Interesuje Cię joga nago? Sprawdź, co musisz wiedzieć

Jeśli czujesz, że Twoje ubranie ogranicza Cię podczas praktykowania jogi lub chcesz praktykować jogę w tradycyjny sposób, pomyśl o spróbowaniu Nagiej Jogi. Naga Joga pozwala Tobie i Twojemu instruktorowi przyjrzeć się dokładnie, jak porusza się ciało w różnych pozycjach, bez konieczności zatrzymywania się i poprawiania ubrań, które mogą przeszkadzać.

Joga nago w ciągu ostatnich paru lat staje się coraz bardziej popularna, a wielu zwolenników jogi zarzeka się, że nie tylko ma ona pozytywny wpływ na zdrowie, ale też pozwala to w pełni cieszyć się wszystkimi zaletami jogi. Ich zdaniem tego typu joga nie ma nic wspólnego z porno, a pozwala na pełną akceptację swojego ciała.

Joga nago – dlaczego warto ją ćwiczyć

Naga Joga ma być doświadczeniem, które przełamuje przyjęte granice i zachęca joginów do rozwijania nowego uznania dla fizycznych, umysłowych i duchowych korzyści jogi.

Główne cele Nagiej Jogi są następujące:

·      Pozwala dokładnie widzieć prawidłowe ustawienie i ruchy podczas wykonywania póz

·      Zachęca do zwiększenia świadomości swojego ciała

·      Eliminuje obawy dotyczące negatywnego wyglądu własnego ciała

·      Pomaga uczestnikom rozwijać poczucie własnej wartości

·      Pozwala na większą swobodę ruchów bez ubrań

Naga Joga nie ma nic wspólnego z seksualnością, orgazmami ani innymi uczestnikami. Podobnie jak wszelkie inne formy jogi, dotyczy samego siebie i tego, co można tam znaleźć.

Czy joga nago jest odpowiednia dla Ciebie?

Na początku zastanów się, dlaczego w ogóle lubisz jogę. Joga to nie sport, który uprawiasz ze znajomymi. Współcześnie joga nie tylko pozwala na poprawę kondycji fizycznej, ale też pozwala na nawiązanie głębszej relacji ze swoim ciałem. W sieci możesz znaleźć sporo postów i opinii osób, którzy opowiadają o tym, dlaczego joga nago im się podoba.

Zanim zapiszesz się na zajęcia, upewnij się, że Naga Joga jest dla Ciebie odpowiednia. Generalnie ta forma jogi najlepiej nadaje się dla osób, które zgadzają się z następującymi stwierdzeniami:

·      „Naprawdę interesuje mnie zrozumienie wszystkich korzyści płynących z praktykowania jogi”.

·      „Chcę czuć się bardziej komfortowo ze swoim ciałem”.

·      „Lubię próbować nowych rzeczy”.

·      „Rozumiem różnicę między nagością a zachowaniami seksualnymi”.

Gdzie możesz ćwiczyć Nagą Jogę?

Wiele studiów jogi w największych miastach większości krajów europejskich i w Stanach Zjednoczonych oferuje zajęcia Nagiej Jogi, które są przeznaczone dla osób o średnim poziomie umiejętności. Jeśli jednak Twoje studio nie jest jeszcze wyćwiczone, być może lepiej najpierw się skonsultować z trenerami, aby ustalić, czy jesteś wystarczająco zainteresowana/zainteresowany, aby zacząć praktykować ten rodzaj jogi. Ponieważ Naga Joga nie do końca jest mainstreamowa, istnieje duża szansa, że nikt wcześniej nie pomyślał o zaoferowaniu tej opcji.

Najlepsze miejsca do praktyki

Wiadomo, że musisz wybrać odpowiednie miejsce do ćwiczenia, w przeciwnym razie możesz narazić się na mniej przychylne komentarze osób, które nie zrozumieją dlaczego właśnie teraz ściągnęłaś wszystkie ciuchy. Naga Joga może być praktykowana w następujących miejscach:

·      W domu

·      W studiu dla osób tej samej płci

·      W prywatnym studiu

·      W studiu lub na sali przeznaczonej do prowadzenia zajęć Jogi Nago

Ostrzeżenie: nie decyduj się na praktykę Nagiej Jogi, gdziekolwiek masz na to ochotę. Nie każdemu może się to spodobać.

Znalezienie grupy

Jeśli chcesz znaleźć grupę podobnie myślących ludzi, jest kilka miejsc, w które możesz zajrzeć, oprócz studia, do którego już prawdopodobnie uczęszczasz:

Serwisy społecznościowe: Znajdziesz w nich grupy zrzeszające osoby zainteresowane praktyką Nagiej Jogi. Poszukaj, czy spotkania odbywają się w Twojej okolicy lub załóż własną grupę.

Czasopisma i blogi poświęcone jodze: W internecie znajdziesz listę studiów jogi, grup i nauczycieli. Możesz poszukać ofert zajęć nago w Twojej okolicy.

Katalogi nauczycieli jogi: Prawie każde większe miasto publikuje online listę nauczycieli i studiów jogi. Przejrzyj katalogi nauczycieli jogi w Twojej okolicy, aby zawęzić obszar wyszukiwania.

Jeśli jednak okaże się, że masz trudności ze znalezieniem nauczyciela lub studia, możesz również rozpocząć praktykę w domu, korzystając z kursów Nagiej Jogi dostępnych online – znajdziesz w sieci komentarze osób, które mają doświadczenie w tego typu sporcie. Pamiętaj jednak o bezpieczeństwie – najpierw upewnij się, że trafisz na zajęcia jogi, a nie na dziwną i bardzo niezręczną randkę.

Wskazówki dotyczące etykiety Nagiej Jogi

Chociaż Naga Joga jest nieco nietypowa, nadal istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać podczas pierwszych zajęć:

·      Kiedy nadejdzie czas na zdjęcie ubrania, nie wahaj się. Zajęcia Nagiej Jogi polegają na tym, że wszyscy uczestnicy występują w stroju Adama.

·      Nie gap się na innych. To po prostu niegrzeczne.

·      Przygotuj się na ciężką pracę. Naga Joga jest tak samo wymagająca fizycznie, jak każdy inny rodzaj zajęć jogi.

·      Nie bój się zadawać pytań o to, jak najlepiej wykonać daną pozycję.

·      Nie pozwól, aby dyskomfort związany z byciem nago przeszkadzał Ci w czerpaniu przyjemności z zajęć.

·      Weź prysznic przed wyjściem z domu.

·      Przynieś własny ręcznik i matę do jogi.

·      Otwórz swój umysł.

Wszystkie formy jogi wymagają otwartego umysłu i otwartego serca, aby poważnie podejść do praktyki, a Naga Joga niczym się w tej kwestii nie różni. Zostaw swoje ego i swoje zahamowania za drzwiami i wejdź w zupełnie nowy i wyzwalający sposób praktyki jogi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *