Randkowanie: Najlepsze porady dla kobiet

10 porad randkowych dla kobiet

Portale randkowe i to, jak się powinnyśmy na nich zachowywać, ażeby znaleźć idealnego dla siebie partnera czy to chętnego na randki dla dorosłych, czy też zainteresowanego angażowaniem się w bardziej poważne związki, są niekiedy prawdziwą łamigłówką.

Seks randki są jeszcze bardziej skomplikowane – jak pisać, żeby nie zostać zaszufladkowaną, w jaki sposób stwierdzić, że jako kobieta, która umawia się na sex randki, zupełnie nie musisz się tego wstydzić, a przy okazji jak się dobrze bawić?

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w świecie seks randek w sieci lub potrzebujesz po prostu odświeżenia pewnych informacji, porady naszych ekspertów są do twojej dyspozycji.

Zdjęcia twoją wizytówką

Zdjęcia na twoim profilu są bardzo ważne. Mówią kim jesteś. Uśmiechnięta twarz to pierwsza rzecz, po której zostaniesz oceniona przez innych użytkowników.

Patrz prosto w aparat i uśmiechnij się szeroko – to oznaka bycia otwartym, przyjacielskim, zdrowym i pewnym siebie. Uaktualniaj swoje zdjęcia i często zmieniaj zdjęcie profilowe.

Będziesz dzięki temu prezentować się jak nowy użytkownik i inni, którzy wcześniej nie zwrócili na ciebie uwagi, klikną na twój profil.

Nigdy nie kłam na swoim profilu

Nie daj się pokusom i nie retuszuj swoich zdjęć. Nie wstawiaj fotek, na których wyglądasz lepiej niż w rzeczywistości.

Nie pokazuj też zdjęć, które były zrobione kilka lat temu – typu „20 kg temu”. Nie pisz, że nie masz dzieci, jeśli naprawdę je masz. Nie pisz też, że słuchasz heavy metalu, kiedy dobrze wiesz, że nie lubisz takiej muzyki.

Nie dawaj komuś nadziei, że lubisz długie spacery w parku, jeśli jesteś uczulona na pyłki. Po prostu tego nie rób.

Nie przejmuj się szczegółami

Nie zwracaj szczególnej uwagi na detale typu: jakie restauracje, bary albo książki twój potencjalny partner lubi (na przykład on bardziej lubi „Grę o tron” niż „W garniturach”).

Zamiast tego, skup się na ważniejszych sprawach – czy mieszka w tym samym mieście co ty? Czy lubi czytać? Czy wydaje się być inteligentny? Nie marnuj czasu na zastanawianie się, czy osoba po drugiej stronie idealnie odpowiada twoim gustom i preferencjom.

Bądź ostrożna

Podobnie jak podczas spotkania kogoś obcego na ulicy, tak samo w sieci należy zachować ostrożność.

Zanim podasz informacje na temat tego czym się zajmujesz, bądź ujawnisz dane osobowe, najpierw zastanów się, czy druga osoba nie będzie cię mogła zbyt dokładnie wygooglować. Uważaj po prosto na to, co o sobie piszesz.

Pierwsza wiadomość

Wiele starych randkowych zasad odeszło już w zapomnienie. Jednak wysyłanie powitalnej wiadomości jest nadal jak najbardziej na miejscu. To sprawia, że kolejna osoba zobaczy nasz profil.

Bycie czynnym użytkownikiem jest kluczowe. Poświęć odrobinę czasu i napisz kilka wiadomości do różnych użytkowników, których jeszcze nie znasz.

Napisz coś więcej niż zwyczajne „cześć”. Wyślij krótki tekst na swój temat i zadaj mu intrygujące pytanie. Nie musisz się rozpisywać oraz nie pisz zbyt wylewnie o swoich uczuciach. Nie jest to też dobre miejsce na użalanie się nad sobą.

Loguj się w niedzielę

Niedziela to najlepszy dzień do spędzenia go on-line. Badania wskazują, że największa aktywność użytkowników na portalach randkowych przypada na niedzielne popołudnie, szczególnie po godzinie 17-stej.

Większość ekspertów zaleca poświęcanie tej czynności co najmniej 30 minut każdego popołudnia. Ustal sobie limit czasowy i tego się trzymaj. Twoje starania z pewnością się opłacą.

Korzystaj z możliwości

Może to być dziwne, ale nie musisz się przejmować, że piszesz z kilkoma osobami naraz. To są randki on-line i większość ludzi utrzymuje znajomość z kilkoma osobami w tym samym czasie.

Nie należy brać tego do siebie, ale trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Oczywiście żeby sprawdzić, czy jest między wami chemia, trzeba się spotkać. Nie musisz od razu przysięgać mu wierności, jeśli wymieniacie się kilkoma wiadomościami tygodniowo.

Bądź pewna siebie

Nie podchodź do portali randkowych pasywnie. Przyznanie sobie, że szukasz tu tej jedynej, wyjątkowej osoby, może być trudne. Nie zapominaj jednak, że partner po drugiej stronie również szuka tego kogoś.

O wiele lepiej podejść do tematu z prawdziwym zaangażowaniem poznania drugiej osoby. Nastaw się na przyjemną rozmowę i miej w sobie wewnętrzną pewność siebie, która może zaprowadzić cię do potencjalnego związku. Takie nastawienie pomoże ci przy pierwszym spotkaniu kogoś zupełnie obcego.

Pamiętaj, że druga strona najprawdopodobniej jest zdenerwowana tak samo jak ty. Nie zapomnij zapytać siebie, czy naprawdę ci się podoba. Skoncentruj się nad tym.

Nie zastanawiaj się zbytnio nad tym, czy partner cię polubi. Jeśli się wyluzujesz, niechciany stres minie i ty również wypadniesz w pozytywnym świetle.

Bądź pewna czego szukasz

Bądź ze sobą szczera. Musisz się upewnić, że wiesz, jaki typ mężczyzny cię interesuje. Więc, jeśli jego profil wskazuje na przeciwieństwo tego, kogo szukasz, nie pisz do niego.

Załóżmy, że interesuje cię poważny związek z kimś, kto nie pije alkoholu. Nie wyciągaj wtedy ręki do kogoś, kto na zdjęciu profilowym trzyma w dłoni kufel piwa – bez względu na to jak bardzo jest przystojny. Nie chodzi o to, żeby kogoś zmieniać.

Później można jedynie się rozczarować. W większości przypadków gdy ktoś narzeka na niedopasowanie poznając partnerów on-line, niemal zawsze istniały przesłanki o rozbieżności charakterów od samego początku.

Nie zniechęcaj się

Po drodze na pewno spotkasz jakiś lalusiów. Wasze profile mogą wskazywać na idealne dopasowanie, ale w prawdziwym życiu może się okazać, że w ogóle nie ma między wami chemii.

Musisz zdawać sobie z tego sprawę. Randki on-line powinny być przyjemnym i zabawnym przeżyciem. Nie traktuj tego zbyt poważnie. Przygotuj się na spotkania z mnóstwem przyjaznych ludzi, którzy z jakiegoś powodu nie odpowiadają ci na partnera.

Wielu użytkowników zanim pozna kogoś, kto im się naprawdę podoba, przerabia wiele randek z różnymi osobami. Potraktuj to więc jako projekt długoplanowy i ciesz się randkowaniem.

A więc? Na co czekasz? Skorzystaj z najlepszej strony randkowej Erodate.pl i już dziś sprawdź jak bardzo serwis randkowy i flirtowanie może poprawić Ci humor!