Wax play – na czym jest zabawa woskiem?

Bez wątpienia popadnięcie w rutynę w sypialni może sprawić, że wszystko stanie się trochę przestarzałe – powracając do pozycji seksu, kiedy twoja ulubiony serial Netflix w tle nie wciąga. Ale wiesz co robić? Zabaw się woskiem.

Jeśli chcesz ** dosłownie ** podgrzać atmosferę podczas kolejnej zabawy, zabawa woskiem może być tylko przepustką do przeniesienia życia seksualnego na wyższy poziom.

Praktyka popularyzowana przez BDSM polega na kapaniu wosku świecowego na partnera, nakrapianiu go przez Ciebie lub na siebie. „To rodzaj doznaniami i temperaturą” – mówi dr Neil Cannon, terapeuta seksualny z Denver.

Zabawa woskiem jest zwykle stosowana przez  partnerów, którzy przyjmują role sadystów i masochistów. Ale nawet jeśli twoje preferencje seksualne są bardziej odmienne od “waniliowych”, Cannon twierdzi, że zabawa woskiem to praktyka, którą możesz dostosować do swojej sypialni, aby po prostu uczynić seks bardziej ekscytującym, cieszyć się robieniem czegoś „niegrzecznego” lub po prostu eksperymentować. W końcu nie będziesz wiedział, czy Ci się podoba, dopóki nie spróbujesz.

Ponieważ zabawa woskiem obejmuje świece, które, co więcej, wymagają ognia, pierwszym krokiem jest nauczenie się, jak zapewnić pełnię bezpieczeństwa. Oto, jak to zrobić – a także sprawić, by zabawa woskiem była jeszcze bardziej seksowna (i mniej nieporządna).

Zabawy BDSM – czyli na czym polega zabawa woskiem?

Możesz ją dostosować, aby pasowała do Twoich potrzeb, ale w większości sytuacji zabawa woskiem wymaga zapalenia świecy (nie tylko świeczki! ale przejdę do tego później),  pozostawienia wosku na chwilę, aby móc polewać roztopionym woskiem po osobie uległej.

Możesz eksperymentować, polewając wosk na skórę z bliskiej odległośc w celu ostrzejszych doznań lub polewając go z większej odległości, aby wosk miał nieco więcej czasu na obniżenie temperatury, mówi Cannon. Dla niektórych dobre samopoczucia nie pochodzi nawet z ciepła wosku na ich strefach erogennych – na plecach, klatce piersiowej i piersiach, szyi, penisach lub pochwach – ale z odczucia, że ​​wosk powoli złuszcza się z tych obszarów gdy stwardnieje i ostygnie. Tak, to wszystko jest częścią tego.

Dla innych jednak zabawa woskiem polega na polewaniu woskiem różnych części ciała partnera i traktowaniu ich jak ludzkie płótno podczas doświadczenia. Niektórzy lubią też mieć opaskę na oczach zaskoczenia. „Zasłonięcie oczu może pomóc osobie chcącej fantazjować i ułatwia odgrywanie ról” – mówi Cannon.

Jeśli to zabrzmi zbyt mocno, możesz spróbować naprzemiennie gorącego i zimnego, wprowadzając lód do mieszanki i przesuwając go po skórze po lub równolegle z zabawą woskiem. Tutaj nie ma błędnych odpowiedzi.

Och, ciekawe. Jak więc przygotować się do zabawy woskiem?

Spójrzmy prawdzie w oczy, wosk brudzi – a jeśli nie przygotujesz się odpowiednio do zabawy z nim, gorący wosk może nawet sprawić ból.

Poświęć trochę czasu na przygotowanie skóry, mówi Cannon.

Nałóż na skórę balsam lub olejek, dzięki czemu wosk jest łatwiejszy do usunięcia i nie powoduje podrażnień. Wcześniejsza depilacja jest również dobrym ruchem, aby wosk nie powodował splątania włosków na ciele (auć).

Następną rzeczą do rozważenia jest rodzaj świecy, której używasz. Możliwe, że świeca o zapachu lawendy, którą zapalasz na stoliku do kawy, nie załatwi sprawy. Spłonie zbyt szybko, a wszystkie dodatki, które zawiera, podrażnią skórę.

Zamiast tego wybierz miękką świeczkę do masażu przeznaczoną do interakcji z ciałem lub taką wykonaną z parafiny lub soi. zaraz po zapaleniu świecy jeszcze nie możesz jeszcze zacząć gry. Przynajmniej dopóki nie usuniesz z pomieszczenia łatwopalnych materiałów (alkoholu czy lakieru do włosów) i nie będziesz miał w pobliżu gaśnicy lub wiadra z wodą, którego możesz użyć, aby ugasić pożar.

