Naturalny lubrykant – wszystko co trzeba o nim wiedzieć

Niektóre osoby wybierają naturalne lubrykanty, aby uniknąć nakładania na swoje delikatne i wrażliwe miejsca potencjalnie niebezpiecznych chemikaliów, które mogą poważnie podrażniać skórę pochwy, penisa lub odbytu. Szukając odpowiedniego lubrykantu należy wybierać takie, w skład których nie wchodziłoby chemikalia i toksyny, których nikt nie chce widzieć też na swojej żywności, produktach do makijażu czy włosach. 

Najlepszą zasadą jak wgląd w liczbę składników – jeśli nie ma ich bardzo dużej ilości i jesteś w stanie wymówić nazwę większości z nich to dobry znak. 

Czy “naturalny” oznacza to samo, co “organiczny”? 

Ogólnie uważa się, że składniki organiczne są wolne od dodatków, takich jak syntetyczne chemikalia, sztuczne nawozy i hormony. Możesz na przykład kupić lubrykant na bazie oleju kokosowego, który będzie naturalny w tym sensie, że pochodzi z owoców występujących w naturze, a nie jest tworzony w laboratorium. T

en sam olej kokosowy może jednak nie być organiczny. Dlaczego? Można go wytwarzać z orzechów kokosowych, które są uprawiane i przetwarzane przy użyciu substancji chemicznych, takich jak pestycydy.

Jeśli szukasz zarówno naturalnego, jak i organicznego lubrykantu, to musisz zwrócić uwagę na obie te rzeczy. 

Własnoręcznie wykonany lubrykant naturalny

Być może nie musisz nawet wychodzić z domu, ażeby znaleźć swój idealny lubrykant i wystarczy po prostu zajrzeć do szafki w kuchni. Pamiętaj jednak, że czasami żele intymne to najlepsze rozwiązanie – używając żelu intymnego zakupionego w sklepie masz pewność, że został on przebadany klinicznie i jest on bezpieczny dla Twojej pochwy. Jeśli jednak wolisz naturalne i własnoręczne lubrykanty, oto kilka opcji “domowych” lubrykantów. 

Słodki olejek migdałowy

Olejek ze słodkich migdałów nawilża i łagodzi wrażliwą skórę. Świetnie pachnie i jest bezpieczny, jak też można go spożywać. Jest to idealna opcja dla zainteresowanych zarówno seksem oralnym, jak i analnym. Jest on też stosunkowo gęsty, a więc nie musisz się martwić tym, że co chwilę będzie Ci go brakowało. 

Jeśli więc wraz z nawilżeniem miejsc intymnych masz ochotę na mały masaż, to może to być idealną opcją dla Ciebie.

Uwaga! Olejku migdałowego nie należy stosować z prezerwatywami lateksowymi. Dotyczy to wszystkich olejów i smarów na bazie olejów – oleje mogą powodować pękanie prezerwatyw. 

Olej kokosowy

Olej kokosowy jest popularnym wyborem podczas stosunków seksualnych i nie bez powodu. Jest smaczny, doskonale nawilża, a Twoja skóra wchłonie jego nadmiar, a więc nie musisz się martwić bałaganem po wszystkim. 

Pamiętaj, że olej kokosowy może zabrudzić pościel i ubranie. Należy również unikać stosowania oleju kokosowego z prezerwatywami, a więc użyj go podczas gry wstępnej, żeby zapewnić naturalne nawilżanie okolic intymnych, ale po założeniu prezerwatywy wybieraj żel intymny.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek to kolejny świetny wybór dla wszystkich tych, którzy chcieliby pozostać przy bardziej naturalnych opcjach walcząc z suchością pochwy przed stosunkiem. Podobnie jak inne naturalne oleje, oliwa z oliwek może być świetna dla wszystkich, którzy potrzebują dodatkowej wilgoci i zmniejszenia tarcia. Należy jednak pamiętać, że Twoja skóra nie jest w stanie wchłonąć nadmiaru oliwy z oliwek, przez co możesz zatkać sobie pory, jeśli tylko nie zmyjesz jej od razu. 

Jak w przypadku każdego oleju czy oliwy – nie powinno się jej używać z prezerwatywami. 

Aloes

Jeśli zdarzyło Ci się używać aloesu w celu złagodzenia skutków oparzeń, wiesz już jak kojący dla skóry może on być. Jako środek nawilżający zwiększa on ilość nawilżenia, jak też zmniejsza podrażnienia skóry.

Aloesu możesz używać razem z prezerwatywami – jest on przecież na bazie wody. Świetnie się sprawdzi podczas stosunków analnych, jak też wybierz go używając gadżetów erotycznych – naturalne nawilżenie masz jak w banku!

Ghee

Ghee to rodzaj klarowanego masła, które jest najczęściej stosowane w kuchni południowoazjatyckiej. Zyskuje popularność jako alternatywa dla tradycyjnego masła, częściowo ze względu na swoje właściwości lecznicze. Ghee może nawilżyć i ukoić skórę oraz zapewnić zdrowe kwasy tłuszczowe, co czyni ją dobrą opcją dla wrażliwych obszarów ciała. Jeśli wiec interesujesz się odpowiednim nawilżeniem miejsc intymnych – jest to strzał w 10!

Jak w przypadku każdego innego rodzaju oleju – nie używaj go z prezerwatywami. 

Przed użyciem skonsultuj się ze swoim lekarzem i zapytaj, czy aby na pewno możesz użyć tej czy innej opcji podczas erotycznych zabaw. Jeśli nie jesteś pewna – lepiej wybieraj lubrykanty na bazie silikonu czy wody z lokalnych seks shopów! Jak już mówiłam – to o wiele bezpieczniejszy sposób mogący Ci pomóc w odpowiednim nawilżeniu pochwy.