Dominacja i uległość – jak je eksplorować?

Dominacja i uległość – sposób na zbadanie dynamiki mocy i rozciągnięcie granic tak zwanych „konwencjonalnych” ról seksualnych.

Czasami te same elementy, które byłyby kłopotliwe poza sypialnią, mogą stać się wyjątkowo erotyczne, gdy związane są z seksualnością.

Być może Twój rozkazujący Ci, abyś poszła umyć naszunia partner nie byłby pociągający  w tradycyjnym romantycznym związku, ale co by było, gdyby kazał Ci się położyć i nie ruszać, aby przez wiele godzin sprawiać Ci przyjemność? Jedynym zastrzeżeniem byłoby to, że nie możoesz mieć orgazmu… jeszcze… Jest wiele takich elementów. Mogą oferować zarówno fizyczną przyjemność jak i zachęcać do  różnorodności i nowych emocji w relacjach długoterminowych.

Dzisiaj zanurzymy nasze zaciekawione palce w dominacji i uległości, chociaż możliwości wtym temacie są naprawdę nieograniczone.

Czym to jest?

Zanim przejdziemy do wszystkich zabawnych wariantów dominacji i uległości, jest jeden kamień węgielny do ustalenia w pierwszej kolejności. Będziesz dawcą, biorcą, czy jednym i drugim? Płeć nie ma absolutnie żadnego wpływu na role seksualne, więc ciesz się nieograniczonym potencjałem. Podobnie jak w przypadku wszystkich aspektów BDSM, nie są to stałe role, możesz wybrać opcję „Przełączania” i przeskakiwać między rolami według własnych preferencji.

Niektóre z najpopularniejszych definicji i określeń używanych w dynamice mocy to: Dominant, top, Mistrz, master, Pan, Pani, Mistrzyni, Właściciel oraz z drugiej strony – uległy/podwładny, niewolnik, zwierzę, dno.

Kiedy zamykasz oczy i myślisz o osobie dominującej to możesz mieć w głowie obraz przerażającej, odzianej w skórę osoby z batem w jednej ręce i chłostą w drugiej. Osoba dominująca może być tym wszystkim i więcej, ale może także być kochająca i wychowująca lub okrutna i sadystyczna – to zależy wyłącznie od Ciebie. Nie ma żadnego dobrego ani złego sposobu na wykorzystanie dominacji i poddania się, o ile jest to zgodne z twoją wizją i wydaje się autentyczne. To jest własnie klucz do całej mocy – nie można pomylić BDSM z nadużyciami.

Odpuść sobie

Nadszedł czas, aby odrzucić wszelkie wewnętrzne osądy, wszelkie wyobrażenia na temat tego, jak seks powinien lub nie powinien być, i po prostu cieszyć się zabawą i grą z dynamiką siły. Mamy nadzieję, że już czytałeś o tym, jak bezpiecznie zacząć korzystać z BDSM, a jeśli nie, wróć i pogłębiaj podstawy i pośrednie koncepcje. Ale jeśli masz już podstawy, czas zabrać się do pracy.

Usłysz mowę ciała

Jest o wiele więcej rzeczy niż język, jeśli chodzi o dominację. Twój ton i język ciała są nawet ważniejsze niż słowa, które wypowiadasz, więc staraj się wydobywać swoją Dominację także przez usta! Stań prosto, unieś klatkę piersiową i pozwól sobie zająć miejsce.

Niech twoja obecność będzie tak samo władcza jak twój głos. Użyj bezpośredniego kontaktu wzrokowego i spróbuj mówić powoli i wyraźnie. Niższy ton może być pomocny, będzie sprawiał wrażenie jakbyś dowodził zwierzęciem. Najlepiej najpierw przećwicz te techniki, aby przekonać się, co jest dla Ciebie najbardziej naturalne, ponieważ to będzie najbardziej skuteczne.

Poszukiwanie części

Jeśli chcesz mieć piękny lub przerażający strój, śmiało! Wypróbuj pończochy z wysokim stanem, czarne skórzane buty, szelki, garnitur i krawat lub cokolwiek innego, co podsyca Twoją wyobraźnię. Odzież i akcesoria mogą być potężnymi narzędziami, które pomogą Ci wcielić się w dominującą rolę. Jeśli wcielasz się w bardziej uległą rolę, nadal możesz ubrać się zgodnie z pragnieniem serca, chociaż bycie nagim jest najbardziej tradycyjnym strojem osoby, która jest dominowana. Wypróbuj piękną biżuterię do ciała lub klasyczny kołnierz, aby ozdobić swoje poddanie.

