Seks analny – co robić, a na co uważać? Poradnik dla facetów

Sex analny przestaje być tematem tabu i coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak przyjemny może być – zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojej partnerki. Ważne jest to, ażeby pamiętać o paru wskazówkach, które zapewnią bezpieczeństwo, wygodę i to, że będzie to cholernie seksowne doznanie. 

Seks analny często kojarzy się z byciem czymś “brudnym” i “niegrzecznym”. Jeśli też Twoja partnerka miała kiedykolwiek złe doświadczenia z seksem analnym, to może nie chcieć się pisać na anal – pierwszy seks analny i wspomnienia z tym związane mogą na długo zniechęcić ją do powtórzenia tej przygody. Mam jednak dla Was dobrą wiadomość.

Wokół okolic odbytu jest mnóstwo zakończeń nerwowych, a jako że ciało nie rozróżnia “grzecznych” i “mniej grzecznych” zakończeń nerwowych, to seks analny jest po prostu cholernie przyjemny!

Jak więc włączyć seks analny do swojej rutyny seksualnej? Oto kilka podstawowych zasad dla każdego kto chce zacząć swoją przygodę z seksem analnym. 

Tak: Rozpocznij rozmowę

Jako że seks analny może być dla kobiet mało przyjemny, a nawet bolesny, rozmowa na ten temat jest bardziej niż konieczna. Możesz użyć tego artykułu jako wymówki!

Powiedz swojej partnerce, że czytałeś na Erodate.pl artykuł o seksie analnym i zapytaj ją, co o tym sądzi. Czy interesuje się tę formą współżycia? Czy pisałaby się na eksperyment analny?

Seks analny jest obecnie o wiele bardziej powszechny i lubiany, niż większości ludzi może się wydawać, a więc – warto pytać.

Nie: Idź do łóżka nieprzygotowany

W przeciwieństwie do stosunku dopochwowego, w którym tylko czasami potrzebujesz lubrykantu, podczas seksu analnego musisz użyć jego dużej ilości, tylko dzięki temu ułatwisz sobie cały proces. Ważne jest też odpowiednie przygotowanie całego otoczenia – świece, muzyka i inne rzeczy mogą pomóc jej się rozluźnić i odpowiednio się wczuć. Dobrze jest też przed seksem wziąć prysznic – wspólny prysznic może być dobrą grą wstępną. 

Tak: Zacznij od palca

Podobnie jak seks oralny jest dobrym sposobem na rozgrzewkę przed stosunkiem, gra palcami, masturbacja i inne seksowne czynności mogą sprawić, że zarówno Ty, jak i Twoja partnerka odpowiednio się przygotujecie do penetracji.

Penetracja palcami rzadziej powoduje ból i jest łagodniejszą wersją analu, a więc jest po prostu dużo przyjemniejsza dla kobiety. Gdy już się przyzwyczai do doznań, możesz zaproponować penetrację korkami analnymi – są to gadżety specjalnie do tego przeznaczone i zazwyczaj doznania płynące z ich użycia są cholernie przyjemne.

Tak: Rozmawiaj

Stosunek analny, jak tak w przypadku każdego stosunku płciowego, zaczyna się w głowie. Bądź otwarty i słuchaj swojej partnerki w trakcie całego stosunku – możliwość otwartej i szczerej komunikacji sprawi, że będzie ona dla Was dużo przyjemniejsza. Prośba o informacje zwrotne pomoże uczynić seks analny lepszym, seksowniejszym i silniejszym doświadczeniem. W końcu w stymulacji odbytu nie chodzi tylko i wyłącznie o penetrację!

Nie: Zapominaj użyć rąk

To, że uprawiasz seks analny, nie oznacza, że masz przestać robić inne rzeczy, które są normalną częścią Waszego seksu – pieść jej piersi, zajmij się stymulacją łechtaczki, szepcz niegrzeczne słowa do jej ucha, złap ją za podbródek i pocałuj namiętnie. Dzięki temu seks analny będzie bardziej intymny i seksowny. 

Tak: Zacznij od łatwych pozycji

Zanim wypróbujesz innych pozycji, przetestuj pozycję “na pieska”. W ten sposób stymulacja nie będzie za mocna, a Twoja partnerka będzie w stanie odpowiednio Cię nakierować. Możesz też pozwolić jej całkowicie kontrolować całą penetrację – Ty zostań na miejscu i pozwól jej popychać tyłek w Twoją stronę tak, jak tylko chce. 

Nie rób tego, jeśli Twoja partnerka jest w ciąży

Seksu analnego najlepiej unikać w czasie ciąży. Pierwszym powodem, dla którego odstawić na ten czas anal jest to, że częstym skutkiem ubocznym ciąży są hemoroidy, co w rezultacie sprawia, że seks analny jest po prostu bardziej bolesny. Najważniejszym powodem, dla którego nie sugeruje się uprawiania seksu analnego podczas ciąży jest to, że nie zdobędziesz u niej “punktów tatusia”. Lepiej powiedz jej, że uważasz, że kobiety w ciąży są cholernie seksowne i zrób to w staromodnym stylu. 

Nie: Wyciągaj z niej penisa zbyt szybko

Kiedy skończyć – a zwłaszcza jeśli dojdziesz – wyciągaj go centymetr po centymetrze. Jeśli wyciągniesz swojego penisa zbyt szybko, nie tylko zrobisz na łóżku niezły bałagan, ale też może to być dla Twojej partnerki bardziej bolesne.

Poproś ją o to, żeby położyła się na łóżku podczas gdy Ty posprzątasz wszystko po seksie. Możesz też dać jej masaż i nie zapomnij też jej powiedzieć, że to być świetny seks. Kto wie, może teraz częściej będzie chętna na seks analny. 

Tak: pamiętaj o tym, jak ważny jest bezpieczny seks

Przede wszystkim pamiętaj o tym, jak ważny jest bezpieczny seks. Uprawiając seks analny ryzykujesz zakażeniem się chorobami przenoszonymi drogą płciową (w tym wirusem HIV), dlatego zakładanie prezerwatywy jest cholernie ważne!