Szukasz zabawy na wieczór? Zagraj z partnerem w hardkorowe pytania!

Jeśli szukasz zabawnego i ciekawego sposobu na rozpoczęcie lub podtrzymanie rozmowy, pytania „Czy wolałbyś/wolałabyś?” nigdy Cię nie zawiodą.

Gra „Czy wolałbyś/wolałabyś?” polega na zadawaniu pytań, w których pytana osoba musi wybrać jedną z dwóch trudnych sytuacji, która jest według niej lepszą opcją. Pytania powinny skłaniać do głębszego zastanowienia się, aby dokonać wyboru między dwiema trudnymi sytuacjami. Aby rozmowa była jeszcze ciekawsza, można zadać dodatkowe pytanie: „dlaczego?”, aby osoba wyjaśniła, dlaczego wybrała jedną sytuację, a nie drugą.

Granie w „Czy wolałbyś/wolałabyś?” to świetny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi albo znajomymi z pracy. Jest to również świetny sposób, aby zapewnić sobie i swojej grupie znajomych rozrywkę w sytuacjach, w których nie ma zbyt wiele do zrobienia, na przykład podczas długiej podróży.

Pytania „Czy wolałbyś/wolałabyś?” są również świetnym sposobem na poznanie drugiej osoby bez konieczności bezpośredniego zadawania jej osobistych pytań. Odpowiedzi, które wybierze, oraz uzasadnienia mogą dać Ci wspaniały wgląd w jej osobiste wartości, przekonania i preferencje. Z tego właśnie powodu gra „Czy wolałbyś/wolałabyś?” jest również ciekawym sposobem na spędzenie czasu i nawiązanie więzi z kimś, z kim się spotykasz.

Poniżej przygotowaliśmy listę ponad 100 najtrudniejszych pytań, które z pewnością sprawią, że Twoi znajomi będą zakłopotani i będą zastanawiać się przez kilka minut, zanim udzielą odpowiedzi. Możesz się założyć, że te pytania sprawią, że wieczór będzie naprawdę interesujący.

Prawda lub wyzwanie w wersji dla dorosłych? Uwielbiamy to!

#1: Czy wolałbyś/wolałabyś musieć zawsze mówić to, o czym myślisz, czy nie móc już nigdy mówić?

#2: Czy wolałbyś/wolałabyś wiedzieć, jak umrzesz, czy znać dokładny czas, kiedy umrzesz?

#3: Czy wolałbyś/wolałabyś umieć czytać w myślach innych ludzi, czy teleportować się w dowolne miejsce na świecie?

#4: Czy wolałbyś/wolałabyś znaleźć swoją prawdziwą miłość i bratnią duszę i poślubić ją, tylko po to, by umarła po dwóch latach i nigdy więcej się nie zakochać, czy poślubić fajną osobę, którą lubisz i spędzić z nią całe życie, nawet jeśli jej szczerze nie pokochasz?

#5: Czy wolałbyś/wolałabyś umieć czytać w myślach innych ludzi, czy rozmawiać ze zwierzętami?

#6: Czy wolałbyś/wolałabyś, aby Twój najlepszy przyjaciel zniknął na zawsze, czy wszyscy Twoi znajomi oprócz najlepszego przyjaciela zniknęli na zawsze?

#7: Czy wolałbyś/wolałabyś być najlepszym/najlepszą na świecie w wybranej przez siebie umiejętności, czy mieć możliwość mówienia w każdym języku świata?

#8: Czy wolałbyś/wolałabyś czytać na głos za każdym razem, gdy coś czytasz, czy wyśpiewywać wszystko, co masz do powiedzenia innym?

#9: Czy wolałbyś/wolałabyś przenieść się o 20 lat w przeszłość lub przyszłość za każdym razem, gdy puścisz bąka, czy przetransportować się do przypadkowego miejsca na świecie za każdym razem, gdy kichniesz?

#10: Czy wolałbyś/wolałabyś umieć latać, czy mieć możliwość stawania się niewidzialnym/niewidzialną, kiedy tylko chcesz?

#11: Czy wolałbyś/wolałabyś już nigdy więcej nie musieć pracować (mając wystarczająco dużo pieniędzy), czy nie musieć spać (nie odczuwając żadnych negatywnych skutków)?

