Randki przez internet, a poszukiwanie poważnego związku

Od początku pandemii liczba użytkowników serwisów randkowych, którzy szukają czegoś poważnego, gwałtownie wzrosła. Portale randkowe odnotowują rekordową liczbę zainteresowań i poszukiwań poważnych związków.

Choć pojawienie się tego śmiercionośnego wirusa bez wątpienia utrudniło życie samotnym osobom, okazuje się, że z tego beznadziejnego czasu, którym był rok 2020 (i póki co jest 2021), można wyciągnąć coś dobrego.

Randki internetowe przez pojawieniem się wirusa

Przed wybuchem pandemii dla każdego singla szukającego partnera na stałe poprzez korzystanie z aplikacji randkowych w pewnym momencie randki mogły stać się naprawdę męczące. Oczywiście nie wszyscy ludzie korzystający z aplikacji randkowych chcą się ustatkować (i to jest całkowicie w porządku).

Ale jeśli jesteś jednym z tych samotnych aniołów, które ryzykują rozwojem chronicznego zmęczenia wywołanego chorobliwą, przewlekłą nadzieją, że spotkasz kogoś, kto chce tego samego co Ty, prawdopodobnie musiałaś przebrnąć przez wiele randek, których uczestnicy byli bardziej zainteresowani przygodą na jedną noc, byciem przyjaciółmi lub pisaniem wiadomości przez czas nieokreślony, bez najmniejszego zamiaru spotkania.

Portal randkowy jako nowy sposób na znalezienie miłości

Wygląda jednak na to, że dzięki pandemii ludzie zaczęli myśleć o tym, czego naprawdę pragną. Wielu z nich uświadomiło sobie, że chcą czegoś „poważnego”. Nowe badania przeprowadzone przez jeden z amerykańskich serwisów randkowych, w których analizowano, jak nawyki, myśli i uczucia użytkowników związane z randkowaniem zmieniły się od początku pandemii, wykazały, że ponad połowa (53%) osób jest aktualnie gotowych na długoterminowy, poważny związek.

Właśnie w taki sposób pandemia wpłynęła na cele randkowe użytkowników aplikacji. Jedna na trzy osoby stwierdziły, że czuje potrzebę znalezienia partnera bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. 59% użytkowników stwierdziło, że stali się bardziej otwarci w kwestii tego, z kim chcą się umawiać.

Nawyki randkowe ludzi, czyli jak wyglądają randki online

W trakcie trwania pandemii randkujący stawali się coraz bardziej zdecydowani, a ich działania robiły się coraz bardziej rozmyślne i celowe. Wykorzystali swój nadprogramowy wolny czas w domu, aby zastanowić się, kim są, czego szukają w związku i jakie swoje zachowania chcą zmienić.

Użytkownicy stali się bardziej rozważni i nie spieszą się z „zanurzeniem się w związek”. Przestali również uganiać się za ludźmi, którzy nie są nimi zainteresowani. A jakie były najczęstsze postanowienia użytkowników portali randkowych na 2021 rok? Przestać zbyt dużo się zastanawiać i postarać się być bardziej obecnym „tu i teraz” podczas randek.

Poznając nowe osoby, czyli stres przez spotkaniem się w realnym świecie

Romantyczne spotkania mogą być naprawdę stresujące. Czy kiedykolwiek kogoś znajdę? Kiedy spotkam tego jedynego/tę jedyną? To uczucie niepokoju nasila się w stresujących i niepewnych czasach. Jeden na trzech użytkowników aplikacji stwierdził, że pandemia zmusiła go do przemyślenia wielu aspektów swojego życia miłosnego.

Dlatego też my również rekomendujemy mniej skupiać się na wymyślaniu potencjalnych scenariuszy randek, a bardziej na budowaniu relacji z osobą, z którą rozmawiasz w danej chwili. Celem każdego spotkania z drugą osobą jest po prostu dobra zabawa.

Więc jeśli jesteś użytkownikiem aplikacji randkowej, szukasz długotrwałej miłości i związku „na poważnie”, nie trać nadziei. Najlepsze jeszcze przed Tobą!