Jak zbudować swój profil randkowy?

Portal randkowy to świetne miejsce do poznania nowych ludzi – cała masa użytkowników, singli, którzy marzą o tym, żeby doświadczyć czym jest miłość i chcą znaleźć partnera na całe życie (no, albo na parę nocy 😉). A wszystko to bez wychodzenia z domu!

Może nie jesteś typem osoby, która codziennie musi sobie strzelić przynajmniej parę zdjęć, jednak uwierz nam – posiadanie paru jakościowych zdjęć, na których wyglądasz dobrze to pierwszy klucz do sukcesu. 

Twoja atrakcyjność, jak też Twój styl życia przedstawiony na zdjęciu będzie świadczyć o tym, jakie osoby do Ciebie napiszą. Nie jesteś mistrzem pióra? Spróbuj. Parę zdań mówiących o powodach, dla których damy powinny umówić się z Tobą na kufel zimnego piwa po pracy zdziała cuda! 

Dla wielu mężczyzn i kobiet, opisywanie własnych zainteresowań, przeszłości, upodobań i zabawnego linka do przyciągania uwagi może być trudne. Nie musi tak być, dzięki kilku wskazówkom ekspertów: nie wiesz od czego zacząć? Najpierw postępuj zgodnie z tymi wskazówkami:

Nie spiesz się

Być może chciałbyś wertować profile już teraz i to w dużych ilościach, jednak najbardziej udanymi randkowiczami są ci, którzy wkładają duszę zakładając swój profil nie zapominając o pozostaniu sobą. 

Nie ma co zbytnio oszukiwać, gdyż prawda i tak wyjdzie na jaw przy spotkaniu i bliższej znajomości. Wybierz korzystne zdjęcia, w miarę możliwości dodaj do nich opisy, skrupulatnie uzupełnij swój profil. W ten sposób możesz poświęcić trochę czasu na proaktywne wyszukiwanie, zamiast skupiać się wyłącznie na ładnej twarzy. 

Kobiety zwracają uwagę na facetów, którzy wkładają dodatkowy wysiłek, zarówno z własnym profilem, jak i sprawdzają, czy facet rzeczywiście czytał jej. Posiadanie wszystkich tych informacji jest pomocne przy tworzeniu spersonalizowanej wiadomości, aby przyciągnąć jej uwagę – takiej, która nie trafi do folderu ze spamem. 

Pożegnaj się ze zdjęciami „z rąsi” 

Selfie są zabawne, dobrze wyglądają na Instagramie, jeżeli jednak szukasz kogoś na bardziej lub mniej stały układ – wypadałoby wybrać dobre zdjęcie, najlepiej obrazujące Ciebie i Twoje zainteresowania (i oczywiście unikaj rozmytych i niewyraźnych – te wyglądają najgorzej).

Istnieją wyjątki od tej reguły – młodsi faceci, faceci, którzy są naprawdę dobrzy w robieniu autoportretów, lub faceci próbujący pochwalić się zabawniejszą, wyluzowaną stroną, którzy mają zabawne autoportrety, mogą sobie pozwolić na tego rodzaju foty, ale jeśli nie jesteś jednym z nich może być lepsze trzymanie się ujęć wykonanych przez innych ludzi – dzięki temu masz większe szanse na poznanie miłości swojego życia.

Nie ściągaj koszulki

Nie spiesz się z tematem nagości poprzez nadmierną seksualizację swojego profilu, ponieważ wysyła on sygnał, że możesz zostać odebrany jako ktoś, kto szuka szybkiego seksu i niczego więcej. 

Zdjęcia bez koszuli w lustrze łazienkowym natychmiast sprawiają, że kobiety myślą, że jesteś zawodnikiem, jesteś egoistyczny, jesteś płytki…i tak dalej. Nie rób tego. Jedynym razem, kiedy możesz zdjąć koszulę na zdjęciu, jest zdjęcie grupowe z plaży lub ujęcie, gdy robisz coś sportowego. Zostaw coś dla wyobraźni, jeśli szukasz chętnej na coś więcej. 

