Przestrzeń w związku – dlaczego jest nam potrzebna

Czasami nawet najbardziej zakochane pary potrzebują przestrzeni. Czas w samotności daje nam możliwość skupienia się na sobie – co nigdy nie jest złe – a także do odkrywania innych zainteresowań, relacji z przyjaciółmi i rodziną oraz możliwości rozwoju. Ludzie nie mogą się rozwijać, kiedy są ciągle przyklejeni do jednej osoby.

Jeśli Twoja dziewczyna potrzebuje czasu (czy też alternatywnie Twój facet potrzebuje czasu dla siebie), to nie ma w tym absolutnie nic złego – oznacza to tylko to, że być może dojrzeli oni do tego, ażeby popracować trochę nad sobą.

Samotny czas jest niedoceniany w naszym społeczeństwie. Wraz z pojawieniem się mediów społecznościowych, wszyscy chcą publikować zdjęcia z przyjęć, spotkań, kolacji grupowych i wakacji i to właśnie doceniamy. Nikt nie publikuje zdjęć samych siebie, biorących udział w zajęciach jogi! Jednak jednostki i relacje rozwijają się dzięki dobrej równowadze czasu wspólnego i samotnego.

Jednak podczas gdy dla niektórych proszenie partnera o przestrzeń może być naprawdę łatwe, dla innych może być znacznie trudniejsze. Niezależnie od tego, czy jest to strach przed skrzywdzeniem partnera, czy po prostu niemożność znalezienia właściwych słów, nie każdy jest w stanie wyrazić siebie, mówiąc: „Jesteś niesamowita, jesteś wspaniała, kocham cię, ale po prostu potrzebuję więcej miejsca, niż mi dajesz”.

Ponieważ tak może być w twoim związku, może to być Twoja praca, jako spostrzegawczego partnera, aby wychwycić te sygnały. Następnie, oczywiście, daj mu tę przestrzeń w zdrowy sposób, aby zdał sobie sprawę, że chęć i potrzeba przestrzeni jest całkowicie normalna.

Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak dbać o relacje w związku, oto oznaki, że czas dać partnerowi trochę miejsca – i jak to zrobić skutecznie.

Czujesz, że twój partner robi się marudny

Jeśli chcesz wiedzieć jak dbać o związek, to musisz wiedzieć jak dostrzegać pewne sygnały.

Pierwszą oznaką, że ktoś potrzebuje przestrzeni, jest to, że czegoś potrzebuje – jedzenia, drzemki, przerwy na siusiu, czegokolwiek – gdy robi się marudny. W związku ta marudność może wynikać z potrzeby czegoś więcej niż drzemki i przekąski.

Kiedy twój partner jest marudny, jest to idealny moment na zrobienie kroku w tył. Często jeden partner może stać się drażliwy, jeśli spędza zbyt dużo czasu ze swoją drugą połówką.

Nawet jeśli jesteś w kimś głęboko zakochana, istnieje coś takiego, jak spędzanie z nim zbyt dużo czasu – i można to powiedzieć o każdym związku, romantycznym lub jakimkolwiek innym.

Każda osoba ma własną potrzebę spędzenia czasu samemu. Jeśli nie dostaną tych prywatnych chwil, zaczną szukać sposobów na ucieczkę od Ciebie.

Jak skutecznie dać im przestrzeń? Nie bierz tego do siebie. To wcale nie znaczy, że twój partner cię nie kocha.

Istnieje duża szansa, że ​​ty też możesz się stać drażliwa, jeśli nie będziesz mieć wystarczająco dużo czasu dla siebie. Więc przerwa, aby skupić się na sobie i pozwolić partnerowi skupić się na tylko na nim, jest świetna dla was obojga.

Twój partner wszczyna kłótnie bez powodu

Kiedy potrzebujesz od kogoś przestrzeni, najłatwiej to zrobić, aby dać sobie powód, by wyjść z domu… innymi słowy, bezcelowa kłótnia. Podczas gdy niektóre sprzeczki są niezbędne do rozwiązania problemów w związku, inne, zwłaszcza gdy ktoś potrzebuje przestrzeni, są po prostu drobne i powodują więcej problemów, niż naprawiają.

Ludzie walczą (bez powodu) tylko po to, by uciec od partnera, który ich przytłacza. To twój sygnał, żeby się wycofać i dać swojemu partnerowi trochę miejsca.

Możesz wytknąć swojemu partnerowi jego zachowanie i wywołaną przez niego kłótnię, ale nie trać czasu. Weź to za oznakę, że czas dać im to, czego potrzebują najbardziej: przestrzeń.

Jak skutecznie dać im przestrzeń? Nie możesz tego brać do siebie. To nie znaczy, że jesteś nudna, ani nie oznacza, że ​​on traci tobą zainteresowanie. Po prostu potrzebują trochę czasu dla siebie.

