Profil randkowy – na co zwrócić uwagę?

Czat z nieznajomą osobą jest dla nowicjuszy randkowania niekiedy prawdziwym wyzwaniem. Jak napisać do dziewczyny (lub chłopaka) żeby nie wyjść na lamusa, co napisać do chłopaka, żeby mu się spodobać? Cóż, na początku warto jest się zastanowić nad tym, w jaki sposób stworzyć profil randkowy, żeby wyróżniał się od pośród setek innych.

Istnieje kilka strategii tworzenia profilu, które pozwalają zoptymalizować prawdopodobieństwo zainteresowania potencjalnymi dopasowaniami.

Oto dziesięć rzeczy, których nigdy nie należy robić w profilu online:

Nigdy nikogo ostentacyjnie nie odrzucaj

Znieważanie, wyśmiewanie i inne tego typu zachowania (nawet w żartach) w stosunku do osób, z którymi masz ,,match’a” to ogromny błąd. Nigdy tego nie rób. Wyjdziesz na protekcjonalnego i osądzającego. Nie gryź ręki, która może zostać Twoją bratnią duszą.

Nigdy nie kłam

Nigdy. Nie kłam na temat swojego wzrostu, wieku czy wagi: prawda przecież i tak wyjdzie na jaw. Nie udawaj, że masz lepszą pracę lub że jesteś bardziej przygotowany na długoterminowe zaangażowanie niż jest naprawdę.

Nie musisz ujawniać wszystkich swoich małych sekretów na profilu, ale nie powinieneś też oszukiwać – nie pomoże Ci to w znalezieniu partnera.

Nigdy nie pisz, czego szukasz pod względem finansowym

Nie wspominaj też ile w przyszłości chcesz mieć dzieci. Niektóre rzeczy najlepiej wyjawiać stopniowo.

Nigdy nie używaj swojego profilu do pisania o byłym

Albo o seksie. Pamiętaj o zasadach pierwszej rozmowy i stosuj je również do tego, jak przedstawiasz się nieznajomym w sieci.

Nigdy nie narzekaj

Nie narzekaj na to, że jesteś singlem, na złe pierwsze randki, które ostatnio miałeś, lub na politykę rządu. Utrzymuj optymistyczny profil i koncentruj się na wszystkich wspaniałych rzeczach, które masz do zaoferowania i których szukasz w nowym związku. Pamiętaj, że na żadnym randkowym portalu nie spotkasz raczej nikogo kto szuka pesymisty!

Nigdy nie zbaczaj z tematu

Jeśli wywody na Twoim profilu są dziesięć razy dłuższy niż pozostałe, nikt nie poświęci mu zbytniej uwagi.

Bądź zwięzły, jasny i uważaj na literówki i błędy gramatyczne.

Nie podawaj informacji zbyt ogólnikowo ani nie używaj zbyt wielu oklepanych zwrotów. Każdy lubi „dobrą zabawę” i określiłby swoje muzyczne gusta jako „elektroniczne”. Z pewnością nie jesteś jedyną osobą, która „nie może żyć bez tlenu, przyjaciół i rodziny”. Wypełnij swój profil szczegółami, które Cię odzwierciedlają, ale w taki sposób, żeby wyróżnić się na tle innych profili.

Nigdy nie ujawniaj zbyt wielu danych osobowych

Twój profil jest czytany przez nieznajomych. Nie powinni być w stanie zidentyfikować Twojego miejsca pracy, adresu domowego, nazwiska ani osobistych informacji kontaktowych z Twojego profilu. Uważaj na swoje zdjęcia: na przykład nie zamieszczaj fotki zrobionej przed nowym domem.

Nigdy nie ulegaj swojemu ,,wewnętrznemu narcyzowi”

Nie żądaj, aby Twój przyszły partner Cię wielbił i adorował. Nie wymieniaj cech, na które Twoim zdaniem „zasługujesz”. Zamiast tego skup się na tym, co masz do zaoferowania. Ważne: nie podawaj listy zasad ani oczekiwań dotyczących randek – chyba że nie chcesz, aby ktokolwiek do Ciebie napisał.

Nigdy nie zostawiaj pustych miejsc

Jeśli nie możesz poświęcić czasu na wypełnienie prostego profilu randkowego, dlaczego ktoś miałby zakładać, że zainwestujesz czas w poznanie potencjalnego partnera? Unikaj także zwrotów w stylu: „Nie wiem, co tu napisać. Moi przyjaciele mogliby lepiej odpowiedzieć na to pytanie”. Takie opisy prowadzą jedynie do krępujących sytuacji.

Portal randkowy jest świetnym sposobem na poznanie nowych osób i umawianie się z nimi na randki. Przy odrobinie szczęścia (i oczywiście dobrze stworzonym portalu randkowym) możesz jeszcze dziś zacząć rozmowę z dziewczyną, która być może zaowocuje gorącym spotkaniem, a może nawet związkiem na dłużej.

A więc – ruszaj na podbój portali randkowych!