Stosunek analny – co musisz o nim wiedzieć?

Chcesz doświadczyć bezpiecznego i przyjemnego stosunku analnego? W takim razie pomocne będzie poznanie wszystkich związanych z nim faktów. Zapytaliśmy jednego z najlepszych specjalistów o szczegółowe informacje na temat tego, jak geje i biseksualni mężczyźni mogą przygotować się do stosunku, jak zachować bezpieczeństwo i oczywiście jak sprawić, by seks analny był jeszcze przyjemniejszy.

Jak przygotować się do stosunku analnego (i jakich błędów unikać)

Chociaż utrzymanie higieny odbytu jest ważne, nie należy z nią przesadzać. Brzmi dziwnie? Nie chodzi nam tutaj oczywiście o mycie się przed stosunkiem analnym – to jest jak najbardziej wskazane, a nawet niezbędne. Ale istnieje wiele błędów, które popełniają mężczyźni i które przyczyniają się do dyskomfortu w trakcie seksu. 

Do jednego z nich należy przesadne używanie perfumowanych chusteczek (perfumy i konserwanty powodują podrażnienia) oraz nadmierne podcieranie (tarcie może prowadzić do otarć). Powoduje to stan zapalny skóry wokół odbytu, co prowadzi do zgrubień i swędzenia, a także nieprzyjemnego uczucia podczas seksu.

W rzeczywistości perfumowane chusteczki i nadmierne podcieranie są najczęstszymi przyczynami świądu odbytu (jeśli tego nie doświadczyłeś, zaufaj mi, nie chcesz). Zapomnij więc o ostrych zapachach i chemikaliach – przed seksem po prostu dobrze umyj zewnętrzną część odbytu zwykłą wodą, lub bardzo delikatnym mydłem, np. płynem do higieny intymnej.

Pomocne jest również konsekwentne stosowanie diety bogatej w błonnik, która obejmuje produkty takie jak ziarna, brokuły i fasola – taka dieta reguluje wypróżnienia i zmniejsza prawdopodobieństwo niechcianych zabrudzeń podczas seksu. 

Błonnik pomaga zwiększyć masę stolca i zmniejsza płynność, dodatkowo minimalizując ryzyko kałowego bałaganu. Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni powinni spożywać 30-40 gramów błonnika dziennie, a kobiety 25-30 gramów błonnika dziennie.

Ze względu na powszechny strach przed wypróżnieniem się na partnera, wiele osób przed seksem analnym robi lewatywę (polegającą na wstrzyknięciu płynu do odbytu). Chociaż lewatywy mogą wydawać się logicznym sposobem na uniknięcie kłopotliwych sytuacji, lekarze zdecydowanie odradzają ich stosowanie. Lewatywa zwiększa ryzyko infekcji, w tym rzeżączki, chlamydii, zapalenia wątroby, a nawet HIV. 

W rzeczywistości biopsje odbytnicy wykazały, że osoby, które wykonywały lewatywę przy pomocy wody z kranu lub mydła, miały pogorszony stan błony śluzowej jelit – a to skutkuje zwiększoną podatnością na patogeny. Co więcej, wśród osób, które wykonały 50 lub więcej lewatyw w ciągu swojego życia, istnieje tendencja do zwiększonego ryzyka dysplazji odbytu (która może prowadzić do powstawania brodawek, a nawet raka odbytu). Jeśli nie czujesz, że musisz iść do łazienki (mówimy tutaj o dwójce), odbytnica jest prawdopodobnie pusta i już jesteś gotowy na seks analny.

Jeśli przeczytałeś ten akapit, przewróciłeś oczami i stwierdziłeś, że nadal będziesz stosować lewatywy, istnieją kroki, które możesz podjąć, aby zmniejszyć ryzyko. Po pierwsze, ważne jest, aby nawilżyć się w taki sposób, by nie uszkodzić ścianek odbytu partnera lub partnerki. 

Po drugie, pamiętaj, że nigdy nie będziesz odczuwać ostrego bólu – to dlatego, że Twoja odbytnica nie ma w sobie tego typu receptora! Dlatego ważne jest, aby wybrać lewatywę z gładką dyszą – może to zapobiec skaleczeniom i zadrapaniom. 