Kiedy mamy „czas dla siebie”, możemy skupić się na tym, czego chcemy, czego potrzebujemy i co nas uszczęśliwia. To okazja, żeby poukładać pewne rzeczy – zarówno jeśli chodzi o nasz związek, jak i resztę naszego życia.

Twój partner zgadza się na wszystko

To, że jesteś w związku, nie oznacza, że ​​powinnaś stracić swoją tożsamość. Jednak niektórzy ludzie robią dokładnie to, nawet jeśli nie chcą, żeby tak się stało. Dla każdego ważne jest, aby zawsze zachowywać swoją indywidualność i nie obudzić się któregoś ranka, zdając sobie sprawę, że mówisz „tak” na wszystko i kiwając głową, ponieważ tak jest łatwiej.

Relacje nie powinny być łatwe; to wymaga pracy. Ponadto najszczęśliwsze i najzdrowsze relacje to takie, które składają się z pojedynczych osób, które potrafią myśleć i działać samodzielnie.

Jeśli twój partner po prostu zgadza się ze wszystkim, co mówisz lub robisz, bez oferowania swojego wkładu, to jest to bardzo mocny znak, że potrzebuje przestrzeni. Oznacza to również, że jest duża szansa, że ​​nie spędza z tobą czasu na tyle, by nawet przejmować się wtrąceniem swoich trzech groszy – zdecydowanie czegoś, czego nikt nie chce dla swojego partnera lub siebie.

Jak skutecznie dać im przestrzeń? Ważne jest, aby partner zachęcał drugiego do aktywności, socjalizacji i działania, które prowadzą do jakiegoś celu i faktycznie mają znaczenie. Innymi słowy, daj im szansę ponownego wyrażenia opinii.

Twój partner jest bardziej zestresowany niż zwykle

Stres nie tylko odbija się na naszym zdrowiu psychicznym, emocjonalnym i fizycznym, ale może również zepsuć nasze relacje. Nie ma nic dobrego ze stresu, a kiedy ktoś, na kim nam zależy, jest zestresowany, czasami kończy się to wyładowaniem złości na nas, a to po prostu nie jest w porządku.

Twój partner może być zestresowany pracą, rodziną, pieniędzmi lub problemami zdrowotnymi. Oznacza to, że ta kwestia jest tym, co zaprząta im głowę. Trudno jest podzielić uwagę i skupienie. Wiesz, że jeśli miałaś przed sobą duży projekt, ostatnią rzeczą, jaką robisz, jest zwrócenie uwagi na swojego partnera.

Jak skutecznie dać im przestrzeń? Jeśli czujesz, że w grę wchodzi zbyt duży stres, wycofaj się. Teraz nie czas na jeszcze większe stresowanie partnera.

Możesz chcieć stawić im czoła i rozwiązać problem, ale kiedy ktoś jest zestresowany, to tak, jakbyś zapędził dzikie zwierze do kąta, co oznacza, że ​​zareaguje źle. Komuś łatwo jest wybuchnąć, gdy jest pod wpływem stresu, więc nie dolewaj oliwy do ognia.

Twój partner jest współuzależniony

Oprócz tego, że zgadza się ze wszystkim, innym znakiem, że twój partner potrzebuje przestrzeni, jest to, że jest współuzależniony. Może się wydawać dziwne, że współuzależnienie może świadczyć o potrzebie przestrzeni, ale tak jest.

Jeśli twój partner nie może nic zrobić bez twojej zgody, ciągle daje znać, gdzie się znajduje lub jest w zasadzie przywiązany do twojej nogi, to jest to znak, że musi odzyskać samego siebie. Pierwszym krokiem jest zapewnienie mu przestrzeni. Będziesz chciała się wycofać i dać mu szansę rozwinięcia skrzydeł, znalezienia ponownie tego, kim jest, osobą, którą był, zanim cię poznał. Ponieważ może nie być w stanie zrobić tego sam, przestrzeń jest najlepszym prezentem, jaki możesz mu dać – nawet jeśli nie zdaje sobie z tego sprawy od razu.

Jak skutecznie dać im przestrzeń? Sprowadza się to do zachęcania partnera do rozwijania hobby i odkrywania nowych, a nawet starych rzeczy. Im solidniejsza tożsamość danej osoby, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie ona szczęśliwa w związku i nie będzie szukała sobie przygód i pocieszenia na boku.

1 comment

  1. Najgorzej gdy Ty dajesz przestrzeń, als Tobie sie tego odmawia. Do tego sugerując, że coś kombinujesz nawet gdy nie masz zlych intencji… Dramat.

Comments are closed.