Sexting i intymne fotki – co musisz o tym wiedzieć

Ponieważ pojawienie się smartfonów dało każdemu mieszczący się w kieszeni, wysokiej jakości aparat, nic więc dziwnego, że robienie sobie nagich zdjęć stało się powszechnym zjawiskiem i każdy z nas ma w swojej galerii przynajmniej 3 nagie fotki (i proszę mi tu nie udawać, że nie mam racji).

Nagie zdjęcia są wszędzie i tego typu fotki już nikogo nie dziwią. Bo nie chcesz chyba powiedzieć, że nigdy nie wysłałeś, nie otrzymałeś, nie przesłałeś, nie zapisałeś, nie edytowałeś, nie usunąłeś, nie masturbowałeś się lub w inny sposób nie wchodziłeś w interakcję z nagimi zdjęciami osób, które zobaczyłeś w Internecie?

Sexy zdjęcia ociekające seksem, przestały być dzisiaj skandaliczne. Robią je wszyscy, bez względu na to, z jakiego wywodzą się środowiska, gdzie pracują, kim są. W pewnym sensie jest to normalna i zdrowa ewolucja. Ludzkie ciało nie jest czymś, czego należy się wstydzić – wszyscy je mamy.

A jeśli naprawdę jesteśmy ze sobą szczerzy, wielu z nas chce widzieć innych nago i chciałoby, aby inni też widzieli nas nago.

Wystarczy jednak przez chwilę posłuchać kobiet, by zdać sobie sprawę, że biznes nagich zdjęć bywa także pełen nieprzyjemności. I to przede wszystkim dla płci pięknej.

Chodzi po prostu o to, że faceci nie potrafią dobrze reagować na otrzymane fotki. Może się to wydawać stosunkowo nieważne, ale rozczarowująca dla kobiety reakcja na jej seksowne zdjęcie, może skończyć obiecującą znajomość szybciej, niż Ci się wydaje.

Przeczytaj więc nasze rady, aby dowiedzieć się, jak radzić sobie z seksownymi fotkami i jak reagować na nią jak profesjonalista.

Nie czekaj, aby wysłać odpowiedź

Nigdy wcześniej nie wysyłałam nikomu swoich zdjęć, a przynajmniej nie nagich zdjęć. Ale tym razem było inaczej. Kupiłam sobie seksowną bieliznę, ułożyłam włosy – wyglądałam naprawdę słodko – zrobiłam kilka zdjęć i wysłałam je.

Nie dostałam smsa przez dwa dni. Kiedy facet w końcu łaskawie odpisał, to było: „Hej, przepraszam, że nie odpisałem”. 

Nigdy, przenigdy nie popełniaj tego błędu. Jeśli myślisz, że będziesz wydawać się jeszcze bardziej tajemniczy i imponujący, jeżeli będziesz zwlekał z odpowiedzą, zastanów się jeszcze raz.

Wielu facetów spieprzyło reakcję na nudesa, po prostu nie reagując wystarczająco szybko. Jeśli laska podjęła wysiłek, aby wysłać Ci seksowne zdjęcie, odwdzięcz się jej, odpowiadając natychmiast.

Jeśli ktoś Cię lubi i ufa Ci na tyle, by wysłać takie zdjęcie, to sygnał, że nie musisz już dłużej udawać. Zrób sobie przysługę i odpisz od razu – albo lepiej znajdź naprawdę  dobrą wymówkę, jeśli tego nie zrobisz.

Niczego nie wymagaj 

„Zawsze jest im mało. Wysłałam kiedyś facetowi akt, a on poprosił o zdjęcie z bliska mojej waginy. Takiej rozłożonej”. 

Otrzymanie nagiego – do diabła, otrzymanie każdego rodzaju erotycznego zdjęcia – to prezent. To nie jest coś, na co zasłużyłeś, to jest coś, co ona wysłała do Ciebie, bo czuła, że się ucieszysz.

Oczywiście, możesz spojrzeć na zdjęcie, które otrzymałeś i poczuć się trochę rozczarowany, że nie jest bardziej podniecające. Ale jeśli jesteś przyzwyczajony do oglądania porno online, musisz pamiętać, że nago każdy wygląda inaczej.

Jasne, ta fota może nie być od razu tak satysfakcjonująca, ale jest też wyjątkowa i wykonana specjalnie dla Ciebie. Pomyśl o tym, jak o jedzeniu domowego posiłku zamiast hamburgera z fast-foodu. Nie powiedziałbyś tej osobie, żeby robiła jedzenie takie jak w McDonald’s, prawda?

