Spooning – czy spanie na łyżeczkę może być przyjemne?

Macie czasami takie dni, że cholernie brakuje Wam bliskości i ciepła innej osoby, ale za cholerę nie chcecie uprawiać seksu? Chętnie byście się po prostu…poprzytulali? Albo wtuleni jeden w drugiego oglądalibyście na kompie romantyczne filmy?

W takie dni nie ma lepszej pozycji do przytulasków, niż pozycja “na łyżeczkę”. Jest to też jedna z bardziej romantycznych pozycji do spania, szczególnie lubiana przez młode osoby w nowych związkach. Nie wiecie czym jest? Już Wam mówię!

Leżenie “na łyżeczkę” polega na przytulaniu się ze swoim partnerem tak długo, aż jedno z Was nie dojdzie. Nie no, żartuję! “Na łyżeczkę” to klasyczna pozycja do przytulania, w której dwie osoby leżą obok siebie tak, że tyłek jednej opiera się o plecy drugiej. „Mała łyżka” to osoba wewnątrz, a „duża łyżka” (czyli big spoon) znajduje się na zewnątrz.

Klatka piersiowa tej drugiej osoby jest w pełnym kontakcie z plecami partnera. Spooning to świetny sposób na to, ażeby poczuć z partnerem bliskość, jednak nie jest to najlepsza pozycja dla tych, którzy planowali zasypianie ze swoim partnerem. Jeśli wszystko Cię irytuje i nie jesteś w odpowiednim humorze na przytulanko, to spanie z ciężką i mięsistą torbą, zwaną też Twoim partnerem, owiniętą wokół Ciebie tak, że ciężko jest Ci oddychać, może być prawdziwą torturą. 

Zazwyczaj jest tak, że osoba która identyfikuje się jako bardziej dominujący partner w związku, jest dużą łyżką, a osoba bardziej uległa jest małą łyżeczką. Nie musi jednak tak być. Każda z dwóch osób bez względu na płeć, orientację, a nawet wzrost może przyjąć dowolną pozycję. 

Zalety z przytulania się i leżenia na łyżeczkę: bliskość, intymność, poczucie bezpieczeństwa, miłość i ciepło fizyczne. 

Wady z przytulania się i leżenia na łyżeczkę: mało wygodne, włosy partnerki w ustach, utrata czucia w przedramieniu. 

spanie na łyżeczkę

Jak to robić?

Spooning jest niesamowity, a jeśli nie miałeś jeszcze okazji, ażeby go wypróbować, to przygotuj się na kolejną wspaniałą wymówkę na to, ażeby pozostać w łóżku przez cały dzień. Najpierw kładziecie się obydwoje do łóżka i łożycie się na bok, po czym próbujecie znaleźć odpowiedni kąt tak, żeby tyłek małej łyżeczki wtopił się w genitalia dużej łyżeczki. “Dopnijcie się” – duża łyżeczka przerzuca swoją rękę przez talię małej łyżeczki i tworzy swojego rodzaju pas bezpieczeństwa. 

Odmiany

Spektrum spooningu jest dość szerokie – od bardziej niewinnych czynności, jak na przykład na łyżeczkę spanie, aż po te bardziej seksowne, czyli seks na łyżeczkę!

Przytulasz się ze swoim kochanym oglądając serial na Netflixie? Niewinny spooning. Nagie przytulanie się z facetem, podczas gdy jego penis znajduje się głęboko w Tobie? Seksowny spooning! 

Seks “na łyżeczkę” jest niesamowitą pozycją do penetracji analnej zarówno dla par hetero, jak i homoseksualnych. Jest to pozycja pozwalająca łatwo manewrować, mieć kontrolę głębokości i kąta penetracji. Jest to idealna pozycja dla partnerów o różnych wzrostach i rozmiarach. 

Jest to też najwygodniejsza z pozycji seksualnych dla kobiet w ciąży. Mężczyzna leży za kobietą, wchodzi w nią od tyłu podczas gdy oboje mają lekko ugięte nogi. Kobieta w takim wypadku ma łatwy dostęp do łechtaczki i łatwiej jest jej osiągnąć orgazm.

Ta pozycja może też zainteresować wszystkie kobiety, których partnerzy mają dużego członka. W tej pozycji łatwiej im będzie przejąć inicjatywę i kontrolować to, jak głęboko mężczyzna “wchodzi” w nią.