Booty call i inne rodzaje mniej formalnych relacji

Tak, nie masz jej numeru zapisanego w telefonie – i co z tego?

Jeśli nie jesteś pewien, jak nazwać swoje relacje bez zobowiązań z dziewczynami, nie jesteś sam. Aktualnie trudno nawet nazwać osoby będące w takich relacjach. Dawno minęły już czasy, kiedy była to osoba, do której dzwoniłeś jedynie w sobotnią noc między 2:00 a 4:00 nad ranem, żeby spotkać się na szybki seks. Bądźmy szczerzy: sytuacje były wtedy zdecydowanie mniej skomplikowane niż teraz.

Może spotykasz się z kimś trzy razy w tygodniu, ale zapominasz, że istnieje, kiedy mama pyta, czy chodzisz z kimś na randki. A może codziennie piszecie do siebie wiadomości w serwisach społecznościowych, ale nie jesteście znajomymi na Facebooku i nie obserwujecie się na Instagramie. Tak, seks jest cholernie udany… ale uczucia mogą być dezorientujące. Brzmi znajomo?

W takim razie nie owijajmy w bawełnę, przedstawmy i nazwijmy postacie i relacje, z którymi możesz mieć aktualnie do czynienia, dobrze? Dzięki temu usystematyzujesz swoją wiedzę na ten temat i uporządkujesz swoje związki.

Booty call

Booty call jest typem relacji, w której to jedna osoba dzwoni do drugiej osoby (zazwyczaj o bardzo późnej porze) w celu umówienia się na “spotkanie”, które tak naprawdę jest umówieniem się na seks. Innymi słowy, jest to zwykłe umówienie się na seks, zazwyczaj ze swoim “stałym niedoszłym” partnerem.

Wstęp wolny

Niezależnie od tego, czy Ty dzwonisz do niej, czy ona do Ciebie, jedyne słowa, które wymieniacie, to: „nie śpisz”? Dzieje się tak tylko, gdy jedno z was jest (a) pijane, (b) samotne lub (c) pijane i samotne. Nie potrzebujecie żadnego rodzaju romansowania. Wasze ciała prowadzą całą konwersację.

Relacja typu FwB

Jasne, lubicie pójść ze sobą do łóżka, ale prawdopodobnie następnego dnia pójdziecie gdzieś razem na obiad. Ufasz tej osobie na tyle, by zapytać ją o opinię na temat dziewczyny, którą chcesz zaprosić na randkę (nawet gdy jesteś nagi) i wiesz, że nie będzie jej to przeszkadzać i nie będzie zazdrosna.

Na pocieszenie

Kontaktujecie się ze sobą, gdy szukacie pocieszenia za każdym razem, gdy wasi partnerzy was zostawią. Zawsze wtedy usłyszysz, że wyglądasz zdumiewająco, a partnerka, która Cię wystawiła, nie wiedziała, co traci. Zazwyczaj jednak nie przekraczacie granicy pocałunków.

Seks na odległość

Lubicie uprawiać tzw. seksting – flirtujecie, wysyłacie sobie nagie zdjęcia, piszecie seksowne wiadomości, a nawet uprawiacie seks na odległość. Po wszystkim dopytujecie, jak było.

Na czym polega problem? Wszystko dzieje się tylko przez telefon. W realu spotykacie się bardzo rzadko albo wcale.

Osoba towarzysząca

Kto nie uwielbia tego ratownika, który zgodzi się na wszystko, od świątecznych przyjęć w biurze po ślub siostry – bez zadawania pytań? Ludzie myślą, że świetnie razem wyglądacie, ale na parkiecie nie ma między wami prawdziwej iskry.

Termin ważności

Lubicie się i „spotykacie się”, mając szczere intencje i zamiary, ale w pewnym momencie zdajecie sobie sprawę, że widać już koniec waszej relacji. Może dziewczyna planuje przeprowadzić się na drugi koniec kraju lub jest to jedynie letnia przygoda przed rozpoczęciem szkoły.

Okruszki chleba

Dziewczyna rzuca Ci „okruchy” uwagi – sporadyczne zalotne teksty, rzadkie pochlebne komentarze pod Twoimi zdjęciami wrzucanymi do sieci i bardzo niejasne sugestie dotyczące waszej przyszłości. Potrzebne minimum, aby utrzymać Twoje zainteresowanie, ale bez żadnego poświęcenia. Działa po najmniejszej linii oporu, żeby przypadkiem się nie zaangażować. Dopóki oboje nie macie z tym problemu, to wszystko jest w porządku.