#12: Czy wolałbyś/wolałabyś popełnić okrutne przestępstwo i nie ponieść żadnych konsekwencji, ale żyć w strachu, że zostaniesz złapany/złapana, czy zostać skazany/skazana na 2 lata więzienia za przestępstwo, którego nie popełniłeś/popełniłaś?

#13: Czy wolałbyś/wolałabyś musieć zamordować 25-latka, który nie zrobił nic złego, czy dziesięciu 60-latków, którzy popełnili drobne wykroczenia (takie jak przejechanie na czerwonym świetle)?

#14: Czy wolałbyś/wolałabyś mieć przeciętne umiejętności i wiedzę w czymś, co wszyscy szanują, czy być najlepszym na świecie w czymś, co większość ludzi uważa za głupie?

#15: Czy wolałbyś/wolałabyś być popularny/popularna, ale przez wszystkich wyśmiewany/wyśmiewana, czy być normalny/normalna, ale znany/znana tylko w swojej okolicy?

#16: Czy wolałbyś/wolałabyś pracować w czyjejś firmie i się nie przemęczać, czy mieć swoją firmę, ale bardzo ciężko pracować – gdybyś w obu przypadkach zarabiał/zarabiała tyle samo?

#17: Czy wolałbyś/wolałabyś mieć troje oczu czy ogon?

#18: Czy wolałbyś/wolałabyś, aby Twoje palce były tak długie jak Twoje nogi, czy żeby Twoje nogi były tak krótkie jak Twoje palce?

#19: Czy wolałbyś/wolałabyś przeżywać ten sam dzień w kółko przez rok, czy mieć 3 lata wyrwane ze swojego życia?

#20: Czy wolałbyś/wolałabyś stracić umiejętność mówienia na rok, czy stracić umiejętność czytania na rok?

#21: Czy wolałbyś/wolałabyś poślubić przeciętnie wyglądającą osobę, która jest fajna i Cię kocha, czy najseksowniejszą osobę na ziemi, mimo że jej osobowość pozostawia wiele do życzenia?

#22: Czy wolałbyś/wolałabyś, aby ludzie mogli wiedzieć, o czym myślisz za każdym razem, gdy chcą, czy też, żeby każdy aspekt Twojego życia był transmitowany na żywo w Internecie?

#23: Czy wolałbyś/wolałabyś zostać zamknięty/zamknięta na rok w więzieniu o zaostrzonym rygorze z najbardziej hardkorowymi przestępcami, czy być uwięziony/uwięziona na dziesięć lat w zakładzie karnym o niskim rygorze z drobnymi przestępcami (np. oszustami podatkowymi)?

#24: Czy wolałbyś/wolałabyś mieć przeciętną pracę i miłą, kochającą rodzinę, czy mieć bardzo prestiżową pracę, ale nigdy nie założyłbyś/założyłabyś rodziny?

#25: Czy wolałbyś/wolałabyś budzić się co roku w ciele innej, przypadkowej osoby i mieć kontrolę nad jej decyzjami i działaniami przez cały rok, czy budzić się w ciele przypadkowej osoby raz w tygodniu, ale bez żadnej kontroli nad jej działaniami i decyzjami?

#26: Czy wolałbyś/wolałabyś, aby Twoja rodzina i przyjaciele Tobą gardzili, a ogół społeczeństwa uwielbiał, czy być kochanym/kochaną przez Twoich przyjaciół i rodzinę, ale bardzo pogardzanym przez ogół społeczeństwa?

#27: Czy wolałbyś/wolałabyś zostać zapomniany/zapomniana na zawsze po śmierci, czy zostać zapamiętany/zapamiętana w historii jako najokrutniejsza osoba, jaka kiedykolwiek żyła?

#28: Czy wolałbyś/wolałabyś się obudzić na środku pustyni, czy w łodzi wiosłowej na środku oceanu?

#29: Czy wolałbyś/wolałabyś jeść tylko i wyłącznie swoje ulubione jedzenie do końca życia, czy nie móc pić niczego innego do końca życia poza wodą mineralną?

