Na czym polega związek otwarty – zasady i wskazówki

Jeśli regularnie czytasz mojego bloga lub nawet jeśli jest to Twoja pierwsza wizyta (cześć!), to nie jest tajemnicą to, że mój chłopak i ja lubimy trójkąty, swingowanie, perwersyjne fantazje i wszystko inne.

Jeśli i Ty chcesz, żeby Twój związek bardziej się “otworzył” na innych ludzi, to musisz wiedzieć, że nie wszystko jest tak kolorowe i fajne, jak mogłoby się wydawać.

Na szczęście mój chłopak rozumiemy potrzebę rozmowy o tym, czego chcemy uzyskać z doświadczenia seksualnego. Nie zawsze jednak z związkach tak to wygląda. Kiedyś miałam chłopaka, który nie do końca rozumiał na czym polega różnica między otwartym związkiem, a zdradą i cały nasz związek zakończył się bardzo dramatycznie.

Bardzo ważne jest, aby mieć zasady w związku, a co najważniejsze, abyście oboje czerpali jak najwięcej ze swojego związku i oboje byli szczęśliwi. Musisz tworzyć zasady i wiedzieć dokładnie co możecie robić, a czego nie możecie robić i nie wychodzi poza granice wyznaczone przez Was samych.

NIE jestem w całkowicie otwartym związku, ja i mój chłopak nie spotykamy się ani nie utrzymujemy związków poza naszym własnym. Tak, jakiś czas temu nasza relacja była bardziej otwarta – wtedy to umawialiśmy się i sypialiśmy też z innymi ludźmi, jednak od dłuższego czasu jesteśmy znowu tylko we dwoje.

Uprawialiśmy seks z innymi ludźmi, mieliśmy trójkąty zarówno MFM, jak i FMF, uczestniczyliśmy w seksie grupowym i cieszyliśmy się wszystkimi rodzajami seksu z innymi ludźmi.

Jednak seks z obcymi osobami jest dla mnie stosunkowo nowym doświadczeniem. Mam 33 lata i dopiero parę lat temu po raz pierwszy poszłam do łóżka z inną osobą.

Dla wszystkich nowicjuszy seksu z więcej niż jedną osobą stworzyłam listę zasad i reguł. Są to zasady, o których sama nie miałam pojęcia na początku.

Lista reguł częściowo otwartego związku

Jeśli wolny związek jest czymś, co Was interesuje, ale nie wiecie od czego zacząć i jak mają wyglądać zasady gry, to mamy dla Was kilka najważniejszych zasad, o których należy pamiętać i które warto przedyskutować ze swoim partnerem, żeby ze chcących eksperymentować osób nie zmienilibyście się w niewiernych sobie małżonków.

Zasada nr 1 – Być po tej samej stronie co partner

Bardzo ważne jest, aby zawsze rozmawiać ze swoim partnerem, wszystko uzgadniać i mieć to samo zdanie. Pamiętaj, że związek dwóch osób ma funkcjonować przede wszystkim na zasadach obustronnego szacunku i zgody.

Upewnij się, że oboje szukacie tych samych rzeczy, upewnij się, że oboje wiecie, czego nie chcecie robić i co chcecie zyskać z tego typu zabaw.

Może się okazać, że oboje jesteście w 100% po tej samej stronie lub może się okazać, że oboje macie zupełnie inne opinie i poglądy i musicie popracować nad tym, abyście byli zadowoleni i szczęśliwi.

Nigdy, przenigdy nie rób czegoś, z czego ty lub twój partner nie jesteście zadowoleni. Mówię z doświadczenia, mój były chłopak sypiał z innymi kobietami, nawet mnie o to nie pytając, a na koniec mnie zdradzał i to było okropne uczucie. A wszystko przez to, że w czas nie porozmawialiśmy.

Zasada nr 2 – Zawsze się zabezpieczaj. W wolnym związku jest to niezwykle ważne

Chyba nie muszę Wam o tym mówić, ale pamiętaj proszę, aby zawsze, ale to zawsze zakładać prezerwatywę. Niechciana ciąża lub choroba przenoszona drogą płciową mogą zakończyć związek. Zawsze korzystaj z gumek, nieważne jest to, czy uprawiacie seks w trójkącie, angażujesz się w otwarty związek lub też uprawiacie inny rodzaj seksu z więcej niż jedną osobą.

Zasada nr 3 – Nie ukrywaj wiadomości wysyłanych do innych

Otwarty związek dwóch osób polega przede wszystkim na braku tajemnic. Mój chłopak i ja szukamy sobie chętnych do trójkątów w aplikacjach takich jak Tinder, ale robimy to razem i jesteśmy całkowicie otwarci na ludzi, z którymi też o tym rozmawiamy.

Wysyłając wiadomości do osób z którymi mamy ochotę uprawiać seks upewniamy się, że oboje jesteśmy obecni i oboje nigdy więcej nie kontaktujemy się z tą osobą po seksie, chyba że oboje chcemy się z nią ponownie spotkać, ale wszystko to odbywa się na zasadzie wspólnego kontaktu z daną osobą. Zapewnia nam to spokój ducha.

