Jak zacząć rozmowę przez internet? Krótki przewodnik

Jeśli jesteś kobietą, to z pewnością twoją skrzynkę odbiorczą zalewają wiadomości w stylu: „Hej, co tam?”…. Co oczywiste w takiej sytuacji trudno poprowadzić ciekawą rozmowę. Postanowiliśmy wyjść oczekiwaniom naprzeciw, dlatego przygotowaliśmy kilka porad o tym, jak uczynić waszą internetową randkę znacznie bardziej  atrakcyjną.

Jak rozpocząć rozmowę na portalu randkowym?

Wybierz jedną rzecz na jego profilu i zakpij sobie z niej. Zapytaj czy naprawdę musiał zdejmować koszulkę podczas imprezy z chłopakami lub czy ten pies na zdjęciu to tylko wabik na atrakcyjne kobiety.  Subtelne i inteligentne nabijanie się z kogoś powoduje, że tworzy się między nami pewna więź, natomiast jego odpowiedź będzie testem na poczucie humoru.

Jak ma wyglądać rozpoczęcie rozmowy?

Zadaj mu osobiste pytanie. Wszyscy kochają opowiadać o sobie, zaś intymne wyznania stanowią dobrą kanwę i wprowadzenie do kolejnych rozmów. Naprawdę nie trzeba wchodzić głęboko, zapytaj go np. o najbardziej żenującą rzecz, którą zrobił w życiu.

Co możesz napisać w pierwszej wiadomości?

Jeśli chłopak przypadł ci do gustu, wypal bezpośrednio i zapytaj o to, gdzie wypijecie swojego pierwszego drinka. Często tracimy czas na zbędne rozmowy, a doskonale zdajemy sobie sprawę, że oboje do siebie pasujemy. Po co tracić czas na internetowe zaloty, spróbujcie od razu twarzą w twarz. Wyślij wiadomość zakodowaną w emotikonach. Użycie znaków graficzny dla wielu z nas jest mniej zobowiązujące. Jednocześnie może oboje sprawdzić swoje zdolności w odczytywaniu znaczeń, grając w internetowe kalambury.

Kobieta blondynka klęcząca na sofie w bieliźnie i krótkiej szarej bluzce

Jak rozmawiać z facetami na portalach randkowych?

Wypróbuj czegoś zupełnie nielogicznego, jak pytanie: „Gdzie byłeś, szukałam Cię!”. Nie wiem dlaczego, ale faceci naprawdę na to reagują i często rozpoczynają grać w tę zabawę z Tobą. Może dlatego, że sami odczuwają bezsensowność internetowych zalotów. Może również dlatego, że okazujesz im pewien dystans do całej sytuacji.  Zagranie to pozwoli szybko przełamać pierwsze lody i wprowadzi znajomość na wyższy poziom. Wykorzystaj kiczowe metody podrywu. Często to mężczyźni wykorzystują teksty o spadaniu z nieba lub kradzieży serca. Możesz obrócić tę  broń w ich kierunku i zapytać: „Dlaczego tak gorący chłopak szuka tutaj randki?”. Z pewnością szybko uzyskasz informację zwrotną.

Napisz do niego coś niespodziewanego

Zdezorientuj amanta. Rozpocznij rozmowę od przypadkowej emotikony i poczekaj na reakcję. Jeśli nie złapie przynęty i odpisze standardowym znakiem zapytania, odpowiedź mu krótkim „Nie”. Jesteśmy przekonanie, że wszyscy ludzie lubią tajemnicę, dlatego będziecie mogli pociągnąć tę rozmowę jeszcze przez moment. Po chwili wytłumacz, że był to test na inteligencję, który został przez niego oblany, dlatego jest ci winny drinka. Zabawicie się w grę. Może to być popularna w mediach społecznościowych zabawa Fuck Marry Kill lub klasyczne albo-albo. To dobry sposób na wyczucie drugiej osoby, jego upodobań oraz skojarzeń. Dla odważniejszych proponujemy nadać tej zabawie nieco erotyczny podtekst.

Kobieta z tatuażami leżąca na łóżku w bieliźnie

Zadawaj pytania – to zawsze działa

 „Najlepszy film/książka/obraz/jedzenie, którego poznałeś w tym roku?” Konkretne pytanie o wspomnienie z ostatniego roku przywołają w głowie miłe wspomnienia oraz będą o wiele bardziej rozległe niż opowieść o ostatnim weekendzie. Zawsze możesz podbić jego wypowiedź i zapewnić, że również kochasz współczesne kino rumuńskie. Spróbuj odegrać rolę. Według nieautoryzowanych badań przeprowadzonych na większej grupie znajomych wiemy, że 90% użytkowników portali randkowych jest kompletnie znudzona większością rozmów. Próba odegrania wspólnie pewnej scenki z pewnością doda pikanterii rozmowie. Możecie np. zabawić się w średniowieczną parę zakochanych książąt lub postaci z filmów. 

Jesteś facetem i nie wiesz jak rozpocząć rozmowę z dziewczyną przez internet? Wkrótce opowiemy Ci, jak w odpowiedni sposób zacząć rozmowę z laską poznaną na portalu randkowym!

3 comments

  1. Kobiety dalej pierwsze jakos niechetnie zagaduja, a znowu na proste czesc itp nic nie odpisza co jest bardzo dziwne bo nikt w pierwszej wiadomosci nie bedzie sporzadzal zyciorysu. W realu tez przeciez ludzie rozpoczynaja rozmowy od przywitania dziendobry czy czesc, w necie to samo powinno byc. Przeciez jak ktos napisze hej czy czesc itp to jezeli druga strona odpisze tzn ze jest zainteresowana i wtedy mozna pisac juz o wielu innych rzeczach. To jest bardzo niezrozumialem czemu kobiety nie odpisuja na zwykle przywitanie.

    1. Tutaj facetów jest około 10 razy więcej niż kobiet. W związku z tym, jak kobieta założy profil albo też zamieści ładne zdjęcie, dostaje przynajmniej kilkadziesiąt wiadomości. W tej sytuacji odpisze temu, kto przyciągnie jej uwagę – właśnie tą pierwszą wiadomością. Może też odpisać na “Hej”, jeśli jej się będzie podobał profil zagadującego. Często jednak nie wchodzi na profil.

  2. Mój Koleżka ze studiów, niejaki Kniaziu, jeszcze jak IRC był jedynie dostępnym, to zagajał rozmowę w ten sposób: “Cześć, jestem Kniaziu, czy lubisz anal?”

Comments are closed.