Masowanie penisa, czyli przewodnik po masażu lingam

Jeśli jesteś zaznajomiony z podstawowymi elementami masażu tantrycznego, być może zainteresuje cie koncepcja masażu lingam, który stanowi rozszerzenie terapii tantrycznej, a polega na masowaniu penisa – mój mężczyzna uwielbia tego typu masowanie i raz na jakiś czas urządzamy sobie tego typu wieczory.

Celem masażu lingam nie jest sam orgazm, ale pomoc w doświadczeniu na granicy duchowości oraz seksualności.  W naszym artykule zawarliśmy informacje, które pomogą w przygotowaniu tego masażu samodzielnie lub wraz z partnerem. Dowiedzieliśmy się również o zaletach płynących z terapii tantrycznym masażem. 

Co to jest masaż lingam? 

Masaż tantryczny posiada długą historię. Był on przede wszystkim stosowany jako narzędzie pomocne w rozwoju świadomości duchowej oraz seksualnej. W przeciwieństwie do niektórych współczesnych interpretacji tej tradycji, w praktykach tantrycznych nie chodzi wyłącznie o seks. Zamiast tego masaż tantryczny opowiada o technikach wzmagania energii seksualnej, w celu doświadczania czystego uczucia przyjemności. 

Nazwa masażu lingam pochodzi z sanskrytu, w którym słowo „lingam” oznacza penisa. Sam masaż z kolei jest techniką tantryczną, obejmującą penisa oraz jego okolice. Podczas praktyki lingam masujemy: 

 • penisa,
 • jądra,
 • krocze, czyli okolice między penisem a odbytem,
 • prostatę.

Celem masaży lingam jest osiągnięcie pełnego doświadczenia świadomości ciała, seksualnej przyjemności oraz duchowego uniesienia. 

Jak wykonywać masaż lingam? 

Dobra znajomość techniki odgrywa ważną rolę nie tylko w masażu lingam, ale w każdej praktyce tantrycznej. Poniżej przygotowaliśmy porady dotyczące masażu lingam: 

Masowanie penisa wymaga odpowiedniego nastroju

Stworzenie pozytywnej atmosfery i właściwego nastawienia sprawi, że masaż lingam stanie się wyjątkowym doświadczeniem dla obojga partnerów. Przed masażem wykreujcie atmosferę otwartości i intymności, która pozwoli wam zupełnie zatracić się w doświadczeniu: 

 • przygotuj świeżą pościel,
 • zapal świece,
 • zgaś górne światła,
 • włącz medytacyjną muzykę (ambientu lub dźwięki natury),

Przygotuj olejki, które zwiększą doznania

Olejki do masażu redukują nieprzyjemności i dyskomfort związany z tarciem. Mogą to być zarówno olejki bezzapachowe, jak i posiadające wyraźną nutę zapachową. Nie ważna jaki typ wybierzesz, najlepiej jeśli olejki będą naturalne oraz hipoalergiczne. Do najlepszych naturalnych olei zaliczamy: 

 • oliwę z oliwek,
 • olej kokosowy,
 • olejek migdałowy.

Rozpocznij powoli – penis nigdzie się nie spieszy

Masaż rozpocznij od miejsc zlokalizowanych w okolicy penisa: 

 • podbrzusza,
 • górnej części ud,
 • wewnętrznej części ud.

Prowadź swoją dłonią powoli i pewnie, tworząc grunt pod seksualne doznania. Jeśli dobrze znasz strefy erogenne swojego partnera, możesz przejść do masażu tych miejsc i masować je bez zbędnego pospiechu. Cały czas pamiętaj, że celem masażu lingam jest stopniowe dostarczenie wrażeń. 

Z czasem należy podkręcić tempo

Teraz nadszedł czas, aby przejść do stymulacji bardziej wrażliwych części ciała. Rozpocznij od jąder i masuj je ręką tak wolno, jak to tylko możliwe. Jeśli ty oraz twój partner lubicie zabawy w okolicach odbytu, możesz przejść do masażu krocza. Jeśli poczujesz gotowość, zacznij masaż penisa u samej jego nasady. Używając delikatnych i płynnych ruchów, przechodź stopniowo w górę  członka. 

Możesz wejść jeszcze głębiej

Kiedy nastrój wzrośnie, a oddech partnera znacznie przyśpieszy, możesz  rozpocząć stymulację prostaty. Aby znaleźć prostatę, musisz włożyć palec do odbytu partnera i skierować czubek palca w kierunku przedniej strony ciała. Po odnalezieniu rozpocznij masaż oraz delikatnie naciskaj to miejsce. Dla niektórych mężczyzn stymulacja prostaty może skończyć się niezwykłym orgazmem. 

Podczas masowania członka trenuj powściągliwość 

Zbliżający się orgazm partnera to znak, aby przerwać masaż lub zupełnie zwolnić stymulację i przenieść się w inne miejsce ciała. Starajcie się balansować na granicy orgazmu, jeśli jeden z partnerów osiągnie orgazm zbyt szybko, masaż lingam nie przyniesie swoich efektów.

Delektuj się chwilą 

Według badań z 2016 roku, niektóre doświadczenia seksualne przypominają trans. W przypadku masażu lingam, przyjemność całego ciała, której doświadczamy, często przechodzi w stan bardziej duchowy niż seksualny. Ważne jest, aby doświadczanie tego, co jest nam dane w tej konkretnej chwili. Dokładnie tak, jak w praktykach mindfulness. Jeśli jesteś osobą duchową, częste korzystanie z masażu lingam może pomóc ci rozwinąć umiejętności z zakresu mindfulness.

Aby w pełni wykorzystać medytacyjny potencjał masażu lingam, stosuj się do tych kilku zasad: 

 • bądź obecny i świadomy swojego ciała,
 • pozwól sobie na zatracenie w doświadczeniu.

Jakie korzyści płyną z masażu lingam?  

Zgodnie z buddyjskimi zasadami masaż lingam ma potencjał uzdrawiający dla naszego ciała. Pomaga on również uwolnić się od traum przeszłości i pozwala zjednoczyć się z własnym ciałem oraz świadomością samego siebie. Ponadto praktyka masażu zmniejsza poziom stresu oraz znacznie podnosi libido, czyli samą przyjemność z uprawiania seksu.

Na szczęście, ten rodzaj masażu tantrycznego nie jest ograniczony tylko do mężczyzn. Masaż yoni koncentruje się na zmysłowej eksploracji sromu, pochwy i innych powiązanych obszarów. Jeśli interesuje cię ten rodzaj duchowej praktyki, powinnaś przeczytać o tym więcej w internecie. 

Podsumowując, masaż lingam to jeden z rodzajów masażu tantrycznego, który łączy w sobie techniki medytacyjne oraz praktyki seksualne. Jest to niesamowicie intymne i silne doświadczenie. W trakcie wykonywania masażu lingam najważniejsze jest stałe i intensywne obserwowanie partnera, nauka jego ciała oraz sposobu przeżywania przyjemności. Regularna praktyka może przynieść poprawę zdrowia, zwiększenie libido oraz wpłynąć na polepszenie relacji z naszym partnerem.