Jak polubić seks oralny?

Chcę pokochać uprawianie seksu oralnego, ale po prostu…nie umiem. Czy to dawanie, czy otrzymywanie, to wszystko po prostu nie jest dla mnie seksowne. Problem jednak tkwi w tym, że moi partnerzy, uwielbiają to!

To wprost ulubione danie w ich seksualnym menu, a ja chcę być graczem zespołowym. Są inne czynności seksualne, których wcześniej nie lubiłam, ale w końcu je pokochałam dzięki wystarczającej praktyce i doświadczeniu.

Z seksem oralnym jest tak, że często kobiety już na początku swojej przygody z seksem się poddają i są zdania, iż oral nie jest po prostu czymś aż tak przyjemnym. Błąd. Jak się okazuje, w czasie seksu oralnego kobiety mogą odczuwać niesamowitą przyjemność

Jak podniecić kobietę – co musisz wiedzieć

Bardzo podoba mi się to, jak hojną jesteś partnerką! Oral jest niezwykle ważnym aktem seksualnym dla wielu osób (w tym dla mnie!), ale jeśli dla Ciebie (jeszcze) nie, to w porządku. Wygląda na to, że zdecydowanie jesteś zainteresowana cieszeniem się oralem, po prostu nie miałaś z tym zbyt wielu doświadczeń, które by Cię do tego przekonały. Zobaczmy, czy możemy to zmienić.

Ponieważ masz problemy zarówno w kwestii dawania, jak i otrzymywania, zamierzam dać Ci wskazówki w obu sferach. Oto 6 najlepszych wskazówek, które pomogą Ci uprzyjemnić sobie seks oralny, dzięki czemu z chęci dodasz go do swojego menu seksualnego:

Trenuj dno miednicy

Porozmawiajmy o otrzymywaniu, ponieważ jeśli jest to dla ciebie niekomfortowe, istnieje technika, której możesz użyć w trakcie: mięśnie Kegla – nasi starzy przyjaciele.

Kiedy masz orgazm, mięśnie, które się kurczą, to te same, których używasz podczas ćwiczeń Kegla: mięśnie, które pomagają trzymać mocz. A jeśli bycie osobą otrzymującą oral to zbyt wiele dla Twojego mózgu, co powiesz na ćwiczenie mięśni Kegla w danym momencie?

Nie tylko przygotowujesz się na bardziej intensywny orgazm, ale również dajesz swojemu umysłowi coś, na czym możesz się skupić – i wyczuwam, że to jest to, czego naprawdę potrzebujesz. To sposób na uspokojenie myśli i skupienie się na doznaniach. (PS: ćwiczenie kegli jest dobre dla każdego! Wszyscy mamy dno miednicy, więc nie myślcie, że te ćwiczenia są tylko dla kobiet).

Wypróbuj sztuczkę ze szczoteczką do zębów

Niedawno rozmawiałam z koleżanką, która za każdym razem, gdy próbowała zrobić mężowi loda, miała odruch wymiotny. To naprawdę częste! Niekoniecznie oznacza to, że sam akt nas obrzydza, ale że nasz organizm (a dokładniej nasz układ nerwowy) reaguje mimowolnie. Oto moja sprytna sztuczka:

Codziennie wieczorem po umyciu zębów poświęć chwilę, aby po prostu położyć szczoteczkę na języku i delikatnie docisnąć ją w dół – zaczynając od pięciu sekund. Zacznij przesuwać ją odrobinę w tył na języku, dosłownie po milimetrze, i przytrzymuj sekundę dłużej, każdego kolejnego wieczoru. W ten sposób możesz wyćwiczyć swoje mięśnie jamy ustnej i gardła, aby nauczyć się tolerować to odczucie. Jeśli na początku jesteś nadwrażliwa, to normalne.

Do wszystkiego można z czasem przywyknąć! Te mięśnie po prostu muszą przyzwyczaić się do obecności „obcego przedmiotu”, wiedząc, że się nim nie zadławisz. Choć różni się to nieco od stymulacji narządów płciowych, to takie ćwiczenie napewno sprawi, że seks oralny stanie się nieco “łatwiejszy”.

