Flirtowanie od podszewki – jak zostać ekspertem flirtu?

Ostatnio dostajemy wiele listów, wśród których często przewija się pytanie: jak zostać lepszym flirciarzem i na czym polega flirt? Czy są to tylko zalotne spojrzenia, czy też chodzi tu o coś więcej?

Choć efektywny flirt wydaje się być trudną umiejętnością, wymagającą praktyki, doświadczenia, charyzmy i poczucia humoru, to tak naprawdę poderwanie kobiety (lub mężczyzny) nie jest aż taką wiedzą tajemną, jak mogłoby się wydawać.

Przede wszystkim, choć wiele osób o tym nie wie, nie chodzi o nie wiadomo jak wielkie zaangażowanie i ,,wydajność”. Podstawą umiejętnego flirtu jest Twój wewnętrzny spokój i oczywiście pewność siebie.

Osoby, które mają dobrą samoocenę i czują się komfortowo w swoim ciele, zwykle radzą sobie lepiej w spontanicznym flircie, ponieważ są otwarte na nowe doświadczenia, nie wątpią w siebie,  nie ma w nich niepokoju i niepewności.

Sekretem flirtowania jest wzbudzenie zainteresowania w obiekcie Twoich marzeń.  Opowiedzenie dowcipu, dobry humor, sugestywny język ciała, ale także nie bycie nachalnym (np. niedotykanie w dwuznaczny sposób żadnej części ciała rozmówcy), mogą być idealną drogą do rozpoczęcia efektywnego flirtu.

Ogromnie znaczenie ma także kontakt wzrokowy, uśmiech i śmiech. Kobieta od razu wyczuje czy czujesz się dobrze sam ze sobą, a jeżeli tak jest, to tym korzystniejsze wrażenie odniesie. 

Wyzwania związane z flirtowaniem:

Wcale nie musisz uważać się za ekstrawertyka, żeby osiągać szybkie i zadawalające rezultaty po pierwszych próbach flirtu. Ważne jest przede wszystkim to, żebyś uznał flirtowanie za umiejętność, której można się nauczyć, a nie wrodzony talent.

Spokojnie możesz stać się Casanovą i Don Juanem dzięki prostej praktyce i ćwiczeniom. Klucz to bycie sobą, przy jednoczesnym stosowaniu dobrze znanych zasad psychologii społecznej. Taka mieszanka  zwiększy pozytywne rezultaty.

Poniżej znajduje się kilka strategii, które możesz zastosować, aby stać się mistrzem flirtu. Wypróbuj te pomysły!

Samodoskonalenie

Weź udział w zajęciach z rozwoju osobistego lub zasięgnij porady u profesjonalisty. To poprawi Twoje poczucie własnej wartości i zbuduje pewność siebie. Sesja z psychologiem może być wspaniałym treningiem asertywności oraz umiejętności komunikacyjnych.

Relaks

Praktykuj codzienne techniki relaksacji i uważności, aby ograniczyć niepożądane uczucia lęku i zdenerwowania. Łagodna nerwowość i nieśmiałość może być dla niektórych urocza 
i czarująca, ale nadmierne napięcie doprowadzić może do paniki i paraliżu, a żadne z nich nie jest synonimem uwodzicielskiego flirtu. 

Odgrywanie ról z zaufanym przyjacielem

Taka zabawa może pomóc Ci rozwinąć umiejętności miękkie i pewność siebie, które wykorzystasz potem na prawdziwej randce.

Spontaniczność

Zapisz się na lekcje improwizacji w lokalnym klubie komediowym lub teatrze, aby poćwiczyć spontaniczną komunikację międzyludzką. Jest to prawdopodobnie jedna z najszybszych i najskuteczniejszych metod przezwyciężania niepokoju i bardziej świadomego życia społecznego, ponieważ zmusza Cię do natychmiastowych reakcji.

Będziesz miał szansę lepiej poznać swój tok myślenia, a dzięki  informacjom zwrotnym od instruktora i rówieśników, dowiesz się jak chciałbyś reagować.

Nie przedstawiaj się w negatywnym świetle

Pracuj nad tym, by dobrze o sobie myśleć. Negatywne podejście do życia, nadmierna samokrytyka i obwinianie się, naprawdę nie pomogą w efektywnym flirtowaniu.

Zacznij spisywać swoje myśli: prowadź dziennik, w którym zapisywać będziesz wszystkie spostrzeżenia, których doświadczasz przed, w trakcie i po nieudanych spotkaniach z innymi kobietami/mężczyznami.

W ten sposób uzyskasz zapis swoich autentycznych przemyśleń. Pracuj także nad tym, aby być w stanie zakwestionować te wnioski i przeformułować swoje myślenie, aby było bardziej pozytywne i wzmacniające Twoje poczucie własnej wartości. 

Zatrudnij specjalistę od filtru:

Tak! Naprawdę istnieją specjaliści w tej dziedzinie!

Czytaj o flirtowaniu, chodzeniu na randki i robieniu dobrego wrażenia:

Moją ulubioną książką o tym ostatnim jest „Pierwsze wrażenie. Jak nas widzą inni” autorstwa Ann Demarais i Valerie White.