#30: Czy wolałbyś/wolałabyś być najwspanialszym kompozytorem muzycznym na świecie, którego muzyki nikt nie słucha, czy być super popularnym muzykiem, ale nie znosiłbyś/znosiłabyś wykonać żadnego ze swoich utworów?

#31: Czy wolałbyś/wolałabyś mieć muskularne ciało, ale być bardzo słabym/słabą, czy też wyglądać kiepsko i mieć nadwagę, ale być niesamowicie silnym/silną?

#32: Czy wolałbyś/wolałabyś mieć zdolność czytania w myślach innych ludzi, czy mieć możliwość kontrolowania rzeczy za pomocą umysłu?

#33: Czy wolałbyś/wolałabyś umrzeć w wieku 40 lat i niczego nie żałować, czy żyć 100 lat, ale umrzeć z mnóstwem żalu?

#34: Czy wolałbyś/wolałabyś, żeby każde Twoje kłamstwo uszło Ci na sucho, czy zawsze wiedzieć, że ktoś Cię okłamuje?

#35: Czy wolałbyś/wolałabyś mieć możliwość przekonania kogokolwiek do zrobienia czegokolwiek, ale w konsekwencji dana osoba by Cię za to znienawidziła, czy nie móc przekonać nikogo do zrobienia niczego, ale wszyscy by Cię uwielbiali?

#36: Czy wolałbyś/wolałabyś być zmuszony przez całe życie mieszkać w tym samym miejscu (bez możliwości podróżowania) czy przeprowadzać się do nowego miasta co dwa tygodnie?

#37: Czy wolałbyś/wolałabyś być najlepszym piłkarzem na świecie i nigdy nie wygrać Pucharu Świata, czy być przeciętnym piłkarzem i wygrać Puchar Świata 4 razy w trakcie trwania swojej kariery?

#38: Czy wolałbyś/wolałabyś cofnąć się 1000 lat w czasie i zostać królem/królową, czy kontynuować życie takie, jakie jest dzisiaj?

#39: Czy wolałbyś/wolałabyś mieć bardzo nieprzyjemny zapach ciała, którego nie da się pozbyć, czy bardzo długie włosy w nosie, których nie można obciąć?

#40: Czy wolałbyś/wolałabyś stracić wszystkie wspomnienia ze swojego życia, czy stracić zdolność do tworzenia nowych wspomnień?

#41: Czy wolałbyś/wolałabyś, aby każdy Twój sen, spełnił się w momencie, gdy się obudzisz, czy żeby sny przypadkowych ludzi spełniły się w momencie, gdy się obudzą?

#42: Czy wolałbyś/wolałabyś nie mieć nic mądrego do powiedzenia, ale mieć świetny głos, który ludzie lubią słuchać czy mieć dużo do powiedzenia, ale głosem, którego nikt nie chce słuchać?

#43: Czy wolałbyś/wolałabyś mieć możliwość podróżowania gdziekolwiek chcesz, ale żyć w ubóstwie czy być niezwykle bogatym/bogatą, ale nigdy nie opuszczać swojego rodzinnego miasta?

#44: Czy wolałbyś/wolałabyś urządzić wielką i szaloną imprezę z udziałem swoich ulubionych celebrytów, ale nie pamiętać o tym następnego dnia, czy też zorganizować małą imprezę z przyjaciółmi i rodziną, którą doskonale zapamiętasz?

#45: Czy wolałbyś/wolałabyś nie być w stanie wyhodować ani jednego włosa w dowolnym miejscu na ciele, czy też mieć całe ciało pokryte włosami?

#46: Wolałbyś mieć możliwość oglądania tylko 5% najlepszych filmów, czy mieć dostęp do pozostałych 95% filmów?

#47: Czy wolałbyś/wolałabyś być świetny/świetna w łóżku, ale wszyscy myśleliby, że jesteś beznadziejny/beznadziejna, czy w rzeczywistości być okropny/okropna w łóżku, podczas gdy wszyscy myśleliby, że jesteś naprawdę wspaniały/wspaniała?

#48: Czy wolałbyś/wolałabyś się przespać ze swoim przełożonym/przełożoną, żeby dostać awans, o którym zawsze marzyłeś/marzyłaś, czy zrezygnować z tego awansu?