Upewnij się, że używasz ciepłej wody, aby zwieracze się nie zaciskały, ale uważaj także, żeby nie była zbyt gorąca, bo się poparzysz! (Mieliśmy do czynienia z kilkoma pacjentami, którzy parzyli odbytnicę podczas gorących lewatyw… brawo). Upewnij się, że w lewatywie nie ma mydła, ponieważ może to spowodować więcej podrażnień. 

Co najważniejsze, używaj tylko niewielkiej ilości wody. Ludzka okrężnica ma aż 1,5 metra i naprawdę nie musisz usuwać stolca z całej jej długości! Jeśli będziesz próbować ,,sprzątać” zbyt wysoko, woda zmiesza się z kałem. 

Wtedy, cała odbytnica może wypełnić się płynnym stolcem, stwarzając ryzyko, że spowodujesz jeszcze większy bałagan. A tego przecież nie chcesz.

A więc w teorii wiesz już, czy seks analny jest bezpieczny. A więc…czas na praktykę!

Krok 1: Gra wstępna

Jeśli Twój odbyt jest zbyt mocno zwarty podczas pierwszej penetracji, ryzykujesz jego uszkodzeniem, a w ekstremalnych przypadkach, nawet rozerwaniem skóry! Dlatego tak ważne są różne techniki gry wstępnej, które pomogą rozluźnić odbyt przed stosunkiem. Nie wolno zapominać także o ciągłym nawilżeniu wnętrza podczas penetracji.

W sex-shopach znaleźć można mnóstwo różnych zabawek, których wykorzystanie może być doskonałym sposobem na relaksację przed stosunkiem, ale nie należy zapominać, że używane nieprawidłowo mogą spowodować urazy, a jeżeli stosuje je kilka osób naraz, może dojść do rozprzestrzenienia się różnych niebezpiecznych infekcji. 

Przekazywanie zabawek innym osobom bez dokładnego ich mycia i dezynfekcji, może spowodować zakażenie chorobami przenoszonymi drogą płciową. Rozmiar także jest ważny! 

Uważaj, aby zabawka nie była większa niż standardowy penis – a jeśli dopiero zaczynasz zabawę z analem, zacznij od małej i dopiero stopniowo sprawdzaj, czy możesz zabawić się używając coraz większych przedmiotów. Na początek wybierz miękkie zabawki lateksowe: one znacznie rzadziej powodują urazy niż te wykonane z bardziej sztywnych materiałów.

Nie polecamy tzw. zaślepek, które rozszerzają się u podstawy. Jeżeli jednak zdecydujesz się na taką formę zabawy, uważaj, aby szeroka nasadka nie rozrywała włókien mięśniowych odbytu.

Sex analny może zapewnić nawilżenie i rozluźnić odbyt przed stosunkiem. Jednak może narazić oboje partnerów na ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową, więc bądź ostrożny. Do zminimalizowania ryzyka infekcji, użyj koferdamu. Nie jest on może najwygodniejszy w użyciu, ale zyskujesz psychiczną pewność bezpieczeństwa stosunku – a to jest bezcenne.

Krok 2: Prezerwatywy

Używanie odpowiednich lubrykantów na bazie wody lub silikonu to najlepsza ochrona podczas stosunku analnego, ponieważ zmniejszają tarcie i nie niszczą lateksowej prezerwatywy w taki sposób, jak lubrykanty na bazie oleju. Prezerwatywy są oczywiście najlepszą ochroną przed chorobami i infekcjami chociaż ich skuteczność może się różnić w zależności od rodzaju infekcji.

Nie sposób nie docenić znaczenia prezerwatyw w minimalizowaniu ryzyka chorób przenoszonych drogą płciową: wśród mężczyzn, którzy używali prezerwatyw podczas każdego stosunku analnego, wskaźnik zakażeń wirusem HIV spadł o 70% w porównaniu z mężczyznami, którzy nigdy ich nie używali. 

