Subtelne oznaki zainteresowania – co warto brać pod uwagę?

Podczas randkowania pojawia się wiele niewiadomych – kiedy dla faceta zaczyna się związek, po czym poznać, że mu na Tobie zależy czy też kiedy dokładnie “zaczyna się” Wasz związek. Skąd więc wiedzieć, kiedy nasz związek ma szansę przejść “do następnego etapu“?

Oto kilka wskazówek naszych ekspertów.

Zmienili sposób przedstawiania Cię innym

Zawsze jest niezręczna chwila niepewności, gdy musisz przedstawić swój przelotny romans komuś innemu. Kiedy Twój partner chce zbudować z Tobą związek, nie będzie chciał narazić na niebezpieczeństwo, przedstawiając Cię jako przyjaciela.

Zwróć uwagę na to, co mówią i do komu dokładnie Cię przedstawiają. Jeśli na przykład powiedzą swojemu przyjacielowi: „Chcę, żebyś poznał Klaudię” to chcą być z Tobą związani i ewentualnie wspomnieli o Tobie tej osobie. Jeśli przyprowadzają Cię do znajomych, zwłaszcza tej samej płci, to często szukają zewnętrznej opinii i aprobaty.

To, co mówią ich przyjaciele, może mieć lub nie mieć wpływu na to, co postanowili zrobić dalej, ale kiedy z chęcią przedstawią Cię ludziom w ich życiu, możesz się założyć, że chcą, aby sprawy przybrały poważniejszy obrót.

Sposób, w jaki Cię komplementują, zmienił się

Komplementy, które Ci prawią, mogą wiele pokazać o tym, jak bardzo Cię znają jako osobę. Jeśli Twój partner seksualny przypadkowo przeniósł swoje komplementy na rzeczy, które są nieco bardziej osobiste, może nadszedł czas, aby rozważyć dodanie oficjalnego tytułu do Twojej sytuacji.

Przy luźnym romansie możesz spodziewać się więcej komplementów na poziomie, takim jak „jesteś seksowna” czy „ta koszula świetnie na Tobie wygląda”. Powodem, dla którego ktoś rozwija uczucia jest to, że zaczyna lubić coś więcej niż tylko Twój wygląd.

Kiedy się zakochują, zaczynają zauważać sposób, w jaki się śmiejesz, opowiadasz historie, albo sposób, w jaki komunikujesz się z rodziną. Zwróć uwagę na komplementy, które pokazują, że dana osoba zwraca uwagę na Twoje dziwactwa i cechy osobowości.

Jeżeli wygłaszają tego typu komentarze, to może zechcą zmienić ten romans w rzeczywisty.

Zaczęliście razem mówić o przyszłości

Mówienie o przyszłości oznacza, że chcą Cię w niej widzieć. Kiedy jednak sprawy zaczną stawać się nieco bardziej intymne, zauważysz, że włączają Cię w ich przyszłe plany i na odwrót.

Naprawdę możesz oczekiwać, że wszystko stanie się poważne, jeśli Twój partner będzie mówił o przyszłości. To może oznaczać nawet następny miesiąc lub tydzień.

Jeśli Twój ukochany chce planować, prawdopodobnie chcą i mają nadzieję, że zostaniesz w pobliżu. Zapytanie, czy jesteś dyspozycyjny, by planować, to także świetny sposób, by ocenić Twoje zainteresowanie.

Jeśli jesteś gotów zaangażować się w jakąś działalność z wyprzedzeniem, zakładają, że jesteś zainteresowany, by zostać w pobliżu. Jeśli plany konsekwentnie się urzeczywistniają, to wiesz, że Twój partner chce się zaangażować.

Rozmawiasz z nimi częściej

Wzrost komunikacji może wskazywać na zmianę w relacji. Jeśli zaczniesz mówić do swojego ukochanego z nieco większą częstotliwością, to będzie to subtelny znak, że Twój romans zamienia się w coś poważniejszego.

Na przykład poranne telefony, życzenia miłego dnia, smsy w ciągu dnia i nocne telefony podsumowujące wydarzenia dnia, wskazują, że romans się zmienia.

Wraz ze wzrostem komunikacji rozwija się naturalny wzorzec częstotliwości, a rozmowy stają się bardziej osobiste. Obie strony będą czuły się komfortowo, dzieląc się intymnymi szczegółami swojego życia, w tym dzieciństwem.

Seks jest bardziej komfortowy między wami

Zmieniła się natura seksu, który uprawiasz. Kiedy jednak zamieni się to w coś więcej, będzie Ci równie komfortowo uprawiać z nim seks, jak parze, która jest z nimi od lat. Twoje życie seksualne, choć nadal gorące, jest teraz bardziej komfortowe.

Nie ma już potrzeby zabaw, w których częścią gry wstępnej jest uwodzenie ich do sypialni. Zostawiasz teraz bieliznę na podłodze, a oni odbierają ją bez zastanowienia. Strefa komfortu została przeniesiona do sypialni.

Więcej czasu spędzacie razem w domu – bez seksu

Tylko przytulanie pokazuje, że to coś więcej. Jeśli doszedłeś do punktu, w którym nie uprawiasz seksu, a tylko spędzasz z nimi czas, to może powinieneś wziąć pod uwagę, że sprawy idą w innym kierunku.

Noce na zewnątrz zamieniły się na spotkania w domu, ponieważ kochasz te same programy na Netflix. Jesteś teraz aktorką w swoim własnym serialu romansowym.

Jak widzisz, nie zawsze musisz myśleć o tym, co napisać facetowi, żeby oszalał – czasami Wasz związek w dość organiczny i naturalny sposób przechodzi do kolejnego etapu i sama rozumiesz, kiedy mezczyzna mysli powaznie o kobiecie. A gdy tak już się staje, warto jest się zastanowić, czy właśnie z tym mężczyzną chcesz wiązać swoją przyszłość “na poważnie”.