Wiem, że to brzmi ekstremalnie, ale z drugiej strony? Gdy straż pożarna tarza się ze śmiechu bo jesteś nagi (koszmar wszystkich … czy tylko mój?).

Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to rozważyć tolerancję bólu, mówi Cannon. Jeśli baraszkujesz z partnerem, zawsze najpierw przetestuj temperaturę wosku na ręce lub nadgarstku, aby upewnić się, że temperatura jest znośna.

Następnie przetestuj to na dłoni partnera. Nawet jeśli zgadzasz się, że wosk nie jest zbyt gorący na nadgarstku, kontynuuj testowanie różnych obszarów ciała przez cały czas zabawy, ponieważ niektóre części ciała są bardziej wrażliwe niż inne.

O tak. Po rozpoczęciu zabawy z woskiem,  należy zawsze trzymać świecę przynajmniej 38 centymetrów od ciała, aby nie poparzyć siebie ani partnera. (Nie taki jest tutaj cel.)

Pamiętaj jednak, aby nie lać wosku ze zbyt dużej odległości, aby uniknąć rozpryskiwania się gorącego wosku na niezamierzone miejsca na ciele i łóżku. A nawet jeśli lejesz z bezpiecznej i uzgodnionej odległości, na wszelki wypadek rozważ zdmuchnięcie płomienia. Możesz go ponownie zapalić, gdy będziesz potrzebował więcej wosku.

Jeśli w którymś momencie wosk zaczyna być mało komfortowy, natychmiast powiadom swojego partnera, aby mógł przestać. Komunikacja jest najwyższym priorytetem podczas zabawy z woskiem i wszystkich doświadczeń seksualnych – nie tylko tych, które pochodzą z obozu BDSM, mówi Cannon.

Dodaje, że najlepszym sposobem na komunikację, że odczucie lub ból jest dla ciebie zbyt silne, jest bezpieczne słowo inne niż „stop”. Wypróbuj coś losowego, czego nigdy nie powiedziałbyś podczas seksu, na przykład „fioletowy” lub „młot”, abyście oboje wiedzieli, że czas na zabawę dobiegł końca. Gdy to usłyszysz, posłuchaj, czego potrzebuje twój partner – może to być tylko prośba o spowolnienie lub może potrzebować zestawu pierwszej pomocy (ups).

Czy masz ustalone „słowo bezpieczeństwa”  ze swoim partnerem?

Kolejnym ważnym aspektem podczas zabawy woskiem jest zachowanie trzeźwości. Jeśli jesteś osobą przyjmującą narkotyki i spożywającą alkohol, pamiętaj, że mogą one zwiększyć twoją tolerancję na ból, co utrudnia określenie własnej granicy bólu. A jeśli jesteś w pozycji dominującej i wylewasz wosk na partnera, alkohol spowalnia twoje reakcje, co oznacza, że ​nie możesz przestać, gdy partner wypowie bezpieczne słowo. Nie dobrze

Czy coś powinienem wiedzieć o tym, co dzieje się po zabawie woskiem?

Zapewnienie maksymalnego poczucia bezpieczeństwa partnerowi. Wiąże się to z przytulaniem i rozmawianiem z partnerem, o tym jak się czuje, i dowiedzieć się, które momenty podobały mu się, a których wolałby nie powtarzać. Ten moment po intymnym doświadczeniu, takim jak zabawa woskiem, pomaga budować zaufanie, a nawet może wzmocnić wasze relacje. Nadszedł czas, aby zastosować pielęgnację, na przykład aloes lub bezzapachowy balsam, aby ukoić obszary skóry, które mogą nadal być podrażnione, mówi Cannon.

Jeśli jesteś już gotowy, aby posprzątać seksowną scenerię, najpierw pozwól, aby wosk na przedmiotach zastygł i wysechł, ponieważ utwardzony łatwiej jest usunąć. Jeśli chodzi o powierzchnię ciała, wytrzyj siebie (lub siebie nawzajem!) mokrym ręcznikiem i zmyj wszelkie pozostałości pod prysznicem delikatnym środkiem czyszczącym.

I pamiętaj, jeśli twoje doświadczenie nie wypadło dobrze za pierwszym razem (być może rozlałeś wosk na ulubioną poduszkę do rzucania, poparzyłeś się lub okazało się, że jest to trochę niezręczne), nie zniechęcaj się. Jeśli uważasz, że może ci się to spodobać w innych okolicznościach, warto spróbować jeszcze raz. Jak większość igraszek, zabawa woskiem, może wymagać trochę praktyki … a to połowa zabawy.