Seks oralny, a odpowiedni, smakowy kubrykant

W dziale dawania mamy również smak. Posłuchaj: niezależnie od tego, czy podoba Ci się penis, czy srom, może po prostu odrzucać Cię ten naturalny smak… i jest to naprawdę powszechne, zwłaszcza jeśli jesteś nowicjuszem w seksie oralnym. Ale mam kolejną sztuczkę: lubrykant smakowy na ratunek!

Coraz więcej marek lubrykantów oferuje szeroki wachlarz smaków. Poeksperymentuj z różnymi smakami, takimi jak ananas lub truskawka i zobacz, czy to pomoże Twojemu mózgowi stworzyć nowe, bardziej kuszące skojarzenia.

Seks oralny, a praca nad oddechem

Zgodnie z tymi samymi zasadami, dotyczącymi pracy nad mózgiem w celu polepszenia wrażeń podczas seksu oralnego, można również wykorzystać oddech. Dlaczego? Cóż, jeśli masz negatywne skojarzenia z robieniem loda (na przykład złe pierwsze doświadczenie), praca oddechem może pomóc Twojemu układowi nerwowemu, masując nerw błędny.

Kiedy bierzemy głębokie, długie oddechy, odżywiamy naprawdę niesamowitą część naszego ciała: nerw błędny, którym kieruje nasz przywspółczulny układ nerwowy. Jego odpowiednik, układ współczulny, jest odpowiedzialny za reakcję walki lub ucieczki – i zgadnij, co ją zaostrza? Krótkie, płytkie oddechy.

Spróbuj tego: zanim dojdzie do jakiejkolwiek aktywności seksualnej, oddychaj z przepony: rób długie i głębokie wdechy przez nos, aż Twój brzuch się podniesie. Wydychaj przez usta, aż całe powietrze z płucach zostanie opróżnione. Powtórz to pięć razy i przywitaj się ze swoim rozkosznym, spokojnym układem nerwowym.

Jednoczesna stymulacja obojga partnerów

Poproś partnera, aby stymulował Twoje inne części ciała podczas seksu oralnego. Lubisz zabawę sutkami? Niech je ściska i pieści, liżąc Cię na dole. A co z udami? Przecież on ma przynajmniej jedną rękę wolną! I może jej używać do pieszczot. A co z pupą? Czy może sięgnąć dookoła i dodatkowo Cię pobudzić?

Chodzi tutaj o dywersyfikację sygnałów wejściowych, tak aby nie skupiać się tylko i wyłącznie na seksie oralnym. Z odrobiną różnorodności dodaną do tej mieszanki wrażeń seksualnych, może się okazać, że będziesz o wiele bardziej podniecona, po rundce przez Twoje sutki/uda/tyłek/itp.

Pieszczoty oralne, a komunikacja

Wreszcie, nie bój się rozmawiać ze swoim partnerem, niezależnie od tego, czy dajesz czy otrzymujesz. Jeśli nie jest Ci dobrze… powiedz to! Niektórzy ludzie mają przerost zakończeń nerwowych w genitaliach, a jeśli to Twój problem, to możesz nie rozwiązać tego problemu od razu. (Polecam udać się do fizjoterapeuty dna miednicy w takim przypadku.)

Ale jeśli możesz poczuć się dobrze, regulując technikę – większy nacisk, mniejszy nacisk, różne ruchy języka, różne kąty itp. – możesz powiedzieć o tym głośno. Seks oralny jest niezwykle intymny: w niektórych przypadkach bardziej niż penetracja. Więc jeśli pozostajesz w kontakcie – niezależnie od tego, czy udzielasz instrukcji, czy prosisz o informacje zwrotne – nie oznacza to, że coś jest nie tak. Wręcz przeciwnie: to znaczy, że pogłębiasz tę intymność.

Seks oralny (kobiet i mężczyzn) to cholernie przyjemny akt seksualny. Nie ma niczego złego w tym, że nie wiesz jak osiągnąć orgazm albo pomóc osiągnąć jego orgazm. Warto jest pamiętać o kilku momentach – odpowiedniej komunikacji, otwartym umyśle i odpowiednim nastawieniu. Jeśli chcesz uprawiać seks oralny i czuć ogrom przyjemności – wszystko jest możliwe.

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą! Teraz odłóż laptopa/telefon/tablet, otwórz umysł (ewentualnie rozłóż nogi) i baw się dobrze, doświadczając tej ustnej przyjemności. Daj mi znać, jak poszło!