Jak zbudować swój profil randkowy?

Może nie jesteś typem osoby, która codziennie musi sobie strzelić przynajmniej parę zdjęć, jednak uwierz nam – posiadanie paru jakościowych zdjęć, na których wyglądasz dobrze to pierwszy klucz do sukcesu.

Twoja atrakcyjność, jak też Twój styl życia przedstawiony na zdjęciu będzie świadczyć o tym, jakie osoby do Ciebie napiszą. Nie jesteś mistrzem pióra? Spróbuj. Parę zdań mówiących o powodach, dla których damy powinny umówić się z Tobą na kufel zimnego piwa po pracy zdziała cuda!

Dla wielu mężczyzn i kobiet, opisywanie własnych zainteresowań, przeszłości, upodobań i zabawnego linka do przyciągania uwagi może być trudne. Nie musi tak być, dzięki kilku wskazówkom ekspertów: nie wiesz od czego zacząć? Najpierw postępuj zgodnie z tymi wskazówkami:

Nie spiesz się

Być może chciałbyś wertować profile już teraz i to w dużych ilościach, jednak najbardziej udanymi randkowiczami są ci, którzy wkładają duszę zakładając swój profil nie zapominając o pozostaniu sobą.

Nie ma co zbytnio oszukiwać, gdyż prawda i tak wyjdzie na jaw przy spotkaniu i bliższej znajomości. Wybierz korzystne zdjęcia, w miarę możliwości dodaj do nich opisy, skrupulatnie uzupełnij swój profil. W ten sposób możesz poświęcić trochę czasu na proaktywne wyszukiwanie, zamiast skupiać się wyłącznie na ładnej twarzy.

Kobiety zwracają uwagę na facetów, którzy wkładają dodatkowy wysiłek, zarówno z własnym profilem, jak i sprawdzają, czy facet rzeczywiście czytał jej. Posiadanie wszystkich tych informacji jest pomocne przy tworzeniu spersonalizowanej wiadomości, aby przyciągnąć jej uwagę – takiej, która nie trafi do folderu ze spamem. 

Pożegnaj się ze zdjęciami „z rąsi” 

Chociaż prawdopodobnie robisz kilka autoportretów co tydzień – na siłowni, w domu z nudów, może nawet w pracy – tego typu zdjęcia nie są odpowiednie dla profili na portalach randkowych.

Selfie są zabawne, dobrze wyglądają na Instagramie, jeżeli jednak szukasz kogoś na bardziej lub mniej stały układ – wypadałoby wybrać dobre zdjęcie, najlepiej obrazujące Ciebie i Twoje zainteresowania (i oczywiście unikaj rozmytych i niewyraźnych – te wyglądają najgorzej). 

Istnieją wyjątki od tej reguły – młodsi faceci, faceci, którzy są naprawdę dobrzy w robieniu autoportretów, lub faceci próbujący pochwalić się zabawniejszą, wyluzowaną stroną, którzy mają zabawne autoportrety, mogą sobie pozwolić na tego rodzaju foty, ale jeśli nie jesteś jednym z nich może być lepsze trzymanie się ujęć wykonanych przez innych ludzi.

Nie ściągaj koszulki

Nie spiesz się z tematem nagości poprzez nadmierną seksualizację swojego profilu, ponieważ wysyła on sygnał, że możesz zostać odebrany jako ktoś, kto szuka szybkiego seksu i niczego więcej.

Zdjęcia bez koszuli w lustrze łazienkowym natychmiast sprawiają, że kobiety myślą, że jesteś zawodnikiem, jesteś egoistyczny, jesteś płytki…i tak dalej. Nie rób tego.

Jedynym razem, kiedy możesz zdjąć koszulę na zdjęciu, jest zdjęcie grupowe z plaży lub ujęcie, gdy robisz coś sportowego. Zostaw coś dla wyobraźni, jeśli szukasz chętnej na coś więcej. 

Bądź precyzyjny

Najgorszy typ profilu, jaki możesz mieć? Ten, który świeci pustkami. Podaj wystarczająco dużo informacji tak, aby brzmiały one interesująco, ale nie w stopniu, gdzie opisujesz tyle, że nie masz o czym dyskutować.

Jedną z moich ulubionych wskazówek jest opublikowanie zdjęcia lokalizacji, w której byłeś, a jeszcze lepiej z celebrytą z dopiskiem „punkty bonusowe, jeśli potrafisz odgadnąć, z kim jestem na szóstym zdjęciu”. Pusty profil pokaże, że nie myślisz o tym poważnie i odstrasza kobiety.

Polecam 125-150 słów na serwis randkowy i 3-5 zdań na aplikację randkową. Uwzględnij coś, co Cię pasjonuje. „Lubię koncerty” to świetny start, ale jeśli napiszesz „Właśnie widziałem Taco na koncercie i świetnie się bawiłem”, otrzymasz więcej odpowiedzi od kobiet, które również kochają muzykę na żywo. Plus, to świetny sposób na przełamanie lodu dla pomysłów na randki. 

Jak pisać wiadomości

W końcu znalazła się dziewczyna, która tak samo chętnie odpisała na Twoje „Hej”, jak tylko do niej napisałeś? Teraz nadszedł czas na rozmowę a zwykłe „Co tam?” nie załatwi sprawy.

