Jak być bardziej całuśnym?

Choć brzmi to banalnie, pocałunki mogą być różne. Jedne sprawią, że poczujesz w brzuchu motylki, inne natomiast będą nie bardziej ekscytujące, niż buziak w policzek cioci Ani na imieninach. Zwykły pocałunek to o wiele więcej niż zetknięcie się warg i języka, a kilka jasnych wskazówek pomoże nawet najmniej doświadczonym amatorom pocałunków. Podajemy przydatny przewodnik, dzięki któremu będziesz w stanie przejąć kontrolę i z amatora przekształcić się w doświadczonego profesjonalistę w dziedzinie pocałunków.

Odśwież się

Jest to rzeczą oczywistą. Uwierz mi, nikt nie chce wyczuć zapachu porannej kawy lub (gorzej!) cebuli czy czosnku. Ostrożności nigdy za wiele, a na wszelki wypadek w torebce lub w aucie na zawsze miej opakowanie gumy do żucia i staraj się nie jeść zbyt ostrego jedzenia przed randką. Jeśli boisz się, że guma nie pomoże, dobrym sposobem na likwidowanie nieprzyjemnych zapachów z ust to wypicie szklanki soku pomarańczowego lub mleka. 

Wybierz odpowiedni moment

Postępuj zgodnie z wskazówkami dotyczącymi mowy ciała drugiej osoby, aby wiedzieć, kiedy moment na rozpoczęcie pocałunku jest najbardziej odpowiedni. Zgoda obu stron jest oczywiście kluczowa i nigdy nie boli zapytać przed inicjacją pocałunku, czy druga osoba nie ma nic przeciwko. Jest to też cholernie romantyczne. A więc – nigdy nie leć w ślinę za szybko, ale też nie staraj się przeciągać momentu pierwszych całusów, gdyż wtedy potencjalny partner (bądź też partnerka) może mieć wrażenie, że już nie jesteś zainteresowany. 

Zacznij od zabawy wzrokiem

Kiedy pochylasz się do pocałunku, często nie wiesz, jakich słów użyć, żeby nie zepsuć momentu. Dlaczego więc nie powiedzieć czegoś wzrokiem? Kontakt wzrokowy może być seksowny, tajemniczy i czasami może przekazać emocje lepiej niż słowa. Gdy już się całujecie, unikaj gapienia się na kogoś, bo może to być co najmniej niezręczne. Zamiast tego ciesz się tym, jak bardzo intensywniejsze wydają się być inne bodźce – przede wszystkim węch i dotyk.

Pozostań w chwili

Tak tak, wiem. Brzmi to jak jeszcze jedna inspirująca fraza z instagrama, ale uwierz mi. Na pewno wzmocnisz uczucie połączenie z drugą osobą, jeśli uda Ci się wyłączyć przynajmniej na 10 minut zamartwianie się tym, co masz do załatwienia jutro, czy o czym masz nie zapomnieć na jutrzejszym spotkaniu w pracy. Postaraj się wyciszyć natłok myśli i ciesz się chwilą. 

Nie spiesz się

Całowanie się to zabawa dwóch osób. Nie narzucaj się jednak zbytnio przechodząc do ofensywy (czyli całowania kogoś po migdałkach, jeśli wiesz o czym mówię) lub próbując zbyt mocno prowadzić w tym “tańcu”. 

Zapakuj trochę balsamu do ust

Oczywiście, nikt nie spodziewa się tego, iż Twoje usta będą cholernie miękkie przez cały czas. Jednak w torebce zawsze warto mieć balsam do ust, szczególnie jeśli Twoje usta mocno się przesuszają w chłodniejsze dni. 

Uważaj na swój język

Używanie języka podczas pocałunków jest świetne, jednak o ile zachowuje się umiar. Pamiętaj, to pocałunek, a nie mycie twarzy! Nikt nie przepada za oblewaniem się śliną i ustami wypełnionymi po brzegi czyimś językiem. Zaczynaj powoli i bez języka, po czym spróbuj zwiększyć intensywność, aby pocałunek przybrał na sile. 

Zwróć uwagę na otoczenie

Niezależnie od tego, czy jest to światło świec, namiot pod gwiazdami, szum morza czy nagła burza w środku nocy, nowe otoczenie sprawi, iż pocałunek będzie bardziej intensywny. Ponieważ masz zazwyczaj zamknięte oczy podczas pocałunku, wyraźniej czujesz to, co się dzieje wokół Ciebie. Dlatego też takie doznania mogą wydawać się nieziemskie. 

Stawiaj na spontaniczność

Całowanie tak naprawdę nie ma jasno określonych zasad, dlatego też możesz się rozluźnić i eksperymentować do woli. Spróbuj delikatnie pociągać zębami dolną wargę partnera podczas pocałunku. Lekkie podgryzanie wargi czy języka może dodać niezłej pikanterii Twoim pocałunkom, trzeba jednak pamiętać o tym, ażeby nie być zbyt niedelikatnym. 

Pocałunek jest tańcem

Czyli potrzeba do tego zgrania się dwóch osób. Dobre pocałunki będą odzwierciedlać wzajemne ruchy, dzięki czemu obie strony poczują “to coś”. Zwróć uwagę na to, co robi Twój partner i naśladuj go. Lub przejmij inicjatywę, jeśli chcesz spróbować czegoś innego. 

Zrób z tego zabawę całym ciałem

Pocałunek będzie jeszcze głębszy, jeśli podczas niego będziesz trzymać drugą osobę blisko siebie, dotkniesz jej szyi czy pleców. 

Zbadaj swoje strefy erogenne

Pomyśl o tym, jak przyjemne są pocałunki w szyję, obojczyk, płatki uszu czy nawet kąciki ust. Być może malinki nie są czymś, co podnieca wszystkich (choć zawsze warto o to zapytać partnera), jednak lekkie przejawy “drapieżności” z pewnością podkręcą atmosferę. 

Pochwal swojego partnera

Po pocałunku postaraj się pochwalić swojego partnera. Oczywiście, jeśli rzeczywiście Ci się spodobał pocałunek. To pomoże poczuć się Twojemu partnerowi jeszcze lepiej. Jeśli nie był to Twój najlepszy pocałunek (ani nawet dobry), delikatnie naprowadź swojego partnera w odpowiednim kierunku, zwalniając, przyspieszając czy demonstrując inną technikę.