#49: Czy wolałbyś/wolałabyś dożyć wieku 150 lat pod warunkiem, że przez cały czas będziesz wyglądać na 150 lat, czy umrzeć w wieku 50 lat, ale cały czas będziesz wyglądać tak, jakbyś miał/miała 25 lat?

#50: Czy wolałbyś/wolałabyś być najzabawniejszą osobą, jaką ludzie znają i być duszą towarzystwa, ale potajemnie cierpiącą na depresję, czy żeby ludzie myśleli, że jesteś nudny/nudna, podczas gdy byłbyś szczęśliwy i zadowolony/byłabyś szczęśliwa i zadowolona ze swojego życia?

#51: Czy wolałbyś/wolałabyś być średnim kłamcą, ale nie mieć wyrzutów sumienia, czy kłamać jak z nut, ale czuć się okrutnie po każdym kłamstwie?

#52: Czy wolałbyś/wolałabyś być w swojej wymarzonej pracy i zarabiać niezbyt wiele, czy być w pracy, której nienawidzisz, ale mieć świetną pensję?

#53: Czy wolałbyś/wolałabyś jutro wygrać 500 milionów dolarów na loterii, ale musieć jeść codziennie 10 karaluchów na śniadanie, czy dalej żyć tak, jak żyjesz teraz?

#54: Czy wolałbyś/wolałabyś, aby wszyscy Twoi przyjaciele czy cała Twoja rodzina się na Tobie zawiodła?

#55: Czy wolałbyś/wolałabyś umieć oddychać pod wodą, czy widzieć w nocy tak, jakby to był dzień?

#56: Czy wolałbyś/wolałabyś ukończyć uniwersytet z wyróżnieniem, choć w rzeczywistości niczego się nie nauczyłeś/nauczyłaś, czy ukończyć z gorszą oceną, choć w rzeczywistości wiele się nauczyłeś/nauczyłaś?

#57: Czy wolałbyś/wolałabyś zostać zamknięty/zamknięta w pokoju na rok z dostępem do muzyki, której lubisz słuchać i książek, które chciałeś/chciałaś przeczytać, ale bez telewizora (lub jakichkolwiek ekranów) czy zostać zamknięty/zamknięta w pokoju z dostępem do dowolnego programu telewizyjnego, ale bez dostępu do materiałów do czytania lub muzyki?

#58: Czy wolałbyś/wolałabyś wynaleźć coś, co pozytywnie zmieni przyszłość ludzkości, ale zasługi za to nie zostaną przypisane Tobie, czy skonstruować śmiercionośną broń i zyskać dzięki temu ogromną sławę?

#59: Czy wolałbyś/wolałabyś obudzić się jutro z milionem złotych na koncie bankowym, czy wrócić do wieku 5 lat z całą wiedzą, którą masz teraz?

#60: Czy wolałbyś/wolałabyś umieć przeczytać każdy język na świecie, ale nie być w stanie w nich mówić, czy umieć mówić w każdym języku świata, ale nie być w stanie ich przeczytać?

#61: Czy wolałbyś/wolałabyś stracić umiejętność czytania czy umiejętność słuchania muzyki?

#62: Czy wolałbyś/wolałabyś być bardzo bogaty/bogata, ale nikt spoza kręgu przyjaciół i rodziny by Cię nie znał, czy też mieć swoje obecne dochody, ale być sławnym/sławną na całym świecie?

#63: Czy wolałbyś/wolałabyś, aby spełniło się Twoje najskrytsze marzenie, ale umarłbyś/umarłabyś w ciągu pięciu lat, czy dalej żyć swoim życiem takim, jakie jest teraz?

#64: Czy wolałbyś/wolałabyś stracić zdolność czytania na rok, czy też stracić zdolność widzenia czegokolwiek na ekranie (telefon komórkowy, ekran komputera, telewizor itd.) na rok?

#65: Czy wolałbyś/wolałabyś być w związku z tylko jedną fajną i kochającą Cię osobą przez całe życie, ale zastanawiać się, czy nie ma tam kogoś lepszego dla Ciebie, czy też mieć kilka świetnych związków w ciągu swojego życia, ale z trudnymi okresami rozstań pomiędzy nimi?

#66: Czy wolałbyś/wolałabyś codziennie nosić mokre skarpetki, czy myć włosy raz w roku przez resztę życia?

