Podduszanie – jak sprawić, żeby było naprawdę bezpieczne?

Interesuje Cię podduszanie? Dobrze trafiłeś. Jest tak wiele różnych sposobów na odkrywanie świata podduszania, ale ważne jest to, żeby robić to jak najbezpieczniej. Jest to cholernie ważne. Najważniejsze.

Mimo podniecenia seksualnego należy pamiętać, że mówimy tu o pozbawianiu kogoś możliwości oddychania, a więc musimy być bardzo uważni i ostrożni – zdrowie i dobre samopoczucie naszego partnera jest zawsze ważniejsze od osiągnięcia orgazmu.

Uwaga: podduszanie może być bardzo niebezpieczne, jeśli jest wykonane w sposób nieprawidłowy. Ta strona i autor artykułu nie ponoszą odpowiedzialności za możliwe wypadki i obrażenia. Nie jest to artykuł naukowy. Bądź rozsądny i znaj swoje granice (i granice swojego partnera). 

Nie ma tu miejsca na niespodzianki

Nigdy, absolutnie nigdy nie zaskakuj kogoś podduszając go. Możesz myśleć, że jest to miła i seksowna niespodzianka, ale zamiast tego takie przeżycie może być traumatyczne i niebezpieczne dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Nawet jeśli uprawiasz seks z długoterminowym partnerem, którego naprawdę znasz, może on/ona mieć traumę z przeszłości. 

Twój partner może też po prostu tego nie lubić. Gdy jednak mają Twoją dłoń na gardle, to ciężko im mówić, przez co mogą nie być w stanie oznajmić Ci, że ich to nie kręci. Jak w przypadku każdego rodzaju aktu seksualnego, zgoda jest najważniejsza, a podduszanie nie jest tu wyjątkiem. 

Bezpieczne przede wszystkim

Kluczem jest jasne oczekiwania, dobra komunikacja, środki bezpieczeństwa i opieka po wszystkim. Porozmawiajmy o każdym z tych etapów. 

Jasne oczekiwania – Przed rozpoczęciem gry ustal jasne oczekiwania ze swoim partnerem seksualnym. Zapytaj o to, jak Twój partner chce być podduszany, odpowiedni moment, intensywność i to, czy chce to robić raz podczas zabawy, czy też wiele razy. 

Komunikacja – Eksperymentuj i rozmawiaj ze swoim partnerem. Spytaj o to, jak się czuje po wszystkim. Spytaj też o to, w jaki sposób macie dostosować podduszanie, ażeby sprawiało Wam to maksimum przyjemności. 

Bezpieczeństwo – Każda gra BDSM powinna zawierać słowa bezpieczeństwa, dzięki którym nie zajdziecie za daleko, jednak przy tej czynności seksualnej czasami trudno jest rozmawiać., dlatego właśnie musicie ustalić to, w jaki sposób zakomunikujecie potrzebę przerwy za pomocą rąk. Jedną z opcji jest wymyślenie „bezpiecznego gestu słownego”, takiego jak pstryknięcie palcami lub podniesienie pięści.

Ludzie z zaburzeniami oddychania lub serca, astmą, problemami lękowymi w przeszłości lub traumą związaną z duszeniem powinni postępować ostrożnie. Nie wahaj się zapytać swojego lekarza, czy robienie tego podczas seksu jest czymś, co możesz bezpiecznie wypróbować w sypialni. 

Opieka – Opieka i pielęgnacja to klucz do zdrowego doświadczenia seksualnego. Dobrym sposobem jest otulenie się kocami, delikatne głaskanie się, jedzenie czekolady i rozmowa. 

Nie każde sex podduszanie jest sobie równe

Istnieje dobry sposób na podduszanie podczas stosunku i wiele niewłaściwych i niebezpiecznych. Jeśli poważnie podchodzisz do odkrywania gry oddechowej i podduszania, polecam obejrzenie w internecie filmów instruktażowych, które pozwolą Ci zrozumieć, jak sprawić, żeby podduszanie było drugiej osobie przyjemne.

Najpierw zlokalizuj własną tętnicę szyjną. Delikatnie przyciśnij ją kciukiem, przytrzymaj przez sekundę lub dwie i zobacz jak się z tym czujesz. Następnie spróbuj zrobić to samo na swoim partnerze. 

Delikatnie naciskaj na tętnicę szyjną przez kilka sekund, a następnie zwalniaj. Powtarzaj to samo delikatne ściśnięcie i upuszczenie i pytaj swojego partnera o to, jak się czuje. 

Gdy nabierzesz wprawy i poczujesz się swobodniej, spróbuj podduszać swojego partnera podczas seksu. Zawsze unikaj wywierania nacisku na tchawicę (nie możesz przesadnie ograniczyć partnerowi dopływu tlenu).

Bądźcie ostrożni i postępujcie ostrożnie. W podduszaniu mniej znaczy więcej. Podczas całego aktu utrzymuj kontakt wzrokowy i nigdy nie odwracaj wzroku od kogoś, kogo właśnie podduszasz, nawet na chwilę. 

O czym musisz pamiętać

  • Delikatnie naciśnij po obu stronach przełyku partnera (lub partnerki) i spytaj się o to, jak mocne ściśnięcie najbardziej ich podnieca. 
  • Nie ściskaj przedniej części szyi! Może to poważnie uszkodzić tchawicę osoby podduszanej.
  • Utrzymuj stały kontakt z osobą podduszaną i pytaj ją o to, jak się czuje i czy podduszanie sprawia jej przyjemność. Jeśli podduszanie przestanie być dla nich przyjemne, następnym razem staraj się zmniejszyć intensywność nacisku. 
  • Przede wszystkim – uważajcie. Od podduszania do duszenia partnera nie macie daleko, a więc warto być nader ostrożnymi.

Zakazane podduszanie

Nigdy przenigdy nie podduszaj nieprzytomnego partnera. Nawet jeśli uważasz, że możesz to zrobić bezpiecznie. Ryzyko jest za wysokie i taka zabawa po prostu nie jest tego warta.