Edging, czyli jak wydłużyć orgazm

Choć brzmi to jak nowy sposób kreskowania powieki, edging w sensie seksualnym oznacza opóźnianie orgazmu tak długo, jak to tylko jest możliwe, w celu uzyskania bardziej intensywnego szczytowania. Mocny orgazm, który sprawi, że Twoje całe ciało przeszyje intensywna przyjemność? Tak!

Orgazm podczas stosunku jest czymś, do czego dąży każdy z nas, jednak chyba każdy z nas zgodzi się z tym, że to nie docelowy punkt jest najprzyjemniejszym momentem całej zabawy, ale zabawa sama w sobie, co nie?

Sex orgazm u kobiet i mężczyzn wygląda inaczej i to właśnie mężczyźni częściej potrzebują kontroli wytrysku, dzięki której będą w stanie o wiele dłużej “trwać” w całej zabawie. Dla mężczyzn dodatkowo jest to bezpieczny sposób na skuteczne opóźniania orgazmu przy problemach z przedwczesnym wytryskiem. 

Przy kobiecych orgazmach sprawa wygląda nieco inaczej, niemniej jednak edging może pomóc niektórym kobietom osiągać o wiele mocniejsze i intensywniejsze orgazmy. 

Edging to zbliżanie się do „krawędzi”, a następnie oddalanie się od niej. Jest to coś, co wypróbować zalecamy każdemu – zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie.

Na czym polega edging?

Seks może czasem przypominać czytanie dobrej książki. Gdy dochodzisz do ostatnich stron, masz ochotę zwolnić i cieszyć się każdym słowem. Edging to technika, która zbliża Cię do orgazmu, ale powstrzymuje Cię przed orgazmem, jest to więc najprościej rzecz ujmując, sposób który pomoże Ci przedłużyć stosunek. Niektórzy chcą wydłużyć stosunek seksualny, inni natomiast mają ochotę spotęgować swój orgazm. 

Faceci muszą ostro trenować, ażeby powstrzymywać się przed przedwczesnym wytryskiem – niekiedy ta umiejętność wymaga lat praktyki. Każdy stara się powstrzymać przed przedwczesnym wytryskiem na swój sposób i niezależnie od tego, jaką technikę wybierzesz, edging jest skutecznym i powszechnym ćwiczeniem seksualnym. 

Niezależnie od tego, czy zamierzasz wypróbować edging solo, czy z partnerem, należy ustalić swój limit i poznać siebie. Poczuj swoje ciało i zadaj sobie pytanie, jak to jest. 

Co dokładnie robi Twoje ciało? Jak się czujesz, gdy w momencie bliskim orgazmu przestaniesz się stymulować? Cóż, mój drogi – po drugiej stronie czeka na Ciebie najsilniejszy z Twoich orgazmów, to Ci mogę gwarantować. 

Edging – jak się do tego zabrać?

Istnieją techniki, które mogą działać zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, ale ogólnie eksperci są zgodni, że edging wymaga praktyki. W końcu praktyka czyni mistrza! W celu osiągnięcia sukcesu musisz bardzo dobrze znać swoje ciało, a więc eksperymentowanie podczas masturbacji jest ważne. Oto kilka sposobów:

Technika stop-and-start polega zasadniczo na robieniu przerw między sesjami masturbacji. Zacznij, a gdy poczujesz, że zbliżasz się do orgazmu, przerwij i zaczekaj, ale nie tak długo, ażeby się znudzić i zdecydować się sprawdzić Instagrama. 

Następnie zacznij od nowa. Rób to tyle razy, ile chcesz lub możesz wytrzymać bez dochodzenia – zagwarantuj sobie taki mini orgazm bez wytrysku (czy dojścia oczywiście), a już po kilku razach poczujesz, że te ćwiczenia były warte wypróbowania. Dobre przy tym są też ćwiczenia mięśni Kegla. Sposobem na to jest wewnętrzne ściskanie mięśni łonowych, które służą do zatrzymania oddawania moczu. Następnym razem więc zmuś się do zatrzymania moczu. 

Udało Ci się? Moje gratulacje! Właśnie zrobiłaś ćwiczenie na mięśnie kegla! Wielką zaletą tych ćwiczeń jest to, że możesz ćwiczyć w dowolnym miejscu i czasie. 

Możesz nawet to robić siedząc za biurkiem w pracy! Dobrym ćwiczeniem jest też zwalnianie oddechu – przez co teoretycznie spowolnisz reakcję swojego organizmu na orgazm. Zwiększone tętno jest częścią orgazmu, a szybki oddech jest jedną z oznak zbliżania się do orgazmu. Tak więc pierwszym krokiem do kontrolowania tempa pobudzenia i, co za tym idzie, do orgazmu, jest głęboki i powolny oddech. 