#67: Czy wolałbyś/wolałabyś napisać bestsellerową powieść, ale nie zostać uznanym za jej autora, czy dostać nagrodę za bestsellerową powieść, która została napisana przez kogoś innego?

#68: Czy wolałbyś/wolałabyś być w stanie nakłaniać ludzi do tego, na co masz ochotę, nawet jeśli jest to wbrew ich woli, czy też móc czytać w czyichś myślach bez ich wiedzy?

#69: Czy wolałbyś/wolałabyś mieć możliwość wyciszenia jakiegokolwiek dźwięku lub kogokolwiek mówiącego w dowolnym momencie, ale potem nie być w stanie mówić głośniej niż szeptem, czy móc normalnie mówić, ale potem być zmuszonym do słuchania czegoś, czego nienawidzisz każdego dnia?

#70: Czy wolałbyś/wolałabyś być najgorszym koszykarzem w NBA czy najlepszym graczem w gry wideo na świecie?

#71: Czy wolałbyś/wolałabyś mieć pracę, której nienawidzisz ze świadomością, że za 10 lat przejdziesz na komfortową emeryturę, czy też pracę, którą naprawdę kochasz, ale musisz pracować aż do śmierci?

#72: Czy wolałbyś/wolałabyś mieć niesamowite ciało do końca życia, ale nie być zbyt inteligentnym/inteligentną, czy też mieć przeciętne ciało, ale być wyjątkowo inteligentnym/inteligentną?

#73: Czy wolałbyś/wolałabyś przypadkowo ugryźć się w język za każdym razem, gdy coś żujesz czy uciąć się kartką za każdym razem, gdy dotykasz papieru?

#74: Czy wolałbyś/wolałabyś mieć możliwość poznania tego, co wydarzy się w ciągu najbliższych 10 minut, czy też dowiedzieć się, co wydarzy się na świecie za 100 lat?

#75: Czy wolałbyś/wolałabyś mieć dużo pieniędzy, ale większość świata by Cię nienawidziła, czy mieć dobrą reputację i być kochanym/kochaną przez wszystkich, ale pozostać biednym/biedną?

#76: Czy wolałbyś/wolałabyś zawsze czuć się strasznie zmęczony/zmęczona, niezależnie od tego, ile odpoczywałeś/odpoczywałaś, czy zawsze czuć się głodny/głodna jak wilk, niezależnie od tego, ile zjadłeś/zjadłaś?

#77: Czy wolałbyś/wolałabyś żyć, nie znając swoich rodziców ani nie wiedząc, kim są, czy znać ich, ale w pewnym momencie dowiedzieć się, że są najbardziej znienawidzonymi przestępcami na świecie?

#78: Czy wolałbyś/wolałabyś strasznie chrapać i przeszkadzać wszystkim, z którymi dzielisz łóżko, czy też, żeby miłość Twojego życia głośno chrapała i budziła Cię tym każdej nocy?

#79: Czy wolałbyś/wolałabyś mieć świetną pamięć krótkotrwałą, ale zapominać o wszystkim po upływie miesiąca, czy też mieć doskonałą pamięć długotrwałą, ale mieć wielkie problemy z zapamiętaniem czegokolwiek na chwilę?

#80: Czy wolałbyś/wolałabyś być jednocześnie najgłupszą i najbogatszą osobą na świecie, czy też najmądrzejszą i mieć tyle pieniędzy, co teraz?

#81: Czy wolałbyś/wolałabyś wyglądać niesamowicie na wszystkich zdjęciach, ale być nieatrakcyjnym/nieatrakcyjną w rzeczywistości, czy być przeciętnie wyglądającą osobą, ale wyjątkowo niefotogeniczną?

#82: Czy wolałbyś/wolałabyś mieć wielu znajomych i kolegów, ale bez najlepszego przyjaciela, czy też mieć jednego bardzo bliskiego przyjaciela, ale żadnych znajomych?

#83: Czy wolałbyś/wolałabyś pozostać nieznanym/nieznaną za życia i stać się sławnym/sławną po śmierci, czy być bardzo sławnym/sławną za życia, ale zostać zapomnianym/zapomnianą po śmierci?