Bądź precyzyjny

Najgorszy typ profilu, jaki możesz mieć? Ten, który świeci pustkami. Podaj wystarczająco dużo informacji tak, aby brzmiały one interesująco, ale nie w stopniu, gdzie opisujesz tyle, że nie masz o czym dyskutować. 

Jedną z moich ulubionych wskazówek jest opublikowanie zdjęcia lokalizacji, w której byłeś, a jeszcze lepiej z celebrytą z dopiskiem „punkty bonusowe, jeśli potrafisz odgadnąć, z kim jestem na szóstym zdjęciu”. Brak informacji, że nie myślisz o tym poważnie i odstrasza kobiety. 

Polecam 125-150 słów na serwis randkowy i 3-5 zdań na aplikację randkową. Uwzględnij coś, co Cię pasjonuje. „Lubię koncerty” to świetny start, ale jeśli napiszesz „Właśnie widziałem Taco na koncercie i świetnie się bawiłem”, otrzymasz więcej odpowiedzi od kobiet, które również kochają muzykę na żywo. Plus, to świetny sposób na przełamanie lodu dla pomysłów na randki dla dorosłych

Jak pisać wiadomości

W końcu znalazła się dziewczyna, która tak samo chętnie odpisała na Twoje „Hej”, jak tylko do niej napisałeś? Teraz nadszedł czas na rozmowę a zwykłe „Co tam?” nie załatwi sprawy. 

Zamiast tego ważne jest, aby być zdrowym połączeniem swobodnego i ciekawego, aby rozmowa była wystarczająco aktywna, aby doprowadzić do pierwszej randki (więcej na ten temat później). Oto kilka wskazówek do zapamiętania:

Bądź zalotny i używaj jej imienia

Spraw, aby kobieta poczuła się bardziej wyjątkowa pisząc do niej spersonalizowaną wiadomość, a zacznij od zwracania się do niej po imieniu. 

W jej profilu nie ma nic szczególnego, ale jest oczywiste, że skopiowałeś i wkleiłeś ten sam „Hej, co tam?” do wszystkich Twoich zainteresowań. Polecam zawsze używać imienia kobiety w wiadomości, a także komplementu, który pokazuje, że przeczytałeś jej opis. 

Dobrym przykładem byłoby: „Cześć Aga. Mam wrażenie, że Twój uśmiech może prawdopodobnie zatrzymać ruch i widzę, że lubisz jeździć na nartach. Jaki jest Twój ulubiony stok w Tatrach?”.

Zapomnij też o zasadzie wstrzymania się z odpisywaniem przez parę godzin, ponieważ możesz w ten sposób stracić kontakt, na którym Ci zależy. Jeżeli uzyskasz szybką odpowiedź, nie ma po co ciągnąć z zabawą w wolne odpisywanie. 

W ten sposób łatwo popadniesz w pułapkę powolnego zanikania. Przy tak wielu rozmowach naraz popadasz w swojego rodzaju aukcję cyfrową, która wymaga jej uwagi i czasu poświęconego jej. 

Nie spiesz się z przesadną seksualnością

Jest dużo czasu na zabawę, ale w przypadku relacji wykraczającej poza sypialnię, trzymanie jej jest zalecane do momentu, gdy rzeczywiście się spotkasz osobiście. Nie pozdrawiaj jej piersi ani nie wspominaj niczego seksualnego w żadnych wiadomościach przed spotkaniem z nią. Jest to niezawodny sposób na zablokowanie.

Jak zaplanować pierwszą randkę

Jesteś gotowy przenieść się ze świata online na swoją pierwszą randkę? Gratuluję! Przejście od cyfrowych interakcji do sukcesu na żywo może być bezproblemowe dzięki kilku inteligentnym wskazówkom:

Zaproponuj bezpieczne miejsce spotkań

Sprawa wygląda następująco, nawet jeśli Twój dziadek nauczył się zasady „odbieraj swoją randkę spod domu”, świat internetowych randek wygląda nieco inaczej. Ponieważ jesteś zasadniczo obcy, zanim uściśniecie sobie dłoń na powitanie nie ma co proponować odebrania jej spod domu – może to przekreślić Twoje szanse na jakiekolwiek spotkanie z nią. Lepiej jest wybrać bezpieczne miejsce – bar, restaurację, kawiarnię – tak, aby ona też się poczuła bezpiecznie spotykając się z Tobą. 