Przyjmij pozycję

Możesz świetnie się bawić ucząć się uległych pozycji (NSFW), razem z dominującym. Spróbuj wypróbować 3-4 w ciągu tygodnia, a następnie przywitaj swojego kochanka, gdy wraca z pracy, klęcząc zupełnie nago, z założonym kołnierzem. Będziesz jak zwierzę, chwalące się właścicielowi jak dobrze opanowalo sztuczkę. Aha… no i pokażesz jak bardzo chętny jesteś na nagrody i smakołyki.

Motywacja erotyczna

Następnie skupimy się na tym co nas motywuje. Niektóre osoby dominowane motywowane są strachem, poniżeniem, bólem, dyscypliną. I nni mogą być bardziej motywowani nagrodami, pochwałami i smakołykami. Niektórzy dobrze odnajdują się zarówno w tej pierwszej jak i drugiej kategorii. Poświęccie trochę czasu na wspólną zabawę i przekonajcie się, które opcje bardziej Wam się podobają.

Być może po udanej sesji seksu oralnego wykonanej na twojej osobie dominującej możecie przejść do kary na Tobie, za to, że nie poprosiłeś o pozwolenie. A może wolisz być nagradzany za dobrze wykonaną pracę? Wypróbuj każdą z możliwości – możesz zaskoczyć się tym, co tak naprawdę Cię kręci.

Niegrzeczny czy miły?

Spróbuj zapisać listę wszystkich rzeczy, które chcesz wypróbować seksualnie, i posegreguje je w skali od 1 do 5 pod względem podekscytowania. Niech twój kochanek zrobi to samo, a następnie porównaj notatki. Jeśli na liście znajdą się rzeczy, które również Ci się podobają i chcesz je dla niego zrobić to zaznacz je na osobnej kartce.

Gratulacje! W ten sposób stworzyłeś plan seksualnych zabaw, które możesz wypróbować! Dodatkowo, jako bonus, dałeś swojej dominującej listę sposobów, w jaki może cię zadowolić lub ukarać. O boże! Ale jesteś dobrym uczniem…

Napięcie tantalizujące

Teraz, gdy masz już erotyczne podstawy, świat Dominującego i dominowanego jest Twoją ostrygą. Możesz razem tworzyć umowy seksualne, odkrywać nowe dziwactwa i podniecać się, a także grać w mnóstwo gier erotycznych. Zbuduj trochę oczekiwania na całą tę grę, wysyłając SMS-a do swojego kochanka w ciągu dnia o wszystkich niegrzecznych rzeczach, które zrobisz, gdy go zobaczysz. Napięcie naprawdę zwiększa pobudzenie, a nawet może zwiększyć przepływ krwi w oczekiwaniu!

Niegrzeczne zabawy

Potrzebujesz kilku pomysłów, aby zacząć? Spróbuj zdobyć bicz i pogłaszcz nim swojego kochanka, pomagając w ten sposób rozluźnić jego ciało i umysł, jednocześnie zwiększając pobudzenie i podekscytowanie. Kiedy będziesz już gotowy, każ mu całować Cię po całym ciele, wszędzie tam gdzie styka się z ciałem bicz. Zacznij łątwo, na przykład od placów stóp. Następnie poduszka, podłoga, ściana, znowu któraś część Twojego ciała – i obserwuj jak twój kochanek wykonuje twoje polecenia. Możesz nawet cieszyć się prowadzeniem tego bata do siebie.

Nie masz jeszcze żadnych zabawek BDSM, ale chcesz bawić się swoją mocą? Nie ma problemu. Spróbuj polizać partnera aż do granicy orgazmu, a następnie przestać. Zacznij od nowa, zabierając go na skraj, ale nigdy nie pozwalając mu dojść.

Możesz w to grać tak długo, jak chcesz, a następnie dać mu namiętny pocałunek i powiedzieć, aby poszedł spać (powodzenia zasypiając z kręcącym się kochankiem obok ciebie).

Postępowanie – zawsze

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z BDSM, czy chcesz włączyć nieco więcej mocy do swojego repertuaru niewoli, eksploracja dominującego i dominowanego  może być satysfakcjonująca seksualnie. Upewnij się, że kontrolujesz co u uległego przez cała sesję, a także bezpośrednio po niej i później, następnego dnia. Niektórzy poddani doświadczają „podupadania”, gdy ich emocje opadają po tym, jak oksytocyna i endorfiny przejdą przez ich organizm. Opieka następcza jest równie ważna jak gra wstępna, więc upewnij się, że wszystko gra.

Ciesz się grą ze swoimi nowymi pomysłami i umiejętnościami ale zachowaj bezpieczeństwo i rozsądek!