Po czym poznać, że mu na Tobie zależy?

Przypadkowe związki są obecnie dość powszechne, ale nawet jeśli oboje staracie się zachować prostotę, to są pewne i niczego niepodejrzewające czasy, w których może stać się wręcz przeciwnie.

Pandemia zmieniła w naszym życiu sporo rzeczy, w tym też sposób, w jaki randkujemy. Coraz więcej osób wybiera różnego rodzaju portale randkowe w celu nawiązana potencjalnych znajomości. Skąd jednak wiedzieć, kiedy dla faceta zaczyna się związek, a kiedy jest to tylko i wyłącznie flirt?

Bez względu na to, czy nazywasz je przelotnym romansem, przyjaźnią z korzyściami, przedstawiamy 13 subtelnych oznak, że może się to zmienić w coś nieco poważniejszego.

Zaczęliście rozmawiać nieco poważniej

Subtelne oznaki zainteresowania bywają różne – może być to sposób, w jaki dana osoba się z Tobą żegna, albo pora, o której do Ciebie pisze sms-a. Kiedy mezczyzna mysli powaznie o kobiecie, to często zaczyna z nią rozmawiać na nieco poważniejsze tematy.

Jeśli poznajesz się bliżej za pomocą tekstu, może to doprowadzić do powstania związku. Przelotne romanse zazwyczaj mają ograniczoną komunikację za pośrednictwem wiadomości tekstowych, chyba że wiąże się to z ustawieniem spotkania.

Według kryminalistycznego seksuologa, jeśli ilość wiadomości tekstowych się zwiększa, możesz zmierzać w kierunku prawdziwego związku. „Typowe romanse nie trwają długo. Dlatego nawet jakość przekazów, które wymieniacie z ukochanym jest słaba”.

Kiedy zauważysz, że osoba, z którą rozmawiasz, poświęca dużo czasu na zadawanie sensownych pytań, oznacza to, że chce wiedzieć o Tobie więcej. To szansa dla was obojga na poznanie się w nieobowiązkowy sposób.

Poza tym, pytanie o to, jak Ci idzie dzień, to kolejny znak, że zmierzasz w poważniejszym kierunku – tak więc nie musisz myśleć o tym, co napisać facetowi żeby oszalał, ważniejsze jest to, żeby chciał z Tobą rozmawiać na nieco poważniejsze tematy 😉

Albo jedno, albo oboje zaczęliście częściej szukać okazji do spotkań

Spędzanie razem czasu bez seksu nie jest typowe w związku z korzyściami. Przelotne romanse nie są sytuacjami, które wymagają spędzania ze sobą czasu poza seksem.

Jeśli jednak zaczyna to zamieniać się w coś więcej, być może znajdziesz więcej powodów, aby spędzić czas razem. To oczywiste, że kiedy kogoś lubimy, chcemy spędzić z nim jak najwięcej czasu.

Istnieje również ogólna zasada, że kiedy ktoś nie jest tak otwarty na nasze oferty spędzania czasu wolnego, to jest to znak, aby iść dalej i nigdy nie przeszkadzać tej osobie ponownie.

To samo odnosi się do relacji. Jest to szczególnie silna oznaka sympatii i romantycznego zainteresowania, gdy osoba, z którą się spotykasz, odwołuje inne plany spędzenia z Tobą czasu. Jest to szczególnie istotne, gdy właśnie spotkałeś tę osobę, która w przeszłości miała pewne plany i chce zaryzykować swój czas i energię, aby Cię poznać.

Dotykacie się, gdy nie uprawiacie seksu

Istnieje pewna intymność w fizycznym dotyku bez uprawiania seksu. Angażowanie się w przypadkowy romans zazwyczaj obejmuje Cię i drugą stronę uprawiającą seks i nic więcej.

Kiedy jednak zaczyna się to stawać czymś więcej niż tylko romansem, bycie czułym na dotyk w czasie, kiedy nie uprawiasz seksu, może stać się normalną częścią Twojej interakcji. Tu nie chodzi o seks. Bardziej chodzi o powrót do podstaw randek.

W dzisiejszych czasach większość ludzi zaczyna od seksu, a potem dowiaduje się, co w sobie jest romantyczne. Kiedy ktoś w zasadzie zaczyna delikatnie badać Twoje ciało bez seksualnego podtekstu, oznacza to, że chce zrobić dobre wrażenie.

Zaczęliście razem planować większe wyjścia

Wspólne uczestnictwo w spontanicznym wydarzeniu oznacza, że chcecie spędzić razem czas. Planowanie razem rzeczy jest normalne dla zdrowego związku, więc gdy Ty angażujesz się w przelotny romans, to może być znak, że Wasza relacja się pogłębia.

Może to być wycieczka piesza lub wyjazd na koncert, ale wspólne planowanie pokazuje, że istnieje wzajemne zainteresowanie spędzeniem większej ilości czasu razem. To znak, że Wam zależy i jesteście skłonni przekroczyć granice.

Oboje zaczęliście przedstawiać się znajomym i nie macie z tym problemu

Stają się częścią Twojego kręgu. Zaczęliście się przedstawiać wszystkim swoim najbliższym przyjaciołom? Jest to znak, że romans się kończy, a zaczyna się związek.

Ten krok zależy oczywiście od poziomu socjalizacji, w który każdy z was wierzy. Innym ważnym czynnikiem jest to, ilu przyjaciół każdy z was ma, ponieważ niektórzy ludzie są bardziej społecznymi motylami niż inni.

Ale jeśli jesteś przedstawiany innym przyjaciołom, ponieważ celem jest uświadomienie im, z kim spędzasz większość wolnego czasu – jest to znak, że sprawy zmierzają w poważniejszym kierunku.

Stworzyliście sobie nawzajem imiona zwierząt domowych

Nazwiska zwierząt domowych są znaczącym oznaką sympatii. Kiedy jesteś w związku, tworzenie imion zwierząt domowych dla drugiej osoby może być postrzegane jako słodkie. W przypadkowym romansie może się to jednak wydawać nieco nietypowe.

Może to być również subtelnym znakiem, że jesteście gotowi zmienić Twój romans w coś prawdziwego. Używanie terminów usiłowań i imion zwierząt domowych jest częścią języka miłości i jasną wskazówką, że postrzegasz drugiego człowieka jako kogoś ważnego.