Kajdanki erotyczne – jak ich używać?

 Rozważasz wypróbowanie BDSM? Jeśli szukasz drogi dla początkujących, kajdanki erotyczne to naprawdę prosty i super zabawny sposób na rozpoczęcie tego typu zabaw. Ilość produktów istniejących na rynku jest naprawdę imponująca – możesz wybrać kajdanki z futerkiem, kajdanki silikonowe, kajdanki materiałowe oraz oczywiście te tradycyjne. Użycie kajdanek w Waszej sypialni może pomóc Wam odkryć swoją seksualność na nowo.

Ogólnie jestem zdania, że dodatki erotyczne do świetny sposób na przypomnienie sobie tego, jak świetny i cholerni seksowny jest mój partner. Lubimy się z nim zabawiać na różne sposoby, a zabawy w kajdankach uważam za jedne z moich ulubionych – mój partner od dawna lubił krępować mi nogi i dłonie, a ja podczas tych zabaw czułam ogromny przypływ pożądania.

Krępowanie to fantastyczny sposób na odkrywanie świata niewoli i nowego poziomu przyjemności. Używanie kajdanek może wydawać się dość łatwe, ale jest kilka kluczowych rzeczy, które należy wiedzieć, aby upewnić się, że w pełni je wykorzystujesz i robisz to bezpiecznie.

Kobieta w czarnej bieliźnie leżąca na brzuchu, niebieskie paznokcie, pierścionek na ręce

Kajdanki erotyczne – od czego zaczynać

Kiedy większość ludzi myśli o BDSM, miła i delikatna rozmowa jest prawdopodobnie ostatnią rzeczą, która przychodzi im do głowy. Jednak każda forma zabawy BDSM musi opierać się na absolutnym zaufaniu i otwartej komunikacji między partnerami.

Przed rozpoczęciem zabawy konieczne jest ustalenie granic i bezpiecznego słowa. Porozmawiaj ze swoim partnerem o tym, co dokładnie Cię kręci. Prowadzenie tej rozmowy w formie „sprośnej gadki” pozwala wejść w szczegóły i zbudować scenariusz do późniejszego rozegrania, jednocześnie budując napięcie.

Postaraj się również zrelaksować. Nie pij jednak zbyt wielu napojów alkoholowych na odwagę, bezpieczna gra BDSM działa tylko na zasadzie bezpieczeństwa, świadomości i dobrowolności. Zasadniczo oznacza to, że należy być w pełni zorientowanym, w czym się chce wziąć udział. Zapal świece, całujcie się, budując atmosferę oczekiwania na to, co nadejdzie. Powolne działanie sprawia, że ciało jest bardziej reaktywne na doznania.

Kobieta leżąca oparta o łóżko, w białej bieliźnie, w tle lampki na ścianie i okno

Wybierz swój rodzaj kajdanek

Jest tak wiele różnych rodzajów kajdanek, że naprawdę nie musisz skończyć z posiniaczonymi nadgarstkami (chyba że masz na to ochotę). Pamiętaj, aby nigdy, przenigdy nie używać tych tanich metalowych kajdanek, które są wszędzie dostępne, bo mogą nawet przeciąć nadgarstki. Unikaj ich za wszelką cenę.

Zawsze zaczynaj od miękkich mankietów. Możesz wybrać silikonowe wykończenie. Te rozciągliwe kajdanki pozwalają odkrywać ograniczenia bez obawy, że utkną. Możesz bawić się, nie myśląc ciągle o tym, gdzie jest kluczyk. Hipoalergiczny silikon to świetny i bezpieczny materiał do zabawek i akcesoriów erotycznych, a do tego jest miękki, elastyczny i trwały.

Chińskie liny do krępowania są również świetnym rozwiązaniem dla początkujących. Są wykonane z miękkiego, ale wytrzymałego materiału. Mankiety z klamrami są wyjątkowo łatwe w użyciu, a ich paski z tkaniny lub skóry powodują mniejsze podrażnienie nadgarstka podczas noszenia. Ponadto często można je regulować, dzięki czemu mogą być założone tak, aby zachować pełen komfort zabawy. Ogólnie rzecz biorąc warto jest poprzeglądać oferty sklepów erotycznych – seks shopy często mają w ofercie nowe produkty, które być może okażą się idealne dla Ciebie.

Stojąca kobieta w bieliźnie na czarnym tle

Zakładanie

Zanim ktokolwiek zostanie do czegokolwiek przykuty, należy wybrać odpowiednią pozycję. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć ręce związane nad głową, za plecami czy przypięte do łóżka – opcje są nieograniczone. Jeśli to ty jesteś osobą uległą, musisz polegać na swoim partnerze, aby to on decydował o pozycji. Po wcześniejszej rozmowie oboje powinniście wiedzieć, czego dokładnie chcecie i z czym czujecie się komfortowo.

Rozpoczynanie zabawy od położenia się na plecach ze skrępowanych rękami nad głową jest prostą i przyjemną pozycją na początek. Cokolwiek zechcesz zrobić, gdy już ułożysz się w odpowiedniej pozycji, zależy wyłącznie od Ciebie. Macie pełną dowolność, istnieje mnóstwo niesamowitych pozycji seksualnych. Oznacza to również, że możecie odkrywać wszelkie strefy erogenne oraz zarówno dawać, jak i otrzymywać seks oralny.

Uspokój swojego partnera, rozmawiając z nim przez cały czas i mówiąc mu dokładnie, co zamierzasz zrobić i jak się czujesz. To pozwoli wyrazić wszelkie obawy, a także może uspokoić nerwy.

Baw się temperaturą i innymi akcesoriami

Zabawa temperaturą jest świetnym pomysłem i wprowadza nowe doznania do seksu. Zamrażanie lubrykantu na kostki lodu to super zabawny (i śliski) sposób na jego użycie. Do skrępowanych rąk możecie dodać opaskę na oczy, co jeszcze bardziej wzmocni doznania. Jeden zmysł staje się wyostrzony, gdy inny zostaje odebrany. Oprócz tego chłód również zwiększy wrażliwość skóry.

Wcieranie zamrożonego lubrykantu w szyję, sutki, wewnętrzną stronę ud i genitalia spowoduje również zaczerwienienie skóry w tym obszarze. Najlepszym sposobem na podniesie wrażeń jest całowanie i lizanie twardych sutków lub delikatne dmuchanie w schłodzoną, nawilżoną szyję.