Po czym poznać, że facet jest dobry w łóżku?

Któregoś wieczoru zapytałam swojego ukochanego, czy miał jakieś przypuszczenia o tym, jaka będę w łóżku, zanim rzeczywiście znaleźliśmy się pod kołdrą. Odpowiedział po prostu: “Byliśmy już przyjaciółmi. Doszedłem do wniosku, że część seksu po prostu się ułoży.”

Moje przypuszczenia na jego temat były zupełnie inne. Zakochałam się w jego humorze i jego umyśle. Jest elokwentnie wyartykułowany, ma ostry i wywrotowy dowcip i jest złośliwie mądry. I jest dla mnie cierpliwy w sprawach, w których nawet nie przypuszczałam, że potrzebuję w pewnym stopniu cierpliwości, a do tego widzę, że szczerze cieszy się z tych uczuciowych chwil spędzonych razem ze mną. 

Kiedy się poznaliśmy, miał jeszcze jedną zaletę. Przypadkowo odkryłam, iż napisał naprawdę pięknie sprecyzowaną erotykę, dlatego nasza rozmowa układała się zarówno na płaszczyźnie pisarstwa, jak też potencjalnych kochanków. Wtedy nie wiedziałam jeszcze, że nasza przyjaźń przerodzi się w coś więcej, ale tak właśnie się stało. I to na maksa. 

Muszę przyznać, że to, co mnie kręci, szczególnie z moim kochankiem, może nie być tym samym, co kręci inne kobiety, ale cechy przez niego posiadane są wspaniałymi wskaźnikami, którymi chętnie się z Wami podzielę. 

Zwróć uwagę na sposób, w jaki mówi o jedzeniu

Jeśli mężczyzna może w pełni opisać smaki i tekstury, oznacza to, że naprawdę zwraca uwagę na zmysły.  Czy może wyczuć kilka warstw i smaków w piwie rzemieślniczym, czy woli pić zwykłego Lecha? Czy może określić poszczególne nuty w serze pleśniowym, czy może po prostu zanurza swoje gorące skrzydełka w sosie z sera pleśniowego, który wypompowywany jest z galonowego pojemnika?

Czy ma oko na sztukę? Ucho do muzyki? Nosa do zapachów?

Znowu wszystko dotyczy zmysłów. Czy ma obraz, fotografię lub rzeźbę, która nadaje ton w jego salonie? A może ma plakat z filmem „Scarface”, który wisi nad jego 50-calowym telewizorem z płaskim ekranem?

Czy potrząsa głową w rytm Metalliki, czy może analizować utwór „Take Five” Dave’a Brubecka? Mam nawet lepsze pytanie. Jak się rusza słysząc muzykę? Czy lubi tańczyć?

Śledź jego wzrok

Czy patrzy Ci w oczy, gdy rozmawiacie? Czy uważnie wsłuchuje się w każde wypowiedziane przez Ciebie słowo? Czy naprawdę interesuje go to, co masz do powiedzenia? Czy patrzy na Ciebie z podziwem nawet jeśli jesteś ubrana w zwykły dres?

Jeśli nie zwraca uwagi na to, co mówisz (lub nie mówisz) jest spora szansa na to, że nie będzie zwracał na Ciebie uwagi, gdy słowa nie będą zaangażowane. Ponadto człowiek, który jest dobry w łóżku, będzie mógł Cię uwieść, patrząc na Ciebie, nie przerywając kontaktu wzrokowego.

Ten niewinny dotyk

Nie mówię tu o pieszczotach w miejscach publicznych. Chodzi mi bardziej o sposób, w jaki będzie trzymał lub dotykał Twojej dłoni zza stołu, popijając kawę lub kieliszek wina. To jedna z tych technik, dzięki której niewinny pocałunek na dobranoc sprawi, iż będziesz czuła rumieniec na twarzy jeszcze długo po powrocie do domu. 

Zbieranie tych sygnałów pozwoli Ci na wyłapanie tego, czy partner posiada cechy niezbędne do tego, aby Wasza wspólna noc była niesamowita (do granic możliwości).