#84: Czy wolałbyś/wolałabyś wygrać na loterii, ale umrzeć w ciągu dziesięciu lat, czy kontynuować swoje życie takie, jak jest teraz, bez gwarancji, że będziesz żyć długo?

#85: Czy wolałbyś/wolałabyś wyglądać jak 25-latek/25-latka, ale czuć się jakbyś miał/miała 75 lat czy czuć się jak 25-latek/25-latka, ale wyglądać na 75?

#86: Czy wolałbyś/wolałabyś przypadkowo „polubić” zdjęcie swojej byłej/swojego byłego sprzed dwóch lat, podczas sprawdzania jej/go na Facebooku, czy przypadkowo wysłać mamie sprośną wiadomość przeznaczoną dla drugiej połówki?

#87: Czy wolałbyś/wolałabyś przespać się ze swoją kuzynką/swoim kuzynem w pierwszej linii, ale nikt by się o tym nie dowiedział, czy nie uprawiać z nią/nim seksu, ale wszyscy w waszej rodzinie myśleliby, że to zrobiliście?

#88: Czy wolałbyś/wolałabyś dostać zakaz wjazdu do swojego kraju, ale móc swobodnie podróżować po całym świecie, czy zostać w swoim kraju i nie móc z niego wyjechać?

#89: Czy wolałbyś/wolałabyś, aby wszystkie pryszcze, które pojawią się na Twoim ciele przez całe życie, pojawiły się w ciągu trzech tygodni i nigdy więcej, czy żeby pojawiały się regularnie, ale w małych ilościach?

#90: Czy wolałbyś/wolałabyś, aby Twoja historia wyszukiwania Google została udostępniona światu, czy wyciąg z karty kredytowej?

#91: Czy wolałbyś/wolałabyś mieć możliwość subtelnego wpływania na decyzje wszystkich ludzi, czy też możliwość pełnej kontroli nad decyzjami pięciu osób?

#92: Czy wolałbyś/wolałabyś mieszkać w miejscu, w którym pada bez przerwy, czy w miejscu, w którym nigdy nie spada ani jedna kropla deszczu?

#93: Czy wolałbyś/wolałabyś poślubić kogoś, kogo nienawidzisz i uratować życie swojej mamie, czy poślubić osobę, o której zawsze marzyłeś/marzyłaś, ale żeby Twoja mama uzależniła się od narkotyków?

#94: Czy wolałbyś/wolałabyś, aby Twoja głowa była duża jak arbuz, czy mała jak piłka tenisowa?

#95: Czy wolałbyś/wolałabyś nie mieć nosa czy uszu?

#96: Czy wolałbyś/wolałabyś podróżować w czasie do przeszłości czy do przyszłości?

#97: Czy wolałbyś/wolałabyś być dyrektorem generalnym małej firmy czy pracownikiem niskiego szczebla w największej firmie na świecie?

#98: Czy wolałbyś/wolałabyś zawsze spać w tej samej pościeli bez możliwości jej wyprania, czy też móc brać prysznic tylko raz w miesiącu?

#99: Czy wolałbyś/wolałabyś być osobą przeciętnie dobrze wyglądającą, ale bardzo zabawną i ciekawą, czy być super przystojniakiem/laską, ale bardzo nudnym/nudną?

#100: Czy wolałbyś/wolałabyś mieć możliwość odwrócenia jednej ze swoich decyzji każdego dnia, czy możliwość zatrzymywania czasu na minutę każdego dnia?

Podsumowanie

Powyżej przedstawiliśmy 100 najtrudniejszych pytań w Internecie, które zmuszą Twoich znajomych do naprawdę ciężkiego zastanowienia się przed udzieleniem odpowiedzi. Skorzystaj z tych pytań, aby spędzić ciekawe popołudnie lub wieczór z przyjaciółmi i dowiedzieć się więcej o osobistych wartościach, przekonaniach i priorytetach swoich znajomych. Oczywiście możesz zadać też bardziej typowe i znane pytania, jak na przykład pytanie oto, jaka jest Twoja ulubiona pozycja seksualna, czy kiedykolwiek byłeś naprawdę zakochany czy też kim chciałbyś być w życiu, gdybyś mógł zresetować swoje życie.