Prezerwatywy są niestety mniej skuteczne w przypadku opryszczki, HPV i kiły, które mogą się rozprzestrzeniać przez kontakt ze skórą. Ważne jest, aby założyć prezerwatywę, zanim jego penis zetknie się z Twoim odbytem, ​​ponieważ choroby mogą się rozprzestrzeniać nawet przed penetracją!

Chociaż nie mogę przecenić znaczenia używania prezerwatyw, wszystkim bardzo polecam również PrEP (tym bardziej jeżeli zdarza Ci się o czasu do czasu ,,zapomnieć” o prezerwatywie). Prawidłowo przyjmowany PrEP zmniejsza ryzyko zarażenia się wirusem HIV poprzez seks o 99 procent. Nawet jeśli konsekwentnie używasz prezerwatyw, PrEP może służyć jako cenne wsparcie, jeśli jesteś narażony choćby na niewielkie ryzyko zarażenia HIV. Nie zapomnij jednak, że PrEP może przepisać jedynie lekarz. Słyszałem o ludziach, którzy rozdawali PrEP na ulicach i mimo dobrych zamiarów, jest to bardzo zły pomysł. Po pierwsze, nie ma sposobu, aby upewnić się, że to, co dostałeś, jest to bezpieczne. 

Po drugie, lekarz powinien co kilka miesięcy sprawdzać czynność Twoich nerek i przeprowadzić inne badania laboratoryjne. Jeżeli martwisz się o koszty, nie musisz: firma produkująca lek ma program pomocy, więc większość ludzi nic nie płaci za PrEP!

Krok 3: Penetracja

Po grze wstępnej nasmaruj zewnętrzną część odbytu i penisa partnera. Ważne jest, aby nie stymulować penisa podczas próby penetracji. Prawdopodobnie doświadczy on odruchu opuszkowo-jamistego lub mimowolnego skurczu zwieraczy odbytu. 

Odruch ten jest bardziej widoczny u nieobrzezanych mężczyzn i sprawia, że ​​seks analny jest bardziej bolesny i trochę bardziej utrudniony. Ten minimalny dyskomfort nie powinien jednak trwać długo. Delikatna penetracja partnera sprawi, że w ciągu minuty zwieracz rozluźni się i penis będzie można powoli włożyć do końca. Po całkowitym rozluźnieniu zwieracza stosunek nie powinien być bolesny, a stymulacja dolnej części penisa nie będzie już powodować trudności w stosunku.

Stosunki analne i “sprzątanie” po nich

Po seksie analnym weź normalny prysznic. Bardzo delikatnie czyść zewnętrzną część odbytu – nie próbuj jej szorować! Nie używaj lewatyw. Wykonuj testy na obecność chorób przenoszonych drogą płciową co trzy miesiące, jeśli odbywasz stosunek analny z więcej niż jednym partnerem i co sześć miesięcy, jeśli jesteś w stałym związku.  Możesz łatwo znaleźć lekarza przyjaznego homoseksualistom, aby uniknąć dyskryminacji lub stygmatyzacji.

Co robić, gdy odbyt nadal boli?

Jeśli nie możesz cieszyć się stosunkiem analnym przez towarzyszący mu ból, istnieje kilka czynników, które mogą go powodować. Choć nie jest to optymistyczna informacja, to jednym z powodów może być fakt, że Twój odbyt jest anatomicznie zbyt ciasny.

Brak możliwości relaksu jest również często reakcją psychologiczną. Wiele osób miało w przeszłości negatywne doświadczenia z seksem analnym, albo po prostu obawia się nowego doznania. To sprawia, że ​​nie jest się w stanie rozluźnić odbytu i cieszyć seksem. Niektórzy ludzie mają po prostu węższe odbyty niż inni – a niektóre penisy są większe niż inne – takie połączenie może sprawić, że stosunek analny będzie bardziej bolesny.

Niezależnie od przyczyny, w przypadku nieustępującego bólu w trakcie aktu, sugeruję wypróbowanie rozszerzaczy. Są one dostępne w aptekach i sklepach z artykułami medycznymi. 