Zamiast tego ważne jest, aby być zdrowym połączeniem swobodnego i ciekawego, aby rozmowa była wystarczająco aktywna, aby doprowadzić do pierwszej randki (więcej na ten temat później). Oto kilka wskazówek do zapamiętania:

Bądź zalotny i używaj jej imienia

Spraw, aby kobieta poczuła się bardziej wyjątkowa pisząc do niej spersonalizowaną wiadomość, a zacznij od zwracania się do niej po imieniu.

W jej profilu nie ma nic szczególnego, ale jest oczywiste, że skopiowałeś i wkleiłeś ten sam „Hej, co tam?” do wszystkich Twoich zainteresowań.  Polecam zawsze używać imienia kobiety w wiadomości, a także komplementu, który pokazuje, że przeczytałeś jej profil.

Dobrym przykładem byłoby: „Cześć Aga. Mam wrażenie, że Twój uśmiech może prawdopodobnie zatrzymać ruch i widzę, że lubisz jeździć na nartach. Jaki jest Twój ulubiony stok w Tatrach?”.

Zapomnij też o zasadzie wstrzymania się z odpisywaniem przez parę godzin, ponieważ możesz w ten sposób stracić kontakt, na którym Ci zależy. Jeżeli uzyskasz szybką odpowiedź, nie ma po co ciągnąć z zabawą w wolne odpisywanie.

W ten sposób łatwo popadniesz w pułapkę powolnego zanikania. Przy tak wielu rozmowach naraz popadasz w swojego rodzaju aukcję cyfrową, która wymaga jej uwagi i czasu poświęconego jej. 

Nie spiesz się z przesadną seksualnością

Jest dużo czasu na zabawę, ale w przypadku relacji wykraczającej poza sypialnię, trzymanie jej jest zalecane do momentu, gdy rzeczywiście się spotkasz osobiście.

Nie pozdrawiaj jej piersi ani nie wspominaj niczego seksualnego w żadnych wiadomościach przed spotkaniem z nią. Jest to niezawodny sposób na zablokowanie.

Jak zaplanować pierwszą randkę

Jesteś gotowy przenieść się ze świata online na swoją pierwszą randkę? Gratuluję! Przejście od cyfrowych interakcji do sukcesu na żywo może być bezproblemowe dzięki kilku inteligentnym wskazówkom:

This image has an empty alt attribute; its file name is MelissaBoudoirHIGHRESOLUTION111956.jpeg

Zaproponuj bezpieczne miejsce spotkań

Sprawa wygląda następująco, nawet jeśli Twój dziadek nauczył się zasady „odbieraj swoją randkę spod domu”, świat internetowych randek wygląda nieco inaczej. Ponieważ jesteś zasadniczo obcy, zanim uściśniecie sobie dłoń na powitanie nie ma co proponować odebrania jej spod domu – może to przekreślić Twoje szanse na jakiekolwiek spotkanie z nią. Lepiej jest wybrać bezpieczne miejsce – bar, restaurację, kawiarnię – tak, aby ona też się poczuła bezpiecznie spotykając się z Tobą. 

Zaufanie swojemu przeczuciu często jest niezbędne. Nikt nie powinien cię prosić na pierwszą randkę o płacenie rachunków medycznych, jak też nie powinien unikać każdego zaproszenia na randkę (zwłaszcza wtedy, gdy online wydaje się być mocno gadatliwy).

Jeżeli osoba nie potrafi od paru tygodni znaleźć czasu na rozmowę video, bo mieszka w innym mieście i nie macie się jak spotkać, prawdopodobnie do spotkania nie dojdzie nigdy.

Ogromny wykrzyknik wskazujący na to, że coś jest nie tak? Jeśli osoba zarzeka się, że Cię kocha i nigdy nie spotkała tak bliskiej sobie osoby, mimo to, że nigdy Cię wcześniej nie widziała na żywo. Zakochanie się wymaga czasu, a to oznacza spędzanie czasu sam na sam. Być może ta osoba wypowiada podobne słowa do paru osób jednocześnie. 

Nie mów o przeszłości

Przynajmniej nie na pierwszej randce.

Jeśli masz zamiar być w związku, będziesz miał mnóstwo czasu, aby przekopać się przez szkielety innych, ale pierwszą randką powinna być ta, w której chodzi tylko o dwoje ludzi siedzących na stołkach barowych. Wiem, że randki mogą sprawiać wrażenie wyścigu o uwagę innej osoby (przy tym często jest to wyścig, w którym bierze udział wiele osób), jednak dzielenie się tematami byłych stawia Cię w negatywnym świetle.

Unikaj zadawania pytań, takich jak „czy ten portal towarzyski jest jedynym portalem, na którym masz profil??” czy „jak długo jesteś singlem?” Nikt nie chce się spotykać z detektywem, więc mówienie o rzeczach, które sprawiają, że się uśmiechasz, powinno być częścią twojej pierwszej rozmowy. 

Pamiętaj, że nie istnieje jeden jedyny “najlepszy portal randkowy”. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego, czego szukasz i czego potrzebujesz, a najlepsze portale randkowe zdaniem jednych, mogą okazać się najgorszymi portalami zdaniem innych osób.