Jak znaleźć punkt G i czy naprawdę istnieje?

Anatomicznie rzecz biorąc, gruczoł parauretalny kobiety zawiera gąbczastą tkankę w kształcie fasoli, która jest powszechnie nazywana punktem G (tak tak, chodzi o sławetny G spot).

Jest również nazywany miejscem Grafenberga (nazwanym na cześć ginekologa Dr. Ernsta Grafenberga).  Składa się głównie z tkanki erekcyjnej i puchnie, gdy kobieta jest pobudzona. I choć wiele osób dalej powątpiewa w istnienie punktu G, to powszechnie uważa się, że stymulacja tego obszaru może sprawić, że kobieta osiągnie orgazm.

Czym jest orgazm?

Orgazmy można zdefiniować na dwa sposoby. Medycznie jest to definiowane jako fizjologiczne zmiany w ciele, ilekroć osiągany jest szczyt przyjemności seksualnej. Z psychologicznego punktu widzenia uważa się, że ma to związek ze zmianami emocjonalnymi i poznawczymi. W rzeczywistości nie ma jednoznacznej definicji orgazmu. 

Fakty na temat orgazmów

  • Orgazmy mogą wystąpić nawet bez stymulacji seksualnej.
  • Obie płcie mogą doświadczać problemów związanych z orgazmem.
  • Szacuje się, że co trzeci mężczyzna cierpi na problemy z wytryskiem.
  • Osoby transpłciowe mogą doświadczyć orgazmu po operacji zmiany płci.

Jak wywoływany jest orgazm?

Orgazm wywoływany jest przez stymulację poszczególnych obszarów kobiecego ciała – za strefę erogenną można uważać wszystkie części ciała kobiety, jednak najczęściej “pieszczonymi” są: narządy płciowe, sutki, krocze, a także odbyt. 

Korzyści z orgazmu dla kobiet

Wielu kobiet zdaje sobie sprawę z tego, czym jest orgazm nie mając zupełnie pojęcia o korzyściach związanych z orgazmem. Każdy, kto orgazmów kiedykolwiek doświadczył wie, jak odprężonym się jest po orgazmie. Ma to związek z wydzielanym podczas orgazmu  hormonem zwanym oksytocyną. 

Gdzie znajduje się punkt G u kobiety?

Nie każda kobieta odczuje przyjemność podczas pobudzania punktu G. Na początku ważne jest znalezienie odpowiedniego punktu. Punkt G znajduje się około 5-7 cm wgłąb pochwy – na górnej części jej ściany. 

Najlepsze pozycje seksualne do stymulacje punktu G

Stymulację punktu G można osiągnąć przez różne pozycje płciowe. Wiele pozycji może pozwolić na łatwą stymulację tego obszaru, ale wybór pozycji zapewniającej kobiecie kontrolę nad ruchami jest uważany za odpowiedni. Pozycje te mogą się różnić w zależności od osoby, a więc eksperymentowanie i znalezienie idealnej pozycji zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. 

Na kowbojkę

Ta pozycja zapewnia kobiecie pełną kontrolę nad różnymi czynnikami, takimi jak głębokość, kąt, a także rytm i tempo. Poruszanie się w przód i w tył pozwala Tobie i Twojemu partnerowi skoncentrować się na lepszej stymulacji tego obszaru. 

Pozycja na pieska

Penetracja od tyłu pozwala kontrolować głębokość, a także zmieniać kąt zgodnie z wymaganiami. 

Nie zapomnij o pozycji na łyżeczkę!

Ta pozycja zapewnia lepszą stymulację bez głębokiej penetracji. 

Wniosek

Wokół punktu G ciągle jest wiele niedorozumień i kontrowersji, jednak w ostatnich latach udowodniono, że takowy istnieje. Jak kobiety odczuwają przyjemność ze stymulowania punktu G? Do końca niewiadomo. Wiadomo jednak, że nie każda kobieta jest w stanie osiągnąć orgazm poprzez stymulację tego regionu – z badań wynika, że jest to tego zdolnych zaledwie 30% kobiet.