Rozszerzacze, stosowane systematycznie, są idealnym sposobem na czerpanie przyjemności z stosunku analnego. Zacznij od małego rozszerzacza. Zostaw go w odbycie na 10 minut trzy razy dziennie, używając tego samego rozmiaru przez tydzień. Następnie zwiększaj rozmiar co tydzień, aż do momentu osiągnięcia rozmiaru penisa swojego partnera.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu seks analny dalej pozostaje bolesny lub zauważysz pojawienie się guzków, krwawienia lub ciągłego swędzenia, natychmiast udaj się do lekarza w celu dokładnego zbadania odbytnicy.

Znajdź przyjazne wsparcie medyczne

Pomimo faktu, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety uprawiają seks analny już od czasów starożytnych Greków (i prawdopodobnie na długo przedtem), w wielu środowiskach dalej jest on napiętnowany. 

Najważniejsze jest jednak, aby osoby uprawiające seks analny czuły się komfortowo, rozmawiając o tym z kompetentnym i szanowanym lekarzem. Bo jeśli chodzi o stosunek analny – lub jakąkolwiek część Twojego życia seksualnego – żaden temat nie powinien być tabu! Intymne pytania dla par pozwalają na odkrywanie nowych form współżycia, jak też pozwalają przenieść Twoje zabawy seksualne na zupełnie nowy poziom!

Jak sprawić, żeby Twój stosunek analny był bezpieczny

W przypadku analnych kontaktów seksualnych, choć nadal w dużej mierze uważany za temat tabu, stopniowo zyskuje pełną akceptację w różnych kulturach i grupach wiekowych. Mimo że stosunek waginalny jest nadal trendem numer jeden od czasu, gdy Adam i Ewa zjedli przeklęte jabłko, heteroseksualny stosunek analny jest świadkiem oszałamiającej liczby wyszukiwań w Internecie, jak i uczestniczenia w sypialni.

Badania wskazują, że ponad 40% kobiet w wieku od 20 do 49 lat uprawiało anal. Wsród mężczyzn liczba ta również wynosi 40%; Jednak przedział wiekowy rozciąga się nieco wyżej do 20 i 59 lat. 

Przy globalnym rynku wartym 15 miliardów dolarów rocznie zabawki erotyczne stają się coraz popularniejsze wśród ludzi na całym świecie, a innowacje w dziedzinie penetracji analnej i przyjemności dominują w dużej części obroty. 

Mówiąc o przeszłości, ludzie, od czasów przed narodzinami Chrystusa, byli zaintrygowani tą odbiegającą od normy koncepcją seksualną i nigdy nie stronili od brudzenia sobie rąk. Starożytne kultury, czy to Grecy, czy Peruwiańczycy, rutynowo uważały tę praktykę za rekreacyjną, a nawet na tyle świętą, że można ją uchwycić w różnych formach sztuki – czy to poezji, czy rzeźbie.

Jednak wciąż pozostaje wiele obszarów nietkniętych, jeśli chodzi o dokładną wiedzę i biologię stojącą za całym procesem oraz jakie środki bezpieczeństwa należy przestrzegać podczas radzenia sobie z załamaniami.

Przedstawiamy tutaj wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, których należy przestrzegać, jeśli chcą cieszyć się tym bardzo cichym i intrygującym aktem seksualnym.

Pierwszy seks analny zaczyna się od rozmowy

Nie, nie chodzi o niezręczne opowieści o „bocianach i kapuście” Twoich rodziców. Chodzi o rozmowę z partnerem, zanim zaczniesz działać. Niezwykle ważne jest, aby zrozumieć, co Twój partner uważa za bezpieczne i przyjemne, i zadać sobie pytanie: „Czy naprawdę rozumiem, jak to działa?” 

Następnym krytycznym obszarem, który należy jednoznacznie określić, jest zgoda. Wszystko, co jest robione poza założeniami i zgodą, może przekształcić akt pasji i miłości w traumę psychiczną, a nawet fizyczną. Dlatego przed zapięciem pasów upewnij się, że Ty i Twój partner odbyliście odpowiednią rozmowę i jesteście dobrze wyposażeni we wszystkie elementy niezbędne w tej konkretnej dziedzinie.