Aby spowolnić lub zatrzymać “szczyt przyjemności” eksperci zalecają oddychanie „brzuchem”. Kiedy robi Ci się gorąco i już zbliżasz się do orgazmu, spróbuj zmienić bieg i skup się na oddechu. Weź długi, powolny oddech odliczając do 6 i wydech prosto z brzucha i zobacz, co się stanie. Nadal możesz dojść bardzo mocno, ale hej, przynajmniej spróbowałaś! 

Kontrola orgazmu solo

Jeśli jesteś otwarty na wszelkiego rodzaju nowinki, albo chcesz sprawdzić, czym jest sławetny edging, to warto zacząć od edgingu w pojedynkę. Jak to robić? Na początek wybierz jedną z najbardziej odpowiadających Ci technik masturbacji, ale tuż przed osiągnięciem orgazmu, przestań się stymulować. Zatrzymaj się tuż przed wytryskiem! Nawet jeśli będziesz chciał w dalszym ciągu się masturbować – zaczekaj chwilę. Wiem, że może się to wydawać prawdziwą torturą, ale zaufaj mi – na przerwa będzie naprawdę krótka! 

Te kilka minut spędź na sprawdzaniu maili, publikowaniu czegoś na Instagramie, czy czymkolwiek, co odwróci Twoją uwagę od orgazmu. Po chwili wróć do masturbacji, ale znowu zatrzymaj się tuż przed orgazmem. Powtórz to jeszcze parę razy i sprawdź, jak się czujesz. Opóźnianie wytrysku nie tylko wzmocni, ale też wydłuży Twój orgazm. 

Gdy wreszcie pozwolisz sobie dojść, będziesz zaskoczony tym, z jaką siłą i jak intensywnie osiągniesz orgazm. Pamiętaj, że trening czyni mistrza. Tak jak nie byłbyś w stanie przebiec maratonu tylko dlatego, że bardzo być chciał, musisz ćwiczyć swoją wytrzymałość. 

Na początku masturbuj się przez 5 minut, potem zwiększ czas masturbacji do 10 minut, aż zwiększysz ten czas do pół godziny. Jeśli Twoja masturbacja i edging stanie się codzienną praktyką, uzależnisz swój umysł od zwolnienia w odpowiednim momencie zgodnie z harmonogramem. 

Edging z partnerem (lub partnerką)

Oprócz wypróbowania tej techniki podczas masturbacji, warto wypróbować edging podczas seksu z partnerem – zwłaszcza jeśli chcielibyście razem szczytować. Edging świetnie się sprawdza w zabawach BDSM. Partner dominujący może przejąć kontrolę nad seksualną przyjemnością i orgazmem tego uległego. Kto by pomyślał, że balansowanie na krawędzi i przesuwanie granicy przyjemności może być tak seksowne!

Nie zapomnij o oddychaniu

Najprostszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby powstrzymać się od orgazmu, jest po prostu oddychanie. Aktywne i kontrolowane oddychanie jest pierwszych krokiem do kontrolowania reszty ciała, a w tym genitaliów. Poświęć trochę czasu na to, ażeby uspokoić swój umyśl, pozwól, ażeby Twoje tętno się uspokoiło po czym wróć do zabawy – ta metoda może szybko okazać się idealnym sposobem wydłużania przyjemności! 

Technika szczypania się

Jedną z bardziej znanych metod jest szczypanie. Jeśli czujesz, że granica orgazmu jest naprawdę blisko, mocno ściśnij główkę penisa i weź parę głębokich oddechów – poprzez tego typu czynności uda Ci się łatwiej kontrolować moment, w którym jesteś naprawdę blisko kulminacji podniecenia seksualnego. Trzymaj tak swojego penisa przez pół minuty, po czym go puść. To pomoże Ci wydłużyć Twoją aktywność seksualną. 

Szanowanie własnego ciała

Udowodniono, że zdrowa dieta i styl życia zwiększają wytrzymałość seksualną. Jedz produkty bogate w białko, owoce i warzywa bogate w witaminy i trzymaj się z dala od żywności przetworzonej. Dodatkowy plusem i korzyścią jest to, że Twoje soki będą smakować dużo lepiej, jak też będą one lepiej pachnieć. Udowodniono, że palenie i śmieciowe jedzenie prowadzą zarówno do impotencji, jak i przedwczesnego wytrysku – czyli czegoś, czego każdy z nas chciałby uniknąć.