Seks na zgodę – zalety uprawiania seksu po kłótni

Ah, sex na zgodę. Jedna z największych radości w życiu. Podobnie jak dobre wino, seks jest najlepszy po tym, jak się miało okropną kłótnię o to, kto pozmywa naczynia. 

Może zerwaliście, po tym jak przez długi czas walczyliście jak kot i pies, może zrobiliście sobie przerwę. Cokolwiek doprowadziło Ciebie i Twoją ukochaną osobę do oddalenia się od siebie, powrót zawsze będzie najlepszą częścią całej tej szarpaniny. 

Oto kilka wskazówek jak sprawić, ażebyście się pogodzili i mieli świetny seks po małych (i tych większych) sprzeczkach. A więc jak się pogodzić po kłótni? Sex na zgode jest odpowiedzią na to pytanie.

Z biologicznego punktu widzenia seks na zgode jest naturalną reakcją organizmu na stres

Posłuchaj. Seks na zgodę jest popularny nie tylko dlatego, że jest fajny. Jest on popularny przede wszystkim dlatego, że uwielbiają go nasze jaskiniowe mózgi. To, że masz ochotę ściągnąć wszystkie ciuchy po okropnej kłótni i masz ochotę na seks jest całkowicie i w 100% normalne!

Zdaniem psychologów gdy myślisz i czujesz, że możesz stracić bliską Ci osobę, Twój system przywiązania zostaje aktywowany i sam mózg podpowiada Ci, że musisz zwiększyć poczucie bliskości ze swoim ukochanym (lub ukochaną). Dlatego nie ma co się wstydzić tego, że spoglądasz na tyłek swojego partnera po kłótni i masz ochotę na gorący seks. To całkowicie normalne i naturalne!

Rozładowanie napięcia poprzez dobry seks jest świetne!

Ok, powiedzmy, że nie czujesz w tej chwili tej słodkiej miłości, ale dalej chcesz się pieprzyć. To też całkowicie naturalne uczucie. Seks na wkurzeniu jest całkowicie w porządku, o ile każdy uczestnik wyraża zgodę na seks “na wkurzeniu”.

Ostry seks może być świetnym sposobem na wydobycie części fizycznej reakcji na konflikt, które możesz tłumić w swoim ciele. Po tych wszystkich kłótniach miło może być się zrelaksować i uprawiać trochę bardziej dziki seks niż zwykle. Może to dobra okazja, żeby dać klapsa lub powiedzieć, jak niegrzecznym chłopakiem czy dziewczyną jest Twój partner. 

Udany seks może pomóc się Wam pogodzić

Co jeśli to Ty byłeś inicjatorką kłótni? Albo pogorszyłaś całą sprawę? I mówiłaś, że masz stuprocentową rację. A teraz się okazało, że cóż…nie do końca?

To Twoja okazja, ażeby nadrobić trochę i obdarować swojego ukochanego niegrzeczną niespodzianką w łóżku.

Nie ma absolutnie nic złego w tym, żeby zaskoczyć swojego partnera czymś niegrzecznym w łóżku i w ten sposób “zapłacić” za jakieś grzechy poza łóżkiem 😉 Kluczowa jest tu zgoda obu stron, a więc upewnij się, [że Twój partner ma ochotę na cokolwiek masz zamiar z nim robić. 

Iskry w sypialni są lepsze niż pożar poza nią, a fajny seks może pomóc opanować ten pożar

Być może nie rozwiązaliście jeszcze tego konfliktu i może to nie jest coś, co można rozwiązać jednego wieczoru. Jeśli jednak Ty i osobą, którą kochasz, troszczycie się o siebie nawzajem i zależy Wam na sobie, miło jest czasem przypomnieć sobie o tym, o co tak naprawdę walczycie.

Okaż mu delikatną i troskliwą opiekę, a być może będzie on nieco bardziej chętny do szybkiego rozwiązania konfliktu. Nie używaj jednak seksu jako broni w konflikcie. Lepiej skorzystaj z okazji, ażeby przypomnieć mu, dlaczego się w sobie zakochaliście. 

W seksie na zgodę chodzi przede wszystkim o to, żeby wrócić do siebie

Ten rodzaj seksu może być ostry, śmieszny lub intymny, wszystko zależy wyłącznie od tego, na co macie ochotę. Najważniejsze jest to, ażeby uzmysłowić sobie, że jest to czas dla Ciebie i Twojej ukochanej osoby, ażebyście mogli ponownie się połączyć. A więc rozmawiajcie i uprawiajcie jak najwięcej seksu.