Jak zapomnieć o seksualnej kompromitacji?

Wyobraź sobie, że wszystko idzie zgodnie z planem, dobra gra wstępna prowadzi do gorącego seksu z twoim partnerem. I nagle… dzieje się coś niezręcznego. 

Coś Ci to przypomina? Tak, wszyscy mamy takie wspomnienia. Wszystkie przeżyłyśmy tę chwilę, w której musiałyśmy napisać do przyjaciółki: „O Matko, NIE uwierzysz, co się właśnie stało!”

Kompromitacja seksualna jest bardziej niż prawdopodobna w pewnym momencie naszego życia, zatem w jaki sposób możemy się z tym pogodzić? Pamiętasz ten strach przed pierwszym seksem? Taka sama awersja seksualna może Ci towarzyszyć również w późniejszych życiu, jeśli tylko dojdzie do niezręcznych sytuacji łóżkowych.

W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, jak otrząsnąć się po swojej kompromitacji, zapomnieć o tym i żyć dalej. W końcu nic tak bardzo nie zniechęca przed gorącymi igraszkami, jak strach przed seksem.

Jakie są przyczyny Twojego strachu przed seksem?

A zatem. Coś się stało w łóżku. Powiedzmy, że próbowałaś dać klapsa swojemu partnerowi (oczywiście za obopólną zgodą), ale nie poszło Ci najlepiej.

Cofnij się o krok: najpierw pogratuluj sobie wypróbowania czegoś nowego! Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana! Jedynym sposobem na polepszenie i poszerzenie życia seksualnego jest właśnie próbowanie nowych rzeczy! Zamiast dołować się z powodu „wpadki”, spróbuj poświęcić chwilę, wziąć głęboki oddech i powiedzieć sobie „no cóż, przynajmniej spróbowałam!”

Zrozum, że sytuacje intymne często mogą być cholernie niezręczne zarówno dla Ciebie, jak i Twoich partnerów, ale nie mogą one być tematem tabu.

Zatrzymanie się na chwilę jest tutaj naprawdę ważne. Nie powtarzaj w kółko sobie tej historii – popełnienie błędu w łóżku nie różni się niczym od popełniania innych błędów: jest nieuniknione i możliwe do naprawienia w przyszłości.

Najważniejszą rzeczą, którą musisz zapamiętać: staraj się nie obwiniać i nie nadawać wpadce żadnego znaczenia. Tylko dlatego, że jedna rzecz poszła nie tak, nie znaczy, że setki rzeczy, które zrobiłaś dobrze w łóżku nagle zniknęły. Jeśli chcesz w dalszym ciągu uprawiać seks i czuć przyjemność z współżycia seksualnego, nie możesz się skupiać na tym momencie.

W związku z tym, jeśli chcesz po raz kolejny to przerabiać, musisz pamiętać, że utrzymanie interesującego życia seksualnego wymaga wprowadzania zmian! Spróbowałaś czegoś, co nie zadziałało? Spróbuj jeszcze raz! Zapomnij o błędach przeszłości i wkrocz w seksowną przyszłość!

Śmiej się z tego (jeśli wypada)

Rzeczy takie jak części ciała wydające dźwięki (och, wiesz o czym mówię – budzące grozę pierdnięcia pochwy lub te zwyczajne pierdnięcia, które przydarzają się w najgorszym momencie, by bezlitośnie wtrącić się w wasz seks), niewygodne pozycje, które po prostu nie działają, uderzanie w coś głową, nieumyślne uderzanie partnera łokciem lub spadanie z łóżka… to wszystko są rzeczy, z których bez wahania można się pośmiać. (Uwaga: nie należy się śmiać z przekraczania czyichś granic i innych obraźliwych lub niewłaściwych zachowań.)

Śmiech może szybko i łatwo uspokoić napiętą sytuację i złagodzić zażenowanie. Śmianie się ze swoich błędów świadczy również o pewności siebie, a pewność siebie jest cholernie seksowna! Wykorzystanie humoru pokaże, że ta wpadka to „nic wielkiego” i poprawi nastrój, abyście mogli kontynuować.

Co jest przyczynami awersji seksualnej w Twoim wypadku? Opowiedz o tym

Nie bój się rozmawiać ze swoim partnerem na temat swojego problemu. Rozmowa o seksualnej kompromitacji może faktycznie zbliżyć was do siebie. Nie udawaj, że nic się nie stało. Aby móc w pełni przeżywać doświadczenia seksualne, musisz mówić o swoich pragnieniach i wszelkich problemach, które mogą wyniknąć w trakcie. Może to być duży problem dla ludzi, zwłaszcza partnerów – mężczyzn, którzy mają na przykład problemy z wydajnością i / lub różnego stopnia impotencją. Jeśli zostawisz te informacje dla siebie, może to nawet pogorszyć sytuację, dodając niepotrzebnego napięcia. Twój partner może błędnie zinterpretować twoje napięcie lub zawstydzenie i obarczyć siebie winą, a to z kolei wywoła jego niepewność.

Ponadto ważne jest, aby nieustannie wzmacniać swoje zaufanie i na bieżąco informować partnera o wszystkim, zamiast ukrywać przed nimi swoje obawy.

Kochaj siebie i eksploruj swoją seksualność

Wstydzenie się seksu i swojego ciała może uniemożliwić ludziom czerpanie radości z życia seksualnego ze sobą i innymi. Niezależnie od tego, czy wstydzisz się swoich pragnień seksualnych z powodu wychowania religijnego lub nacisków społecznych, czy też czujesz skrępowanie w stosunku do swojego ciała, oba rodzaje wstydu mogą być bolesne i uniemożliwić Ci wyrażanie niezaprzeczalnej i wyjątkowej SIEBIE.

Wstyd seksualny jest definiowany jako „wewnętrzne poczucie upokorzenia i obrzydzenia do własnego ciała, uznawania siebie za istotę seksualną oraz przekonanie o byciu nienormalnym, gorszym i niegodnym”.

Jeśli twoje zażenowanie seksualne wynika ze wstydu seksualnego, trudniejsze będzie pogodzenie się z tym. Kochanie siebie i posiadanie osobistej autonomii w życiu seksualnym są najważniejszymi priorytetami w rozwiązywaniu problemu tego typu wstydu.

Oprócz kochania siebie, cieszenie się z seksu może być znacznie łatwiejsze, jeśli zachowujesz dobre nastawienie do seksu. Im bardziej pozytywnie postrzegasz seks, tym bardziej prawdopodobne jest, że wszelkie wpadki i kompromitacje zostaną potraktowane w sposób, który pozostawi twoją samoocenę nienaruszoną i pozwoli ci jeszcze lepiej się bawić!

Znajdź specjalistę w dziedzinie aktywności seksualnej

Jeśli zakłopotanie seksualne sięga głębiej i wydaje się, że nie możesz go przezwyciężyć, najlepszą radą jest znalezienie profesjonalnego terapeuty, który pomoże ci rozwiązać te problemy. Powinnaś spróbować znaleźć kogoś, kto specjalizuje się w problemach związanych z seksem lub traumie związanej z seksem.

Najlepiej poradzisz sobie z zakłopotaniem seksualnym, jeśli dobrze opanujesz kochanie siebie i swojego ciała oraz określisz, czego pragniesz w swoim życiu seksualnym. W końcu seks ma być przyjemnym doświadczeniem, a im więcej przyjemności w nim znajdziesz, tym większe jest prawdopodobieństwo, że twoja seksualna pewność siebie będzie jeszcze większa!