Nie żartuj i nie bądź niegrzeczny

Zamiast prawdziwie zaangażować się w moje seksowne zdjęcie, zaczął sobie żartować. Innym sposobem, w jaki niektórzy faceci próbują to rozegrać, jest zachowanie się tak, jakby nagość nie była niczym wielkim.

Mogą skomentować coś w tle, a nie nagość na zdjęciu, albo w inny sposób próbować przekręcić sytuację. Może dziewczyna, z którą flirtujesz przywykła do tego, że próbujesz być zabawny, ale jeżeli wysłała Ci nudesa po raz pierwszy, prawie na pewno nie chce, żebyś się z tego śmiał.

Pamiętaj, że ona bardzo ryzykuje, dzieląc się z Tobą czymś tak intymnym. Prawdopodobnie też bardzo chce się dowiedzieć, jaki wpływ ma na Ciebie ta fotka.

Oczywiście, sytuacja nieznacznie się zmienia, jeśli totalnie nie spodziewałeś się dostać takiego zdjęcia i dziwnie się czujesz z jego otrzymaniem, ale bycie palantem jest zawsze złym posunięciem. Co innego, gdy dostaniesz nudesa od kogoś, od kogo wcale go nie chciałeś:  w takiej sytuacji, zignoruj go całkowicie lub grzecznie powiedz „Nie dziękuję”.

Komplementuj!

„Nie wysyłam aktów, dopóki przez flirt nie stanie się dla mnie jasne, że facet uważa mnie za seksowną. To mój największy strach, gdyby stało się inaczej”. Najlepszy ruch, jaki można wykonać, gdy chodzi o nudeski dziewczyn, to je skomplementować na waszym czacie erotycznym.

Jeśli podoba Ci się to zdjęcie, lub jeśli podoba Ci się osoba, która je wysłała, daj jej znać! Napisz jakiś rozwinięty, osobisty komplement. Żadnych „ładnych cycków”. Używaj wyrafinowanego języka.

Można napisać coś  w stylu: „Uwielbiam krzywiznę Twojego podbrzusza i to, jak schodzi w dół do Twojego pięknego tyłka”. Dodaj do tego trochę poezji. To nie znaczy, że musisz od razu stać się poetą i wymyślać rymowanki. Ale uwierz, że otrzymasz bonusowe punkty za komplement, który się wyróżnia, jest niezapomniany i pokazuje, że naprawdę doceniasz to zdjęcie.

Nie musisz wysyłać własnych zdjęć

Raz z kimś seksowałem, a ona wysłała cudowny akt. Odpowiedziałem od razu z kutasem, a ona powiedziała: „Właściwie to nie chciałam widzieć kutasa, tylko podzielić się swoją nagością.” To zdecydowanie zabiło nastrój i naprawdę żałowałem, że nie zapytałem wcześniej. 

Jeśli właśnie dostałeś nagiego cycka i czujesz się podniecony, może najść Cię chęć odesłania czegoś z powrotem. Ostrzegamy, że ten pomysł nie musi być wcale tak dobry, jak Ci się w tym momencie wydaje. “To, że ona przysłała Ci takie zdjęcie, wcale nie znaczy, że prosi o to samo”. 

Nie odpowiadaj na jej nagość swoim kutasem. Chyba, że wyraźnie o to poprosi: a wtedy wybór należy do ciebie. Może się to wydawać niesprawiedliwe, ale tak jak w przypadku wszystkich innych spraw seksualnych, zgoda jest obowiązkowa.

Tylko dlatego, że ktoś powiedział “tak” jednej rzeczy (wysłanie nagiego zdjęcia) nie oznacza, że mówi “tak” wszystkiemu innemu. Jeśli jej akt zainspirował Cię do tego, by odpowiedzieć w naturze, po prostu najpierw zapytaj. Jeśli masz czyste intencje, druga osoba nie będzie się wstydzić, powiedzieć “tak”.

Ważne jest również, aby to podkreślić: nagie (lub w inny sposób seksualne) zdjęcia są informacjami poufnymi. W świecie hakerów, przecieków i zawirusowanych filmów, coś, co było przeznaczone dla jednego lub co najwyżej dwóch par oczu, może szybko stać się pożywką dla całego świata. Dlatego jakkolwiek kuszące może wydawać się być dzielenie się zdjęciem, które otrzymałeś, nie rób tego.

Tak naprawdę, usunięcie wszystkich aktów, które dostaniesz, (aby nie mogły zostać zhakowane lub skradzione z urządzenia) jest całkiem sprytnym posunięciem.