BDSM dla początkujących: skóra i lateks

Fetysze są w dalszym ciągu w wielu społecznościach tematem tabu, ale nie na Erodate! Ostatnio na przerwie obiadowej rozmawialiśmy w redakcji właśnie o tym i doszliśmy do wniosku, że dzięki obecności fetyszu w życiu seksualnych lepiej poznajemy siebie i swoją seksualność.

I choć dla niektórych osiąganie satysfakcji seksualnej poprzez seks w miejscach publicznym jest czymś całkowicie normalnym, a inni uwielbiają bondage sex, to fetyszy seksualnych jest tak dużo, jak dużo osób kochających seks.

Wśród popularnych fetyszy najczęściej spotykane są oczywiście BDSM i bondage. Przebieranie się i uprawianie ostrego seksu podnieca ponad 19% ankietowanych osób, co jest naprawdę imponującą liczbą.

Nasz zmysł dotyku jest główną częścią większości fetyszów i zainteresowań seksualnych. Jesteśmy dotykowymi stworzeniami i wielu z nas nie może się oprzeć gładkości lateksu i skóry.  Jest to fetysz, który cieszy się powszechnym zainteresowaniem i zyskuje coraz większą popularność każdego dnia. Skóra jest cholernie seksowna i na swój sposób elegancka, a fetysz ten stawia modę w nowym i nieznanym dotąd świetle. 

Mam przyjaciela, który kocha lateks. Jako że w ekipie znajomych uchodzę za swojego rodzaju terapeutę seksualnego, wielu moich znajomych chętnie dzieli się ze mną swoimi fantazjami i fetyszami, dlatego też Arek często wysyła mi foty kobiet w gładkich, ciasnych strojach w lateksie – twierdzi, że oglądanie kobiet przebranych w obcisły i połyskujący materiał jest dla niego prawdziwym bodźcem seksualnym.

Choć uwielbiam fakt, że tak chętnie może on się dzielić swoimi pragnieniami, nie jest to mój ulubiony fetysz. Jednak zdjęcia lasek w obcisłych kostiumach są seksowne i na swój sposób inspirujące. Dlatego też stwierdziłam, że chcę się dowiedzieć więcej o tym, czym tak naprawdę jest  ten fetysz. 

Skóra i lateks – czym jest ten fetysz?

To dość oczywiste. Jest to odczuwanie pociągu i atrakcji do osób noszących ubrania wykonane z tych materiałów, a w niektórych przypadkach jest to pociąg do tych materiałów (czyli niekiedy podniecasz się na myśl o materiale, a nie osobie ubranej w ten materiał). 

Niektórzy są zdania, że fetysz ten nie ogranicza się tylko ubiorem i obejmuje wszystko, co może być wykonane ze skóry, włącznie z zniewoleniem, biczami, chłostami i innymi narzędziami BDSM.

Fetysz ten może też wiązać się z fetyszem dominacji i chęcią kontrolowania ruchów lub ubioru osób uległych. W przypadku lateksu główną atrakcją jest tu szczelność i ograniczenie ruchów osoby przebranej w ciuchy wykonane z tego materiału.

Gdy spytałam Arka co go podnieca najbardziej, powiedział, że podoba mu się zarówno estetyka lateksu, jak też poczucie uległości/dominacji związane z zakładaniem tego typu ciuchów, zadawanie bólu i jego odczuwanie (oczywiście w granicach rozsądku i zgody obu partnerów) oraz uprawianie seksu z osobą, której ruchy są ograniczone przez ten materiał.

Jak “wykonywać” ten fetysz?

Akcesoria BDSM: Skóra

Według wielu rankingów fetyszystów, “sympatia” do skóry jest jednym z najczęstszych fetyszów i zajmuje 5 miejsce w ogólnoświatowych rankingach. Ludzi podniecają ubrania i zabawki wykonane ze skóry, jak też inne gadżety i to, że skóra jest uważana za materiał “niegrzeczny” i “drapieżny”, a jak wiemy, dominacja i uległość jest czymś, co podnieca spory procent naszego społeczeństwa (szczególnie po tym, jak do kin wszedł film 50 Twarzy Greya).

Innych podnieca to, gdy druga osoba zakłada na siebie skórzane gorsety. Wiele sposobów wiązania wiąże się z wykorzystaniem skórzanych narzędzi i gadżetów. Popularne są różnego rodzaju pasy, paski i opaski. Często zapach skóry wystarczy, ażeby porządnie kogoś nakręcić i wprowadzić kogoś w stan podniecenia seksualnego. 

Akcesoria BDSM: Lateks

Dzięki lateksowi możesz cieszyć się jego wyglądem, odczuciem związanym z dotykiem go, możesz się podniecać zarówno z partnerem, jak i solo. Może to być wszystko od ubrania i dodatków, po zabawki i gadżety wykonane z tego materiału.

Lateks może intensyfikować dotyk, a więc może być przydatny przy urozmaicaniu zabaw w sypialni, może też pomóc w odkrywaniu nowych sposobów doznań związanych z dotykiem. 

Należy pamiętać o paru “ale”. Po pierwsze – lateks może ciągnąć Twoją skórę, a więc zakładanie ciuchów wykonanych z tego materiału może wymagać od Ciebie umiejętności. Dodatkowo niektóre osoby mają alergię na lateks, dlatego trzeba na to uważać. 

Skąd mam wiedzieć, czy kręci mnie skóra i lateks?

Podobnie jak w przypadku niemal wszystkich fetyszów, sprawdzenie tego, czy podnieca Cię skóra i lateks wymaga wypróbowania tego na własnej skórze (haha!). Jeśli na przykład pociąga Cię pornografia BDSM i odgrywanie ról, zwróć uwagę, czy skóra odgrywa jakąkolwiek rolę w wyborze oglądanych przez Ciebie filmów. Jeśli chcesz się dowiedzieć co sądzisz o lateksie, udaj się do sklepu z gadżetami dla dorosłych, przyjrzyj się lateksowym strojom, dotknij lateksowe gadżety erotyczne i sprawdź, czy Cię podniecają. 

Jeśli marzysz o tym, żeby Twój partner/partnerka przebrali się w stroje wykonane ze skóry lub lateksu, porozmawiaj z nim o tym. Jeśli nie są oni przyzwyczajeni do hardkorowego seksu, nie zaczynaj rozmowy od najbardziej intensywnych fantazji i nie pokazuj najostrzejszych obrazów.

W ten sposób możesz ich przestraszyć i zniechęcić do wypróbowania czegokolwiek nowego. Najlepiej jest zacząć od zakupów w sex shopie lub udania się do sklepu ze skórzanymi ciuchami i dopytania się, co o tym sądzą i czy podnieca ich to (chociażby minimalnie). 

Arek twierdzi, że nie raz spotykał kobiety, które tak samo podniecało zakładanie lateksowych i skórzanych ciuchów – jedna z jego partnerek ponoć osiągnęła satysfakcję seksualną tylko dzięki temu, że ten założył na siebie strój rodem z lochów BDSM i przejął on rolę dominująca.

Jeszcze raz podkreślam – rodzajów fetyszy jest wiele, a tylko i wyłącznie wypróbowanie ich pozwoli Wam zrozumieć to, czy podnieca Was jeden czy drugi fetysz.

Jeśli szukasz osób, które interesują się skórą i lateksem, zawsze możesz znaleźć takie osoby na Erodate. Wystarczy, że odpowiednio opiszesz swoje fetysze i zainteresowania w opisie. Sporo jest tu osób, które uwielbiają perwersyjny seks i randki BDSM.