Sygnały ostrzegawcze portali randkowych

Zaufanie swojemu przeczuciu często jest niezbędne. Nikt nie powinien cię prosić na pierwszą randkę o płacenie za rady kredytów, jak też nie powinien unikać każdego zaproszenia na randkę (zwłaszcza wtedy, gdy online wydaje się być mocno gadatliwy). 

Jeżeli osoba nie potrafi od paru tygodni znaleźć czasu na rozmowę video, bo mieszka w innym mieście i nie macie się jak spotkać, prawdopodobnie do spotkania nie dojdzie nigdy. 

Ogromny wykrzyknik wskazujący na to, że coś jest nie tak? Jeśli osoba zarzeka się, że Cię kocha i nigdy nie spotkała tak bliskiej sobie osoby, mimo to, że nigdy Cię wcześniej nie widziała na żywo. Zakochanie się wymaga czasu, a to oznacza spędzanie czasu sam na sam. Być może ta osoba wypowiada podobne słowa do paru osób jednocześnie. 

Nie mów o przeszłości

Przynajmniej nie na pierwszej randce.

Jeśli masz zamiar być w związku, będziesz miał mnóstwo czasu, aby przekopać się przez szkielety innych, ale pierwszą randką powinna być ta, w której chodzi tylko o dwoje ludzi siedzących na stołkach barowych. Wiem, że randki mogą sprawiać wrażenie wyścigu o uwagę innej osoby (przy tym często jest to wyścig, w którym bierze udział wiele osób), jednak dzielenie się tematami byłych stawia Cię w negatywnym świetle. 

Unikaj zadawania pytań, takich jak „czy ten portal towarzyski jest jedynym portalem, na którym szukasz obecnie singli chętnych na spotkanie??” czy „jak długo jesteś singlem?” Nikt nie chce się spotykać z detektywem, więc mówienie o rzeczach, które sprawiają, że się uśmiechasz, powinno być częścią twojej pierwszej rozmowy. 

Pamiętaj, że nie istnieje jeden jedyny “najlepszy portal randkowy”. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego, czego szukasz i czego potrzebujesz, a najlepsze portale randkowe zdaniem jednych, mogą okazać się najgorszymi portalami zdaniem innych osób.

Profile randkowe – na co zwrócić uwagę?

Portale randkowe oferują wiele funkcji i możliwość nawiązania nowych znajomości, jednak czat z nieznajomą osobą jest dla nowicjuszy randkowania niekiedy prawdziwym wyzwaniem – w końcu musimy się zastanowić co pisać, poznając nowe osoby, co nie? Jak napisać do dziewczyny (lub chłopaka) żeby nie wyjść na lamusa, co napisać do chłopaka, żeby mu się spodobać? Cóż, na początku warto jest się zastanowić nad tym, w jaki sposób stworzyć profil, żeby wyróżniał się od pośród setek innych. 

Istnieje kilka strategii tworzenia profilu, które pozwalają zoptymalizować prawdopodobieństwo zainteresowania potencjalnymi dopasowaniami.

Oto dziesięć rzeczy, których nigdy nie należy robić w profilu online:

Nigdy ostentacyjnie nie odrzucaj drugiej osoby

Znieważanie, wyśmiewanie i inne tego typu zachowania (nawet w żartach) w stosunku do osób, z którymi masz ,,match’a” to ogromny błąd. Nigdy tego nie rób. Wyjdziesz na protekcjonalnego i osądzającego. Nie gryź ręki, która może zostać Twoją bratnią duszą.

Portale randkowe to nie miejsce na kłamstwa

Nigdy. Nie kłam na temat swojego wzrostu, wieku czy wagi: prawda przecież i tak wyjdzie na jaw. Nie udawaj, że masz lepszą pracę lub że jesteś bardziej przygotowany na długoterminowe zaangażowanie niż jest naprawdę. 

Nie musisz ujawniać wszystkich swoich małych sekretów na profilu, ale nie powinieneś też oszukiwać – nie pomoże Ci to w znalezieniu partnera. 