Obalmy kilka mitów na temat stosunku analnego

Seks analny to forma aktywności seksualnej, formą współżycia jak każda inna, jednak do teraz z seksem analnym wiąże się wiele mitów. 

Bezpieczeństwo, pewność siebie i zdrowie pojawiają się, gdy od dawna nagromadzone mity na temat stosunku analnego zostają ostatecznie obalone. Przyjrzyjmy się niektórym z najczęstszych nieporozumień dotyczących stosunku analnego i tego, jaką mogą stanowić przeszkodę w zakresie bezpieczeństwa i przyjemności.

Największym mitem dotyczącym stosunku analnego wszechczasów jest to, że nie potrzebujesz zabezpieczenia. Barierowe metody antykoncepcji, takie jak prezerwatywy, są wymagane w przypadku każdego rodzaju aktu seksualnego – waginalnego, doustnego lub analnego. 

Dzieje się tak, ponieważ prezerwatywy są nie tylko środkiem zapobiegania niechcianym poczęciom, ale także najskuteczniejszym środkiem przeciw rozprzestrzenianiu się chorób przenoszonych drogą płciową. Infekcje przenoszone drogą płciową nie ograniczają się tylko do penetracji pochwy. 

Płyny ustrojowe, które wchodzą ze sobą w kontakt z powodu seksu analnego, mogą również przenosić czynniki zakaźne, a tym samym stanowić łatwą drogę do namnażania się patogenów. Dlatego zawsze pamiętaj o używaniu prezerwatyw do seksu analnego.

Drugi mit mówi, że nie potrzebujesz nawilżenia. Pochwa jest cudownym darem natury, który jest dobrze wyposażony w zdolność do samosmarowania (w większości przypadków) podczas stosunku płciowego. Jednak ludzki odbyt nie został pobłogosławiony w ten sam sposób. 

Dlatego nawet dłuższa gra wstępna lub wkładanie zabawek erotycznych i palców nie pomoże uczestnikom, jeśli są one wykonywane przy braku odpowiedniego lubrykantu. Każda próba przejścia do seksu analnego bez użycia lubrykantu nieuchronnie kończy się ranami wzdłuż tkanek odbytu, nie wspominając o rozdzierającym bólu i krwawieniu.

Trzeci mit wynika z bardzo logicznego punktu widzenia na temat seksu analnego i mówi się, że seks nie może doprowadzić do ciąży. Nie ma żadnych wątpliwości, że ścieżki anatomiczne, którymi zajmują się partnerzy podczas seksu waginalnego i analnego są zupełnie inne. 

Istnieją jednak pewne błahostki, które mogą nieumyślnie spowodować ciążę podczas seksu analnego (choć wiadomo, podczas stymulacji odbytu wydawałoby się, że jesteśmy w pełni bezpieczni). 

Może się to zdarzyć, jeśli nie używasz ochrony i część płynu nasiennego wycieka do pochwy. Może się to również zdarzyć, gdy nasienie wejdzie w kontakt ze skórą między odbytem a pochwą. Zdziwiłabyś się, wiedząc, że u 8% osób, które uczestniczą w seksie analnym bez żadnej ochrony, zachodzi ciąża.

Seks analny, a szczegóły anatomiczne

Chociaż istnieje wiele różnic między jamą pochwy a jamą odbytu, jest jedna rzecz podobna między nimi obiema i dotyczy mięśni, które rozluźniają się i umożliwiają penetrację. Mięsień zwieracza odbytu powinien rozluźnić się, aby doszło do seksu analnego, bez narażania partnera na dyskomfort. 

W pierwszych kilku przypadkach może to nie być tak przychylne. Jednak z czasem i cierpliwością, zdrowy relaks i rozszerzenie mięśni w tym miejscu może być możliwe. Pamiętaj, aby dać temu wystarczająco dużo czasu, aby uniknąć bólu i urazów.