Zasada nr 4 – Test zaufania do drugiej osoby

Potrzebujesz pełnego zaufania, ale musisz też umieć prosić o całkowitą otwartość.

Czy smsujesz z innymi bez mojej wiedzy? – to pytanie, które powinieneś móc zadać swojemu partnerowi i poprosić go o szczerą odpowiedź.

Jeśli przed otwartą relacją pojawią się jakiekolwiek wahania związane z tego rodzaju pytaniami, to tego typu zabawy zakończą Wasz związek, możecie być co do tego pewni.

Pamiętaj jednak, że większość zazdrości można powstrzymać zapewnieniem, zaufaniem i otwartością. Upewnij się, że oboje możecie sobie ufać w 100% i dopóki nie uzyskacie tego 100% zaufania, nie powinniście pomyśleć o otwarciu związku i rozpoczęciu kontaktów seksualnych z innymi osobami.

Zasada nr 5 – Unikaj więzi emocjonalnych za wszelką cenę

Jeśli szukasz kogoś, kto wypełni pewną lukę emocjonalną w Twoim związku, to myślisz nad rozpoczęciem tego typu związku z niewłaściwych powodów.

Chcesz mieć chemię z osobą, z którą uprawiasz seks, ale nie próbuj budować z nią relacji, chyba że jesteś poliamoryczny i oboje zgodziliście się na to ze swoim partnerem i z nowo poznaną osobą.

Zasada nr 6 – Zero seksu z przyjaciółmi

Przyjaciele nie nadają się do tego typu relacji. Zamiast tego buduj relacje z ludźmi w różnych miastach, różnych grupach znajomych i nie ujawniaj im swoich danych osobowych.

W ten sposób możesz uprawiać seks, nawet bardzo niegrzeczny seks, a następnie obudzić się następnego dnia i nie pozwolić tej przygodzie mieć wpływu na Twoje życie lub związek.

Zasada nr 7 – Zero seksu z daną osobą więcej, niż raz

Ogólnie zasada jest zasadą, którą sama niejednokrotnie łamałam. Różnica jednak polega na tym, że nie jest niedozwolone uprawianie seksu więcej niż raz z parami!

Jeśli jednak mówimy o seksie z inną osobą, to seks więcej niż raz może prowadzić do nawiązania więzi, co z kolei może wpłynąć na nasz związek i być może przyczyni się do zakończenia relacji.

Choć z moim chłopakiem obydwoje się kochamy, to nie chcemy ryzykować i umawiać się z innymi.

Zasada nr 8 – Nie spiesz się

Najprawdopodobniej będziesz bardzo napalony za pierwszym razem i możesz trochę oszaleć i zrobić rzeczy, których normalnie byś nie zrobił, po prostu upewnij się, że oboje jesteście świadomi, że może się to zdarzyć.

Postaraj się to stonować, nie spiesz się do rzeczy i naprawdę ciesz się tym doświadczeniem.

Zasada nr 9 – Zachowajcie równowagę

Jeśli lubisz mężczyzn i seks z więcej niż jednym mężczyzną na raz, a on lubi kobiety i seks z wieloma jednocześnie, to musisz iść na kompromis.

Zacznijcie od zaproszenia do swojego związku kobiety, zobacz, czy oboje to lubicie, a następnie przejdź do mężczyzny i zobacz, czy oboje to lubicie. Otwarcie związku powinno być równie ekscytujące dla was obojga, więc upewnij się, że dokonujesz właściwych wyborów i rozumiesz, co sprawia przyjemność drugiej osobie, a co nie.

Zasada nr 10 – Uważaj, co umieszczasz w Internecie

W Internecie zawsze lepiej jest uważać. Korzystamy tylko z renomowanych witryn. Często spotykamy się w barze na drinka, żebyśmy mogli się wcześniej zapoznać, a jeśli którekolwiek z nas nie czuje odpowiedniej chemii – cała zabawa zostaje przerwana i wracamy do domu, albo idziemy na randkę tylko we dwoje!

Nigdy też nie pozwalam nikomu filmować ani robić zdjęć z naszych spotkań, ale wszystko to jest wcześniej ustalane za pomocą wiadomości tekstowych, e-maili lub rozmów telefonicznych.

Zasada nr 11 – Nie uprawiaj seksu bez swojego partnera

Chociaż bardzo bym chciała spotkać mężczyznę w barze i zabrać go do swojego pokoju hotelowego to zawsze sprawi, że mój chłopak będzie zazdrosny. Dlatego ważne jest, aby mieć zasady, ponieważ gdybym to zrobiła, zdenerwowałoby to mojego chłopaka. Właśnie w takich momentach w związku pojawiają się zupełnie niepotrzebne spięcia, które mogą prowadzić do konfliktów i nieporozumień.

Zasada nr 12 – Nie pozwól, aby wolny związek stał się Twoim związkiem / częścią Twojej osobowości

To niesamowita rzecz, ale to niewielka część Twojego związku i nie powinna definiować Ciebie ani Twojego partnera, czy też Wasze związku jako takiego.