BDSM dla początkujących: porady na start

Z pewnością każdy z nas przeczytał przynajmniej jeden artykuł na temat seksu BDSM (albo i 10). Prawdopodobnie też każdy widział jakieś memy parodiujące BDSM i wszystko, co z nim jest związane.

Jednak tym razem porady są nieco inne i nie będzie w nich nic o dźganiu swojego kochanka widelcem. Zamiast tego przeanalizujemy razem sedno tego, co sprawia, iż BDSM jest tak gorącą formą seksu (przynajmniej jest tak w przypadku mnie i moich partnerów).

Niezależnie od tego, czy przyjmiesz rolę osoby uległej, czy też będziesz ogrywała role osoby dominującej, ważne jest zaznajomienie się z podstawowymi regułami świata BDSM i ostrego seksu. Dzięki nim seks będzie zawsze miłą przygodą i przestrzeganie ich sprawi, że tematyki BDSM staną Ci się o wiele bliższe.

Komunikacja

Komunikacja jest niezbędnym elementem, a wręcz narzędziem każdego związku lub spotkania seksualnego. Niestety jest to również najbardziej przeoczany element w wielu wypadkach.

Kiedy zaczynacie przechodzić na nieco wyższy poziom znajomości, komunikacja jest kluczowa. Jedną z cech konsensualnej gry BDSM są negocjacje. Weterani sceny perwersyjnej opanowali swoje umiejętności komunikacyjne.

To jeden z powodów, dla których imprezy swingerskie są tak bezpieczne. Wszyscy wpadamy w pułapkę dokonywania założeń. Jeśli chodzi o seks, może to oznaczać, że ludzie nie bawią się tak dobrze, jak mogliby. Nie zakładaj, że twój obecny partner lubi te same rzeczy, co twój ostatni partner.

Przyzwyczaj się do pytania, co lubi twój partner; poproś , aby pokazał ci, jak lubi być dotykany. Kiedy już to robisz, przyzwyczaj się do proszenia o to, czego sam chcesz. 

Najważniejsze zasada BDSM sex? Uzyskaj zgodę

Zgoda jest seksowna. Często uważa się, że przerwa na zadanie pytania wręcz zrujnuje atmosferę i budowane napięcie, jednak uważam, że nie można bardziej mijać się z prawdą.

Kiedy musisz się martwić o utrzymanie granic i ochronę, nie możesz się do końca zrelaksować i dobrze bawić. Spróbuj na przykład, zadawać te pytania podczas brudnych rozmówek.

Jeśli lubisz podgryzać swojego partnera, skubnij jego ucho, a następnie szepcz mu coś w stylu „Lubisz, jak cię gryzę?” „Lubisz to?” „Podoba ci się?”. Lepszym wyjściem jest zagwarantowanie sobie stuprocentowej pozytywnej odpowiedzi, aniżeli oczekiwanie na słowo „nie”.

Odkryj lukę w bezbronności

U podstaw zniewolenia leży jedna osoba, która jest bardziej bezbronna od innej. Bycie „zmuszonym” do rozluźnienia się i czerpania radości pomaga wielu ludziom przełamać mentalne blokady i zrelaksować się.

Bycie związanym lub też inaczej zniewolonym, usuwa odpowiedzialność na pewien czas i pozwala ci skupić się na odczuciach bez martwienia się o wzajemność.

Zaufanie i hasło bezpieczeństwa jest niezwykle ważne

Bezpieczne słowo jest czymś, o czym musicie porozmawiać jeszcze przed rozpoczęciem zabawy. Tak – świat BDSM jest ekscytujący i cholernie seksowny, jednak przede wszystkim elementy BDSM muszą być czymś, na co każdy z biorących udział w zabawie się zgadza.

Właśnie dlatego tak ważne jest ustanowienie odpowiedniego hasła bezpieczeństwa. Reguły gry są dość proste – wypowiedzenie tego słowa prowadzi nas do zakończenia zabawy. Nieważny jest motyw osoby, która to hasło wypowiada – ważne jest to, żeby od razu zakończyć zabawę i sprawić, aby osoba ta czuła się dobrze i bezpiecznie.

Wykorzystuj wbudowane narzędzia

Łatwo jest przyłapać się na zakupach nowych ekscytujących zabawek, ale masz wystarczająco dużo wbudowanych narzędzi, które pozwolą dobrze ci się bawić. Nie ma żadnych biczów i łańcuchów niezbędnych do tego, aby podkręcić grę wstępną.

Masz dłonie i zęby, a one mogą zapewnić różne doznania. Od delikatnych ugryzień po te, które pozostawiają odciski zębów, gryzienie może naprawdę urozmaicić wszystko.

Szyja jest popularnym miejscem do tego (pamiętaj, aby zapytać, czy twój partner nie ma nic przeciwko temu, że zostaną na nim ślady), ale większość obszarów ciała nadaje się do co najmniej delikatnego gryzienia. Twoje dłonie są również wszechstronnymi narzędziami.

Chwytanie, szczypanie, drapanie, bicie; możliwości są prawie nieograniczone.

Dorzuć przedmioty gospodarstwa domowego

Ok, jednak wracamy do tematu widelca. o prawda, kuchnia jest prawdziwym sklepem z zabawkami erotycznymi, jeśli wiesz, czego szukać. Drewniana łyżka lub szpatułka to świetne narzędzie do zabawy. Drewniane patyczki na szaszłyki mogą zapewnić ostre wrażenie przy względnym bezpieczeństwie.

Kostki lodu mają dużą moc, jeśli chodzi o wrażenia lub grę temperaturową. Jeśli chodzi o inne obszary domu, rozejrzyj się za czymś, co posłuży jako opaska na oczy. Szaliki i krawaty działają dobrze, a opaska na oczy to świetny sposób na rozpoczęcie sceny sensacyjnej, ponieważ wszystko jest odczuwane intensywniej, gdy nie wiesz, co będzie dalej lub co zostanie na tobie użyte. 

Nie zapomnij o zabawie psychologicznej

Spora część seksu jest czysto mentalna, a BDSM nie jest tego wyjątkiem. Strach lub oczekiwanie na to, co może się wydarzyć, może spotęgować każdą scenę.

Spróbuj szeptać groźby lub obietnice. Sprawienie, by ktoś zapytał o to, czego chce, może być bardzo nakręcające, szczególnie dla ludzi, których kultura nauczyła wysublimować swoje pragnienia. Bycie „zmuszonym” do opisywania naszych fantazji może być zawstydzające … ale to gorący rodzaj zawstydzania.

Zabaw się dynamiką

Każda relacja jest obarczona jakąś dynamiką władzy lub walką o władzę, podniecenie przenosi tę istniejącą dynamikę na pierwszy plan i bawi się nią. Nie musi być to pełnoetatowe podniecenie, ażebyś był w stanie nim się zabawić. Wystarczy prosty czyn polegający na tym, że jedna osoba klęczy na kolanach.

Uwierz mi, to wystarczy ażeby stworzyć różnicę „mocy” między wami. Zmuszenie jednego partnera do czołgania się po podłodze przenosi to na wyższy poziom. Świetnym przykładem jest również przytrzymywanie głowy partnera, podczas seksu oralnego. Spróbuj też poprosić swojego partnera o zgodę na orgazm. 

Bez względu na to, co zdecydujesz się wypróbować, nie zapomnij o punktach pierwszym i drugim. Porozmawiaj ze swoim partnerem, zanim spróbujesz czegoś nowego. Nie tylko słuchaj swojego partnera, ale też dzieł się swoimi fantazjami z nim. I baw się dobrze!

3 comments

Comments are closed.