W okolicy odbytu znajdują się nie tylko bakterie i wirusy przenoszone drogą płciową, ale także bakterie, takie jak E. coli, które zwykle znajdują się w odbytnicy i jamie odbytu. 

Tak więc takie bakterie mogą również rozprzestrzeniać się przez nacięcia na skórze przy braku prezerwatyw. Szanse na rozprzestrzenianie się infekcji są znacznie większe, jeśli będziesz uprawiać seks analny bez prezerwatyw, a następnie przełączysz się na seks pochwowy / oralny (bez prezerwatyw).

Wróćmy do podstaw i zadajmy sobie pytanie, jaka jest funkcja odbytu? Zapewnia drogę wyjścia dla Twoich jelit. Oznacza to, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas tego procesu możesz mieć krótkie spotkanie z kupą, nawet jeśli wcześniej wykonasz lewatywę (więcej o tym później). 

Tak więc, jeśli uważasz, że jest to coś, z czym Ty lub Twój partner nie możecie sobie poradzić, rozsądnie byłoby nie próbować tego w ogóle.

Fakty dotyczące higieny, pielęgnacji i ochrony podczas seksu analnego

Nie można przecenić znaczenia zabezpieczenia. A zasada, która obowiązuje przy wyborze ochrony to – zawsze używaj nowej prezerwatywy za każdym razem, gdy oddajesz się stosunkowi. Samo to może zapewnić ochronę przed wieloma zagrażającymi życiu bakteriami i wirusami, w tym HIV (ludzkim wirusem niedoboru odporności), HPV (wirusem brodawczaka ludzkiego), wirusem Hep – A i C oraz E. coli.

Rodzaj używanego żelu podczas seksu analnego jest równie ważny. Pamiętaj, aby używać lubrykantu na bazie wody, zamiast lubrykantu na bazie oleju, ponieważ ten ostatni może powodować przerwanie prezerwatywy. Lubrykanty na bazie silikonu są jeszcze lepsze.

Zwróć szczególną uwagę na czystość odbytu i okolicy odbytu, czy wnętrzności też są puste. Powody są oczywiste.

Partner przyjmujący musi zachować pełną opiekę i powinien delikatnie pchać; sprawić, by receptywny partner czuł się komfortowo, tak aby oboje mogli czerpać maksymalną przyjemność z tego procesu.

Podobnie jak w przypadku każdego innego ograniczenia cielesnego, istnieje ćwiczenie rozszerzające horyzonty, w przypadku problemów z seksem analnym możesz odnieść się do określonej kategorii ćwiczeń, aby zwiększyć Twoją elastyczność. Jeśli po uprawianiu seksu analnego trudno jest utrzymać zawartość w jelitach, wskazane byłoby wykonanie ćwiczeń Kegla, aby wzmocnić mięśnie zwieracza.

Wskazówki od ekspertów penetracji odbytu

Niewielkie eksperymentowanie może pomóc. Jeśli jesteś nowicjuszem w seksie analnym, rozpoczęcie od pełnego otwarcia penisem jest najgorszą rzeczą, na którą możesz się zdecydować. Zamiast tego zacznij powoli i od mniejszych przedmiotów, takich jak palce i zabawki erotyczne. 

Upewnij się, że Ty i Twój partner jesteście zrelaksowani. Stymulowanie innych stref erogennych, takich jak łechtaczka, pomoże zamaskować początkowy ból podczas seksu analnego. Wiele osób słusznie uważa, że ​​seks jest jak podróż samochodem. Zgodnie z tą definicją, seks analny może być przejażdżką kolejką górską lub ruchliwą ulicą. 

Oznacza to, że może to oznaczać katastrofę dla niektórych par, a jednocześnie otworzyć perspektywy na nowe przygody dla innych. Wszystko sprowadza się do bycia w odpowiednim nastroju, używania odpowiedniego lubrykantu, stopniowego postępu i zawsze stosowania zabezpieczenia (i nieobrzydzenia przez niektóre z bardzo oczywistych przeszkód po drodze). 

