Seks w saunie – wskazówki dla lubiących zabawy “na gorąco”

Choć sauna koedukacyjna nie jest czymś rzadko spotykanym, to zabawy w saunie stały się trendy w środowiskach homoseksualnych.

Nie powinno dziwić, że nawet w dzisiejszych czasach w saunach (lub łaźniach) często spotkać można gejów i biseksualistów. Mężczyźni korzystający z saun pochodzą z różnych grup wiekowych, z różnych środowisk. Różnią się także budową ciała.

Niektórzy pod pozorem korzystania z sauny, szukają okazji na szybki numerek, inni wolą jej używać jedynie jako dobrego miejsca do poznania innych mężczyzn. Ba, nierzadko można usłyszeć, że niektóre z takich spotkań skończyły się znalezieniem miłości!

Nie należy jednak ignorować faktu, że w miejscu, gdzie większość osób owinięta jest jedynie ręcznikiem, poziom podekscytowania staje się niebezpiecznie wysoki. W takich gorących warunkach, rzadko myśli się o swoim zdrowiu: znane są historie o omdleniach z odwodnienia lub nadużycia narkotyków.

Niektórzy mężczyźni celowo mdleją tylko po to, by obudzić się w centrum orgii, przy wykorzystujących ich chwilową słabość innych napalonych facetach. Wielu z nich mówi później, że pod wpływem chwili, a nierzadko również alkoholu lub narkotyków, całkowicie się zapominają i uprawiają sex w saunie bez zabezpieczenia…

Właśnie dlatego spieszymy z pomocą i opisujemy poniżej, jak przetrwać te upojne chwile w saunie.

Używaj prezerwatyw i lubrykantu

Używanie prezerwatyw podczas seksu jest jednym z najlepszych sposobów na skuteczne zabezpieczenie się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz HIV. Upewnij się, że używasz dużej ilości lubrykantu (najlepiej takiego na bazie wody). Dzięki temu prezerwatywa nie pęknie w trakcie seksu. Jeśli lubisz długie stosunki lub uprawiasz seks grupowy, pamiętaj, aby zmieniać prezerwatywę mniej więcej co 30 minut oraz każdorazowo przy każdym nowym partnerze.

Rób przerwy

Jeśli korzystasz z sauny w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem narkotyków, najlepiej co jakiś czas dać sobie ochłonąć. Upewnij się, że robisz sobie choćby krótkie przerwy. Pozwoli Ci to trochę się ogarnąć, uspokoić organizm, ale także przemyśleć czy na pewno chcesz angażować się w bardziej ryzykowny seks.

Pij wodę

Sauna to gorące, parne miejsce. Jeśli raczyłeś się alkoholem na mieście przed wejściem, prawdopodobnie już na samym początku będziesz odwodniony. Upewnij się, że pijesz dużo wody, ponieważ utrata przytomności podczas odwodnienia może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Miej kontrolę i poznaj swoje granice

Od Ciebie zależy, jaki seks wybierasz. Nigdy nie zmuszaj się do robienia rzeczy, na które nie masz ochoty. Jeśli jesteś naćpany lub wypiłeś za dużo alkoholu, prawdopodobnie Twoja decyzja nie będzie podjęta racjonalnie.

Najlepszym sposobem na powstrzymanie się od ryzykownego seksu, jest świadomość swoich ograniczeń dotyczących ilości alkoholu, który możesz wypić i narkotyków, jakie możesz przyjąć. Zachowaj kontrolę.

Uważaj na innych

Bardzo chcielibyśmy, aby ludzie nie korzystali z sauny w stanie nietrzeźwym lub po narkotykach, jednak to się zdarza. I to często. Dlatego jeżeli zobaczysz, że ktoś stracił przytomność, natychmiast powiadom pracownika sauny. Taka opiekuńcza i odpowiedzialna postawa wobec innych może uchronić kogoś przed niechcianym aktem seksualnym: na haju rzadko jest się w pełni świadomym tego, co się robi.

I wreszcie: baw się dobrze

Nigdy nie pozwól nikomu wzbudzić w Tobie poczucia winy lub zawstydzenia z powodu korzystania z sauny. Dopóki bawisz się bezpiecznie, jesteś odpowiedzialny i masz kontrolę, możesz zrobić prawie wszystko i z kim tylko chcesz.

Jeśli uprawiałeś seks bez zapieczenia:

PEP

Wiemy, że większość gejów przy przeważającej części stosunków używa prezerwatyw, lub jest w trakcie PEP (profilaktyka przedekspozycyjna), ale wypadki się zdarzają. Jeśli uważasz, że byłeś narażony na zakażenie wirusem HIV, PEP to miesięczna terapia polegająca na przyjmowaniu tabletek, które mogą uchronić Cię przed wynikiem pozytywnym. Warunkiem skuteczności jest jednak czas: należy zacząć przyjmować tabletki tak szybko, jak to możliwe, a na pewno w ciągu 72 godzin po stosunku bez zabezpieczenia.

Testy na obecność wirusa HIV

Bez względu na rodzaj stosunku płciowego zaleca się, aby wszyscy aktywni seksualnie mężczyźni przeprowadzali testy na obecność wirusa HIV i chorób przenoszonych drogą płciową przynajmniej raz w roku. Jeśli często uprawiasz seks bez zabezpieczenia, powinieneś badać się co kilka miesięcy. Potrzeba około czterech tygodni, aby wirus HIV mógł zostać wykryty.

HIV-pozytywny

Jeśli żyjesz z HIV, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa HIV, jest dalsze przyjmowanie leków. Badanie wykazało, że przenoszenie wirusa HIV z niewykrywalnym poziomem wiremii wynosi zero, co oznacza, że ​​osoby żyjące z HIV i niewykrywalnym poziomem wiremii nie mogą przenosić wirusa drogą płciową.

Jeśli padłeś ofiarą wykorzystywania seksualnego, są ludzie, którzy mogą Ci pomóc!

1 comment

Comments are closed.