Portal randkowy to nie miejsce dla pisania o kasie

Nie wspominaj też ile w przyszłości chcesz mieć dzieci. Niektóre rzeczy najlepiej wyjawiać stopniowo – nowo poznane osoby na początku wolą poznać Cię od innej osoby – jestem co do tego pewna.

Nigdy nie używaj swojego profilu do pisania o byłym

Albo o seksie. Pamiętaj o zasadach pierwszej rozmowy i stosuj je również do tego, jak przedstawiasz się nieznajomym poznanym na portalu randkowym.

Nigdy nie narzekaj na bycie singlem na portalu randkowym

Nie narzekaj na to, że jesteś singlem, na złe pierwsze randki, które ostatnio miałeś, lub na politykę rządu. Nie zapomnij o optymistycznych nastawieniu i koncentruj się na wszystkich wspaniałych rzeczach, które masz do zaoferowania i których szukasz w nowym związku. Pamiętaj, że na żadnym randkowym portalu nie spotkasz raczej nikogo kto szuka pesymisty!

Nigdy nie zbaczaj z tematu

Jeśli wywody na Twoim profilu są dziesięć razy dłuższe niż pozostałe, nikt nie poświęci mu zbytniej uwagi – portale randkowe mają to do siebie, że osoby zazwyczaj spędzają nie dłużej niż minutę na przeglądaniu ogłoszeń innej osoby, dlatego też poznając osoby online lepiej się streszczać.

Bądź zwięzły, jasny i uważaj na literówki i błędy gramatyczne

Nie podawaj informacji zbyt ogólnikowo ani nie używaj zbyt wielu oklepanych zwrotów. Każdy lubi „dobrą zabawę” i określiłby swoje muzyczne gusta jako „elektroniczne”. Z pewnością nie jesteś jedyną osobą, która „nie może żyć bez tlenu, przyjaciół i rodziny”. Wypełnij swoje opisy szczegółami, które Cię odzwierciedlają, ale w taki sposób, żeby wyróżnić się na tle innych profili.

Nigdy nie ujawniaj zbyt wielu danych osobowych

Twój profil jest czytany przez nieznajomych. Nie powinni być w stanie zidentyfikować Twojego miejsca pracy, adresu domowego, nazwiska ani osobistych informacji kontaktowych z Twojego profilu. Uważaj na swoje zdjęcia: na przykład nie zamieszczaj fotki zrobionej przed nowym domem.

Nigdy nie ulegaj swojemu ,,wewnętrznemu narcyzowi”

Nie żądaj, aby Twój przyszły partner Cię wielbił i adorował. Nie wymieniaj cech, na które Twoim zdaniem „zasługujesz”. Zamiast tego skup się na tym, co masz do zaoferowania. Ważne: nie podawaj listy zasad ani oczekiwań dotyczących randek – chyba że nie chcesz, aby ktokolwiek do Ciebie napisał.

Nigdy nie zostawiaj pustych miejsc

Jeśli nie możesz poświęcić czasu na wypełnienie prostego profilu randkowego, dlaczego ktoś miałby zakładać, że zainwestujesz czas w poznanie potencjalnego partnera? Unikaj także zwrotów w stylu: „Nie wiem, co tu napisać. Moi przyjaciele mogliby lepiej odpowiedzieć na to pytanie”. Takie opisy prowadzą jedynie do krępujących sytuacji.

Portal randkowy jest świetnym sposobem na poznanie nowych osób i umawianie się z nimi na randki. Przy odrobinie szczęścia (i oczywiście dobrze stworzonym portalu randkowym) możesz jeszcze dziś zacząć rozmowę z dziewczyną, która być może zaowocuje gorącym spotkaniem, a może nawet związkiem na dłużej. 

Dlaczego warto korzystać z portali randkowych, czyli poszukiwanie miłości od podszewki

Portale randkowe w Polsce są w obecnych czasach jedną z najpopularniejszych form nawiązania znajomości – dzięki nim jesteśmy w stanie poznać użytkowników z całego kraju i umawiać się na niezapomniane rendezvous.

A więc – ruszaj na podbój portali randkowych! Szukaj miłości i poznawaj partnerów życia dzięki darmowym portalom randkowym.