Dlaczego kobiety zdradzają i są przez to szczęśliwsze

Olga wiedziała, że chce znaleźć sposób na wydostanie się ze swojego małżeństwa. Wyszła za mąż w wieku 20 lat i zaciągnęła się do wojska, gdyż o tym marzyła od dziecka. Fakt, wojsko dla kobiety nie wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, jednak była tam szczęśliwa, aż w wieku 30 lat zdiagnozowano u niej zaburzenie afektywne dwubiegunowe, przez co musiała zapomnieć o karierze wojskowej na dobre. 

Musiała przenieść się ze swoim mężem do nowego miasta. Wtedy też zdała sobie sprawę z tego, że jej mąż naprawdę się jej nie podoba i byli na ścieżce biegnącej ku rozwodowi. “Nasze życie seksualne nigdy nie było mocno ekscytujące, jednak zdałam sobie sprawę z tego, iż nie czuję się komfortowo rozmawiając z nim o tym, nie mówiąc już o seksie samym w sobie.”

Wtedy właśnie Olga wpadła na pomysł znalezienia sobie romansu online. Pomyślała, iż romans sprawiłby, iż znów poczułaby się szczęśliwa i kochana, zwiększyłaby się też jej satysfakcja seksualna. W jej mniemaniu romans uratowałby jej rodzinę.

Gdy zastanawiała się nad tym, z kim zdradzają żony i dlaczego to robią, to wydawać by się mogło, że żadna nie robi tego z czysto egoistycznych pobudek. Wydawać by się mogło, że historie czytane w internecie o zdradzających kobietach przypominały jej własną – inne kobiety chciały albo popracować z ten sposób nad poczuciem własnej wartości, albo też w ten sposób szukały krótkiej odskoczni od rutyny, która pomogłaby na nowo docenić swój własny związek.

Olga, która poprosiła o zmianę swojego imienia dla naszej historii, odszukała kilku chętnych mężczyzn z pobliskich miast, odmawiając każdemu, kto mieszkał w tym samym mieście, co ona. Spotykała się z nimi regularnie, często meldując się w różnych hotelach i płacąc na zmianę za pokoje. Zostawała tylko na kilka godzin, nigdy na całą noc. 

Psycholodzy lubią badać fenomen romansów w małżeństwach i to, jak zmienia się zachowanie żony po zdradzie. Motywy kobiet często są podobne do tych wskazanych przez Olgę. Z badań wynika, iż zdradzające kobiety czerpią większą satysfakcję ze swoich romansów, niż zdradzający mężczyźni. 

Zdrady sprawiły, iż Olga była szczęśliwa…przez pewien czas. Oszukiwanie swojego męża sprawiło, iż udało jej się pozostać w swoim małżeństwie przez dłuższy czas, co było jej priorytetem. Romans podarował jej też seksualny związek, którego pragnęła. Olga stwierdziła, iż w ciągu 2 lat przeżyła 5 satysfakcjonujących romansów. 

Kobiety mające romans są częściej o wiele szczęśliwsze od zdradzających mężczyzn. Badania wskazują, iż im dłużej kobiety pozostają w związkach czysto seksualnych, tym bardziej ich głód seksualny maleje i są one bardziej zainteresowane polepszeniem jakości związku ze swoim partnerem. 

Joanna również nie była szczęśliwa w swoim związku. Jej partner cierpiał na problemy ze zdrowiem psychicznym, a Joanna prowadziła go do różnych lekarzy, którzy oferowali mu różne formy leczenia jego problemów, jak też proponowali różnego rodzaju leki na polepszenie jego stanu. Nie zostawiła go, gdy pierwszy raz przepisano mu opiaty. 

Gdy jego stan się polepszał, zdała sobie sprawę z tego, iż chce się z nim rozstać. Czekała wciąż, aż jej chłopak będzie bardziej stabilny. Przez ostatni rok w ich związku nie było intymności i przez to była ona niezadowolona.

Aby zaspokoić swoje potrzeby seksualne, zarejestrowała się na portalu randkowym dla dorosłych. Nie chodziło jej o szukanie miłości, miała po prostu zaspokoić swoje potrzeby. 

Nie wstydziła się swoich romansów, jednak nie widziała potrzeby całkowitego wybielania swojego wizerunku. Romanse były dla niej szczęśliwe, pomogły jej radzić sobie ze swoimi problemami. Joanna stwierdziła, iż moralne obiekcje są zbyt subiektywne, ażeby warto byłoby brać je pod uwagę. 

Jeśli kobiety uważają, że muszą mieć romans, aby pozostać w związku małżeńskim, zwiększa to poczucie szczęścia w takim związku. Badania wykazują, iż osoby czuły się najszczęśliwsze uprawiając seks ze swoim kochankiem przynajmniej 2 razy w tygodniu. 

Wyniki takich badań nikogo nie zaskakują, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż wiele osób korzysta w takich platform właśnie po to, ażeby znaleźć chętnych na romans. Kobiety celowo angażują się wyłącznie z mężczyznami, którzy zaspokajają ich potrzeby i pragnienia. Są to przestrzenie zupełnie niepodobne do jakichkolwiek relacji w ich życiu. 

Ludzie mają skłonność do reagowania na romanse ze zbytnimi uprzedzeniami. Powody, dla których piszesz się na romans i zdradę swojego partnera mają ogromny wpływ na satysfakcję z Twojego doświadczenia.

Zasadą jest, iż im bardziej jesteś zadowolona ze swojego głównego związku, tym bardziej jesteś zadowolona ze swojego romansu. Zdrada sprawi, iż będziesz szczęśliwsza tylko wtedy, gdy będziesz choć trochę szczęśliwa w swoim małżeństwie. Z danych badań wynika też, iż będziesz szczęśliwsza ze swojego romansu, jeśli będzie on miał charakter wyłącznie seksualny. 

Dla kobiet z obu powyższych historii największą satysfakcję jednak przyniosło to, że porzuciły na dobre walkę o rozpadające się związki i spotkały nowe osoby, które zapewniły im spokój i szczęście. Bo gdy jesteś naprawdę szczęśliwa w swoim związku, nie musisz szukać sobie przygód na boku.