  • Paznokcie muszą być spiłowane, gdy sprowadza się do seksu analnego. Nie chcesz ranić swojego partnera spiczastymi, ostrymi przedmiotami we wrażliwych miejscach. Nie chcesz też wymieniać milionów patogenów za pomocą paznokci? 
  • Nie zapomnij o odpowiedniej higienie gadżetów erotycznych. Upewnij się, że zabawki erotyczne, których używasz, są dobrze odkażone. Nawet niewielkie niedociągnięcia w poziomie higieny mogą sprzyjać przeniesieniu bakterii z odbytu do innych delikatnych partii Twojego ciała, co może zakończyć się infekcjami.
  • Chociaż nie jest to rygorystyczny wymóg, jeśli nadal nie masz pewności, jakie nieszczęsne zdarzenia mogą się wydarzyć po rozpoczęciu seksu analnego, zaleca się wykonanie lewatywy. 
  • Lewatywa to proces, w którym płyny są bezpiecznie wstrzykiwane do odbytnicy w celu usunięcia zawartości okolic tyłka. Są one łatwo dostępne w drogeriach. Gdy opróżnisz jelita i nie zjadłeś niczego, co mogłoby prowadzić do wstrząsów trawiennych, możesz działać. Słusznie mówi się, że największym narządem płciowym jest mózg. 
  • Nie bój się słowa “rimming”, jest to przyjemny sposób na grę wstępną podczas seksu analnego.

Seks analny – czy Twoja partnerka jest na to gotowa?

Jeśli jeszcze nie zdarzyło Ci się uprawiać seksu analnego i nie doświadczyłaś delikatnych pieszczot tyłeczka, to muszę Ci powiedzieć, że omija Cię niezła zabawa. Sex analny jest super. Jest to moja ulubiona forma współżycia, a orgazmy towarzyszące stymulacji analnej sprawiają, że kręci mi się w głowie. Jeśli swój pierwszy seks analny masz jeszcze przed sobą, to warto jest się odpowiednio do tego przygotować – no wiesz, żeby czuć się trochę pewniej i nie panikować – w końcu anal jest formą aktywności seksualnej, która wymaga przygotowania i wprawy, a nie każda kobieta jest przekonana do eksperymentowania w ten sposób.

Eksperymenty z zabawką możesz też przeprowadzać samodzielnie

Przed angażowaniem się do stosunku płciowego zwanego analem warto jest samej się dowiedzieć, co Cię podnieca, a co nie. Zaczynaj powoli. Stymulacje analne korkami analnymi to nie jest coś, co chcesz robić na początku swojej przygody z seksem analnym. Najlepiej jest zacząć od eksperymentów z palcem – dzięki temu dowiesz się jakie tempo i jaki rytm pulsacji jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni, będziesz też w stanie dowiedzieć się, która pozycja analna jest dla Ciebie najprzyjemniejsza.

Tak, rzeczywiście można rozerwać sobie tyłek penetracją, a więc zwolnij i nie zmuszaj się do niczego

Tkanka w pobliżu Twojego tyłka jest bardzo wrażliwa, więc ważne jest to, ażeby zwolnić w odpowiednim momencie, ażeby nie doszło do powstania otarć na skórze. U okolic odbytu jest pełno zakończeń nerwowych i czasami może być przyjemnie po prostu pozostać w okolicach otworu. 

Za pierwszym razem zaleca się po prostu pozostawanie “na powierzchni”, bez penetracji. Jeśli chcesz być jeszcze bardziej ostrożna, możesz zacząć od małego palca – w ten sposób nie przesadzisz na początek. Nie spiesz się z penetracją analną – daj sobie czas ażeby poczuć się dobrze i rób to krok po kroku. 

Część mężczyzn jest w stanie osiągnąć orgazm przez stymulację prostaty

Prostata jest podobna do punktu G u kobiet, a mężczyźni lubią stymulację prostaty głównie dlatego, iż jej dotykanie powoduje u nich powstanie uczucia początku orgazmu. Tylko że w przeciwieństwie do orgazmu, kiedy to uczucie to znika po chwili, przy stymulacji prostaty trwa ono tak długo, jak długo jest dotykana. 

