zawsze powodem do niepokoju. Przyczyny łysienia mogą być różne – od uwarunkowań genetycznych, aż po niewłaściwą dietę, w niektórych przypadkach utrata włosów może być nawet objawem poważnych schorzeń.

Łysienie u mężczyzn jest jednak często nieuniknione – łysienie androgenowe jest dość powszechne – aż 60% mężczyzn po 50 roku życia się z tym zmaga. I choć dla niektórych mezoterapia igłowa i używanie różnego rodzaju kremów i specjalistycznych szamponów staje się rutyną, inni nie przejmują się wypadaniem włosów i dumnie pokazują swoją łysą głowę!

I dobrze! Jak się okazuje, wiele kobiet uważa, że łysych mężczyzn za o wiele atrakcyjniejszych!

Zdaniem ekspertów, łysi mężczyźni są inteligentniejsi, odnoszą większe sukcesy zawodowe i są bardziej męscy! No i zdaniem wielu kobiet, są oni bardziej atrakcyjni. 

Jeśli Twój partner martwi się wypadaniem włosów, możesz go uspokoić – jego życie będzie od teraz tylko lepsze! Łysi mężczyźni są postrzegani jako bardziej dominujący w porównaniu z tymi o bujnych lokach, jak wynika z badań przeprowadzonych w 2012 roku.

Badania wykazały, że kobiety pociągają łysi mężczyźni. Są ich zdaniem silniejsi, ambitniejsi i bardziej męscy. Nie jest to zaskakująca wiadomość, biorąc pod uwagę, że niektórzy z największych ciach Hollywood nie mogą się pochwalić dużą ilością włosów na głowie. Takimi seksownymi kąskami są chociażby Bruce Willis, Dwayne “The Rock” Johnson czy Jason Statham. 

W 2014 roku przeprowadzono kolejne badanie. W czasie trwania badania uczestnikom pokazano wiele zdjęć mężczyzn. Pierwsza ich partia przedstawiała zdjęcia owłosionych facetów, druga partia to zdjęcia łysych mężczyzn.

Większość uczestników stwierdziła, że wolą i uważają za bardziej atrakcyjnych właśnie tych łysych. Łysi nie są postrzegani wyłącznie jako odnoszący większe sukcesy, ale też bardziej inteligentni.Tak wynika z badań przeprowadzonych w jednym z Kanadyjskich Uniwersytetów. 

Jest jeden haczyk. Te wszystkie miłe epitety nie znajdywały swojego odpowiednika przy opisywaniu łysiejących facetów. Mężczyźni wydają się być bardziej atrakcyjni, inteligentni i odnoszący sukcesy wyłącznie w przypadku, gdy byli całkowicie bezwłosi, podczas gdy ci mający mocne zakola czy na wpół łysi wydawali się jako słabsi, bezradni i tym samym mniej atrakcyjni. A więc następnym razem gdy Twój facet będzie miał dylemat na temat tego, jak się ściąć, możesz mu spokojnie zaproponować – na zero.