Masturbacja dla początkujących – wszystko co musisz wiedzieć

Nie wiem, czy zauważyliście, ale masturbacja staje się mniej tematem tabu, a bardziej tematem dyskusji, co niezmiernie mnie cieszy. Moim zdaniem ten rodzaj aktywności seksualnej nie tylko pozwala w łatwy sposób rozładować napięcie, ale i pozwala lepiej zrozumieć swoją seksualność, dlatego też masturbacja ma bardzo pozytywny wpływ na nasze życie seksualne.

Mimo że każdy z nas ma mniej więcej wyobrażenie jak sie masturbowac, to nie daj się zwieźć! Dokładnie tak samo jak w przypadku prowadzenia auta i przygotowania nowych potraw – masturbacja jest czymś, czego musisz się nauczyć.

I nawet jeśli wydaje Ci się, że zasługujesz na miano eksperta w tej dziedzinie, istnieje duża szansa, że jest coś, o czym pewnie nie wiesz, albo możesz się doszkolić, w końcu zarówno masturbacja kobiet, jak i masturbacja mężczyzn, to więcej niż parę ruchów wykonanych rytmicznie.

Orgazm nie jest najważniejszy

Zdradzę Ci tajemnicę – osiągniecie orgazmu to nie jest najważniejszy element masturbacji. Tak samo jak nie jesteś w stanie osiągać orgazmu za każdym razem gdy uprawiasz seks z partnerem, tak samo nie jesteś dojść za każdym razem podczas masturbacji. Musisz zrozumieć, że masturbacja nie ma określonego celu ani punktu i może Ci sprawić przyjemność nawet jeśli tym razem nie dojdziesz.

Nic tak bardzo nie oddala Cię od orgazmu jak presja związana z brakiem orgazmu. Gdy zaczniesz postrzegać masturbacje jako przyjemną zabawę i czas dla siebie, a nie pościg za orgazmem, będziesz w stanie dowiedzieć się o swoim ciele i seksualności znacznie więcej. 

Odpowiednia atmosfera

Co sprawia, że czujesz się sexy? Co wprowadza Cię w odpowiedni nastrój? Seks zaczyna się w głowie, pamiętaj o tym. Właśnie dlatego odpowiednia atmosfera jest tak ważna.

Mogą to być świece, muzyka, strój czy pościel – wszystko to, dzięki czemu łatwiej Ci będzie się podniecić. Odpal swój ulubiony film porno, powiedz sobie, że świetnie dziś wyglądasz. Traktuj siebie tak, jak chciałabyś traktować miłość swojego życia, bo tym właśnie dla siebie jesteś. 

Pamiętaj również, żeby czuć się tak wygodnie, jak to tylko jest możliwe – nic nie może Cię rozpraszać. Zamknięte drzwi, wygodna pozycja, odpowiednia temperatura powietrza – wszystko to przyczyni się do najlepszych sesji masturbacyjnych w Twoim życiu. 

Zabaw się

Jeśli to Twoje pierwsze razy – pora zaczynać. Umyj ręce (upewnij się, że dotykasz się czystymi rękoma), ustaw lusterko albo usiądź tak, żeby mieć lepszy widok na wszystko. Zwróć uwagę na to, jaki dotyk sprawia Ci najwięcej przyjemności, dotykaj się tak, gdzie chcesz być dotykana, szybko, wolno, delikatnie, mocno.

Eksperymentuj i baw się sobą – sprawdź co lubisz i jak to lubisz. Po osiągnięciu pierwszego orgazmu łechtaczkowego daj sobie chwilę na odpoczynek i…ruszaj dalej!

Nie przerywaj

Pewnie już wiesz, że stymulacja łechtaczki jest cholernie przyjemna. Jeśli nigdy wcześniej nie dochodziłaś i nie wiesz czym jest orgazm, to już Ci mówię, że największe szanse na orgazm masz podczas stymulacji łechtaczki niż podczas penetracji palcami/gadżetami/zabawkami. Jednym lub dwoma palcami dotykaj łechtaczki i sprawdź jak się czujesz. 

Jeśli coś wydaje Ci się być zbyt intensywne, to zwolnij albo zrób sobie przerwę. Przede wszystkim – nie musisz się spieszyć. Masturbacja dziewczyn trwa średnio 12 minut, a więc daj sobie czas na dopieszczenie się.

Takie przerwy i oddalanie orgazmów może sprawić, że Twoje orgazmy będą jeszcze intensywniejsze, a więc tu zasada “mniej znaczy więcej” tu pasuje jak ulał. Spróbuj dotykać siebie na różne sposoby, a jeśli coś wydaje Ci się naprawdę przyjemne – nie przestawaj. 

Wypróbuj różne techniki masturbacji

Nie wiesz w co się pakujesz, dopóki nie spróbujesz tego na własnej skórze (haha). Pomyśl inaczej o stymulowaniu łechtaczki – spróbuj dotykać swojej łechtaczki powoli. A następnie szybko.

Spróbuj pocierać w górę i w dół, a następnie na boki. Dotknij dołu swojej pochwy. I sutków. Spróbuj włożyć w siebie palec lub dwa.

Wypróbuj różnych technik i sposobów, żeby odnaleźć te, które pozwolą Ci osiągać orgazmy nie z tego świata! Nie zapomnij o odpowiednich gadżetach – być może znalezienie punktu G za pomocą zabawki erotycznej sprawi, że Twoja kobieca masturbacja przejdzie na zupełnie nowy poziom?

Gadżety przyszłości

Jest wiele świetnych wibratorów i gadżetów erotycznych, które sprawią, że osiągniesz jeszcze mocniejsze orgazmy. Jeśli nie jesteś gotowa na zakup zabawki albo nie wiesz, od czego zaczynać, spróbuj masturbować się słuchawką prysznicową – to zabawka której kupować nie musisz, bo każdy ją w domu ma, jak też rzecz która pozwoli przenieść Twoje orgazmy na wyższy poziom.

A więc, na co czekasz? Masturbuj się! I opowiedz nam o tym, co czujesz podczas uprawiania stosunku seksualnego z najbardziej seksowną osobą na tym świecie – ze sobą! 😈