Łatwiej jest odnaleźć prostatę po przynajmniej krótkiej grze wstępnej, ponieważ gdy mężczyzna się podnieca, wydziela się do prostaty płyn, który powoduje, iż ona pęcznieje, przez co jest łatwiej namacalna. Kobiety transpłciowe również mają prostatę, jest ona jednak mniej wrażliwa przez przyjmowanie niektórych hormonów. 

Zaleca się dokładnie takie samo stymulowanie prostaty jak stymulowanie punktu G u kobiet. Chodzi więc tu o krótkie, okrężne ruchy, jak też pocieranie jej. Dokładnie tak, jakby się to robiło z punktem G u kobiet. Uważaj na paznokcie, używaj tylko opuszków palców i rób to powoli i stabilnie, zaczynając od wolniejszych ruchów i mniejszego nacisku. 

Synchronizacja oddechu z penetracją podczas zbliżenia może zdziałać cuda

Głębokie oddychanie zmniejsza niepokój, a także rozluźnia mięśnie, które są “kluczem” do udanego seksu analnego. A więc gdy odbiorca robi wdech – wkładaj penisa, wydech – wyciągaj go. Odbiorca zawsze powinien dawać wskazówki i informować partnera o tym, czy jest gotowy na więcej, czy nie. 

Nigdy nie chcesz przechodzić od seksu analnego do pochwy bez zmiany prezerwatyw i / lub dokładnego umycia się.

Upewnij się, że nie wkładasz penisa na przemian do po pochwy i do odbytu, gdyż może być to niebezpieczne dla Twojego zdrowia. W taki sposób łatwo jest się nabawić różnych infekcji. Warto tu też zaznaczyć, iż trzeba uważać na przesadzanie z ilością lubrykantu. Nie może go być tyle, ażeby spływał on z odbytu do pochwy (a razem z nim bakterie). 

Przed uprawianiem seksu analnego postaraj się pominąć dania, które sprawiają, że czujesz się jak gówno (taka mała gra słów)

Ludzie muszą zrozumieć, że w trakcie seksu analnego zdarzają się przypadki “wycieków” i są one całkowicie normalne. Jeśli jednak odżywiasz się zdrowo, jesteś z partnerem, z którym czujesz się dobrze i bezpiecznie, nie musisz bezpodstawnie się martwić i wariować. Po prostu obserwuj swoje ciało i to, jak reaguje na różne produkty. Dla przykładu – niektórzy mogą zajadać się fasolą i nie mieć żadnych “reakcji” z tym związanych. Inni po zjedzeniu burrito muszą zapomnieć o jakimkolwiek seksie, co dopiero o seksie analnym. 

Słuchaj swojego ciała. Pamiętaj jednak, że w odbytnicy mogą znajdować się śladowe ilości kału i musisz sobie po prostu z tym poradzić. 

Może Ci się wydawać, że chcesz do kibelka. I czasami rzeczywiście musisz iść do kibelka

Bardziej prawdopodobne jest to, że nie zajdzie potrzeba skorzystania z kibelka podczas seksu analnego. Jeśli jednak czujesz, że musisz do łazienki – powiedz o tym swojemu partnerowi. 

Nie zapomnij, że przede wszystkim chodzi o to, żebyście się czuli komfortowo. Seks analny w żadnym wypadku nie może być czynnością, która jest przyjemna tylko dla jednej ze stron. Nie spiesz się, rób przerwy, jeśli tego potrzebujesz i nie bój się wyrazić swoich potrzeb. 

Pamiętaj, że stosunek analny może nieść dużo przyjemności, jeśli zostanie “wykonany” poprawnie. Złotą regułą jest brak pośpiechu, sporo lubrykantu i relaks. Dzięki temu zostaniesz fanką miłości greckiej – uwierz mi! Warto jest pamiętać o tym, co najważniejsze, sprawdzić, w której pozycji analnej jest Ci najłatwiej osiągnąć orgazm – w końcu w tym rodzaju seksu chodzi przede wszystkim o poznanie siebie i swojego ciała (i oczywiście nie mniej ważne są okolice odbytu!).