Jak przygotować się do randki, gdy zostaje Ci tylko godzina?

Najbardziej stereotypowa rada na temat randek, jaką kiedykolwiek słyszałem, brzmi: Zbytnio się nad tym wszystkim nie zastanawiaj”. Szczerze mówiąc, nie jest to zły pomysł, ale jeżeli przyjrzeć się problemowi głębiej, to oczywiście powinieneś – chociaż przez chwilę – zastanowić się nad swoją randką – w końcu każdy z nas chce, żeby każda pierwsza randka wyglądała jak idealna randka naszych marzeń, co nie?

Jasne, że nadmierne przemyślenia prawdopodobnie nie zbliżą Cię do sukcesu, ale pamiętaj, że ich całkowity brak, może być równie katastrofalny. Ważne jest, byś zrozumiał, w co się pakujesz i był gotowy na wszystko, co ma nadejść.

Aby dobrze się przygotować, wystarczy Ci godzina. Pomyślisz: tylko tyle? Czy to nie ryzykowne?! Uwierz, że gdy mądrze wykorzystasz każdą minutę, będziesz miał więcej niż wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się do udanej randki (czyli takiej, która doprowadzi do kolejnych randek). 

Oto siedem rzeczy, które każdy facet powinien zrobić w godzinę przed spotkaniem:

Upewnij się, że nad wszystkim panujesz

A dokładnie mamy na myśli to, czy panujesz nad sobą, swoimi emocjami i zdenerwowaniem. Mimo, że nie ma jednego właściwego sposobu, aby przygotować się do randki, to naprawdę ważne, żebyś się nie stresował.

Ukojenie nerwów, dla jednych może to oznaczać wypicie setki, a dla innych, łyknięcie jakichś uspokajających prochów. Bez względu na to, co wybierzesz, ważne jest, aby wyluzować się przed randką.

Nie zachęcamy oczywiście, żebyś przeginał z alkoholem. Ale w umiarkowanym stopniu odrobina rozluźnienia może pomóc w walce z tymi nerwami.

Umyj się

Prysznic (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) to rzecz obowiązkowa. Umyj twarz. Jeśli masz brodę, upewnij się, że jesteś odpowiednio przystrzyżony. Jeśli nie, to chyba dobrze jest się delikatnie ostrzyc.

Upewnij się, czy wyglądasz atrakcyjnie, ponieważ Twój wygląd będzie nadawał ton pozostałej części randki. Może wydawać się to powierzchowne, ale wygląd to klucz! Jeśli wyglądasz niechlujnie, jakie wrażenie wywrze to na Twojej potencjalnej narzeczonej? Nie zapomnij o wodzie kolońskiej.

Posłuchaj muzyki

Przed ważnymi meczami piłki nożnej, wielu znanych piłkarzy włącza swój ulubiony album, w którym znajdują się numery, ,,dające kopa”. Dzięki temu, są lepiej przygotowani do gry. Randki w sumie nie różnią się od tego aż tak bardzo.

To znaczy, także mają zwycięzców i przegranych, prawda? Więc abyś był pewny, że jesteś dobrze przygotowany psychicznie, odpal swoją ulubioną muzykę. To wprowadzi Cię w nastrój. Ale uważaj, czego słuchasz. 

Upewnij się, że jesteś przygotowany. Wiesz co mamy na myśli

Nazywamy to Świętą Trójcą randek. Kobietom łatwo jest nosić przy sobie wszystko, czego potrzebują – do tego właśnie służą torebki. W przypadku mężczyzn to nie jest takie proste, ale nie martw się, mamy rozwiązanie.

Jeśli masz godzinę do randki, po prostu sprawdź, czy na pewno masz Świętą Trójcę: pieniądze, gumy do żucia i prezerwatywy. Możesz nie potrzebować wszystkich trzech (ta rada nie sprawdzi się na przykład w przypadku, gdy Waszą randką jest randka w domu, co chyba jest i tak zrozumiałe).

Do diabła, możesz nie potrzebować żadnej z tych trzech rzeczy, ale ważne, żebyś je miał. Posiadanie ich to czysty komfort dla Twojej głowy. Zawsze bądź przygotowany.

Zrób kilka krótkich ćwiczeń sercowo-naczyniowych

Chociaż prawdopodobnie zbyt duży wysiłek fizyczny i zbytnie pocenie się tuż przed randką nie jest dobrym pomysłem, to zalecamy jednak, abyś trochę przyspieszył przepływ krwi w żyłach.

Kilka pompek lub podciągnięć przed prysznicem (jeśli masz jakiekolwiek nadzieje na intymność z dziewczyną, a podejrzewamy, że mas), dobrze wpłynie na Twoją kondycję fizyczną.

Postalkuj trochę

Jeśli masz trochę czasu przed pierwszą randką, nie zaszkodzi mały stalking. Tak, mówimy tutaj o sprawdzeniu: Facebooka, Google, LinkedIna i Instagrama. I oczywiście z przeglądarki incognito.

Na pewno chcesz wiedzieć dokładnie, z kim się spotykasz – dzięki temu o wiele bardziej prawdopodobne jest to pierwsze spotkanie w realu okaże się sukcesem.

Śledząc profile tej osoby w mediach społecznościowych, uzyskasz lepsze wyobrażenie o niej. Jeśli na zdjęciu ma na sobie koszulkę Boba Dylana, to w Twoim interesie może leżeć, aby dorzucić numery Dylana do listy muzycznej w Twoim mieszkaniu.

Jeśli na wielu zdjęciach pozuje na jachcie, może uda Ci się odebrać czek. Nie wiemy. To tylko pomysł. Poza tym ważne jest, aby sprawdzić, czy nie ma żadnej historii kryminalnej – chyba że Ci to nie przeszkadza.

Upewnij się, że masz pieniądze

To może okazać się najważniejszą rzeczą do zrobienia przed randką. Bo nie spotka Cię nic bardziej upokarzającego niż zaoferowanie płatności kartą i uświadomienie sobie, że nie masz wystarczająco dużo pieniędzy na koncie. Albo w ogóle nie masz karty – w takim wypadku nawet najlepsze poczucie humoru może Cię nie uratować.

Raczej nie pomogą tłumaczenia, że jej zapomniałeś. Jeżeli laska nie jest naiwna, to poczuje się wykorzystana, a Ty możesz zapomnieć o kolejnej randce. Jeśli chcesz zapłacić gotówką, upewnij się, że masz wystarczająco dużo banknotów na pokrycie kosztów kolacji – bez konieczności wygrzebywania złotych drobniaków. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *