Jak wzmocnić kobiecy orgazm – 5 sposobów

Powiedzmy sobie szczerze – orgazmy są super! Oprócz niesamowitego uczucia fizycznego, solidny orgazm może obniżyć poziom stresu, zrelaksować i po prostu pozostawić nas w lepszym nastroju. Jednakże, podobnie jak płatki śniegu, żaden orgazm nie jest dokładnie taki sam. Każdy z nas może wyróżnić te magiczne chwile, w których czujemy się tak, jakbyśmy już nie mogli mieć lepszego orgazmu.

Ale czy zwróciliście uwagę na to, jak trudno jest powtórzyć te oszałamiające orgazmy? Dla niektórych osób osiągnięcie orgazmu bywa naprawdę trudne, a nawet może wydawać się niemożliwe. Niestety jest to normalne, ale niesamowicie frustrujące. Na szczęście istnieje mnóstwo sposobów na zintensyfikowanie swojego szczytowania. Pierwszym krokiem jest poznanie swojego ciała i zrozumienie tego, co tak naprawdę dzieje się pod (łechtaczkowym) kapturkiem. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić.

Jak spotęgować orgazm kobiecy? Wzmocnij mięśnie dna miednicy!

W porządku, powiedz to razem ze mną: mięsień łonowo-guziczny. Za wcześnie (lub za późno) na długie nazwy anatomiczne? Nie martw się. Mięsień ten nazywany jest częściej mięśniem dna miednicy. Każdy z nas powinien poświęcić mu trochę uwagi. Bez względu na to, jakie masz organy płciowe, dno miednicy ma wiele zadań – w tym odpowiada za siłę orgazmów. Kojarzysz te niesamowite, niekontrolowane skurcze, które towarzyszą wielkiemu orgazmowi? To właśnie ten mięsień za nie odpowiada. 

ALE. Istnieje mnóstwo czynników, które mogą prowadzić do jego osłabienia – zaczynając od ciąży i porodu do zwykłego, świetnie wszystkim znanego braku aktywności. Największą ofiarą tej słabości staje się przyjemność seksualna. Dobra wiadomość jest jednak taka, że masz wiele możliwości przejęcia kontroli nad sytuacją. 

Ćwiczenia mięśni Kegla – ćwiczenia, które musi znać każda kobieta

Pierwszym zwykle polecanym ćwiczeniem jest wzmacnianie mięśnia Kegla, czyli mówiąc najprościej – napinanie mięśni, tak jakby się chciało zatrzymać przepływ moczu. I choć ćwiczenia mięśnia Kegla mogą zdziałać cuda, my rekomendujemy znacznie bardziej kompleksowe rozwiązanie. Ćwiczenia mięśni głębokich i dna miednicy z dodatkowym obciążeniem. 

Jak osiągnąć mocniejszy orgazm – gadżety erotyczne niezbędne do osiągnięcia orgazmu

Na rynku można znaleźć ogromną ilość akcesoriów treningowych. Dzięki ciągłemu zwiększaniu świadomości możemy skupić się na mięśniach dna miednicy, które są dla nas najważniejsze. Systematyczna aktywność nie tylko uelastyczni nasze mięśnie, ale może również zmniejszyć wszelkie dolegliwości bólowe. Kompleksowe podejście do swojego ciała będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Silniejsze mięśnie brzucha i dna miednicy, zwiększona elastyczność, atrakcyjniejszy wygląd, lepsze samopoczucie i większa pewność siebie na pewno pozytywnie wpłyną na seks!

Innego typu zabawki pomogą Ci w odpowiedni sposób stymulować punkt G – wielu specjalistów zarzeka się, że to właśnie stymulacja punktu G jest niezbędna w celu osiągnięcia bardzo mocnych orgazmów.

Właśnie tak! A oprócz silniejszych orgazmów dzięki wzmocnieniu dna miednicy w konsekwencji doświadczysz naturalnego wzrostu libido i przyjemności seksualnej. Warto jednak zaznaczyć raz jeszcze – kobiety nie są takie same, różnią się ich ciała, pochwy, łechtaczki i to, co przyczynia się do odczuwania przez nie rozkoszy, dlatego też to, co działa w przypadku jednej kobiety, może nie działaś w przypadku innej.

Kulminacja podniecenia seksualnego, a siła ćwiczeń

W Internecie możesz również znaleźć urządzenia przeznaczone do ćwiczeń mięśni Kegla. Zazwyczaj są one przeznaczone jedynie dla kobiet – poprzez delikatną stymulację pobudzają mięśnie do skurczy. Jeśli połączycie ćwiczenia mięśni Kegla razem ze wzmacnianiem całego ciała, skupiając się na mięśniach głębokich, to będziecie mieli mięśnie dna miednicy ze stali, a orgazmy ze złota. Czy coś w tym stylu.

Orgazm, a medytacja – psychologia kobiecego orgazmu

Czasami zżerają nas nerwy, które nie pozwalają nam skupić się na naszych ciałach, szczególnie podczas seksu. Zdarzały mi się chwile, kiedy w łóżku moje myśli wędrowały do tego, co muszę zrobić następnego dnia w pracy, a nawet do ostatnich wiadomości ze świata – a to zdecydowanie nie są seksowne myśli. 

Kiedy czuję, jak mój umysł odpływa z ciała, próbuję go przyciągnąć z powrotem, skupiając się tylko i wyłącznie na sobie. Mam na to różne sposoby. Najpierw skoncentruj się na swoim oddechu i na tym, w jaki sposób go kontrolować. Następnie skoncentruj się na rzeczach, które możesz dostrzec za pomocą swoich pięciu zmysłów – wzroku, słuchu, węchu, smaku i dotyku. Robiąc to, skupisz swój umysł i ciało na tym, czego doświadczasz obecnie, zamiast myśleć o przeszłości lub przyszłości.

Możesz także ćwiczyć medytację seksualną ze swoim partnerem, aby poczuć się bliżej siebie, zwiększyć intymność i uzyskiwać lepsze orgazmy. Bądźcie świadomi swoich ciał, zaczynając od powolnej gry wstępnej, skupiajcie się na wzajemnym oddychaniu i utrzymywaniu kontaktu wzrokowego – co samo w sobie jest bardzo podniecające. Przekonacie się, że w pełni świadoma obecność w swoim ciele, jakkolwiek dziwnie to brzmi, pozwoli wam doświadczyć zwiększonych doznań i punktów kulminacyjnych. 

Orgazm, a balansowanie na krawędzi podczas stosunku

A skoro już jesteśmy przy temacie zwalniania, balansowanie na krawędzi to kolejny świetny sposób na uzyskanie silniejszych i lepszych orgazmów. Chodzi o to, żeby zbliżyć się do orgazmu tak blisko, jak to możliwe, ale ZATRZYMAĆ SIĘ tuż przed. Im więcej razy to zrobisz, tym większa energia zgromadzi się w tobie i punkt kulminacyjny będzie zdecydowanie intensywniejszy. Możesz to zrobić samodzielnie lub z kimś – po prostu powiedz mu/jej, co planujesz i zróbcie to razem.

Brak orgazmu? Nowy gadżety seksualne mogą rozwiązać Twoje problemy

Innym równie świetnym sposobem na odkrywanie coraz lepszych orgazmów jest korzystanie z zabawek. Używanie zabawki, czy to solo, czy z partnerem, zmniejsza presję związaną z koniecznością znalezienia odpowiedniego miejsca za pomocą samych rąk. Wiele nowoczesnych zabawek erotycznych jest niewiarygodnie zaawansowanych i doskonale dostosowują się do stref erogennych i stymulacji narządów płciowych “w odpowiedni sposób”.

Jeśli szukasz nowej zabawki, ale nie wiesz dokładnie, czego chcesz, zrób porządny research w Internecie. Znajdziesz wiele sklepów, które posiadają bogatą kolekcję różnorodnych zabawek. Pamiętaj również, że jeśli znajdziesz „idealnie dopasowaną” zabawkę, nie musi ona służyć jedynie do masturbacji – możesz ją wykorzystać podczas seksu z partnerem/partnerką, aby wzmocnić swoje orgazmy.

Jak osiągnąć orgazm – być może punkt widzenia partnera jest odpowiedzią na Twoje pytania?

Komunikacja to jeden z najlepszych sposobów na osiągnięcie lepszych orgazmów – obejmuje to również rozmowę z samym sobą. Zanim całkowicie zatracisz się w spełnianiu swoich pragnień z kimś innym, dowiedz się, co sprawia twojemu ciału największą przyjemność. 

Gdy będziesz już wiedzieć, jakie przyciski naciskać, z jaką siłą i w jaki sposób, łatwiej będzie przekazać to partnerowi/partnerce. Zacznijcie wzajemnie się sprawdzać podczas seksu, aby upewnić się, że wasze ruchy są przyjemne dla drugiej. Zadajcie sobie podstawowe, ale niezbędne pytania: „Czy to jest przyjemne? Gdzie i jak mam cię dotknąć? Mam zrobić coś innego czy to samo?”.

Czasami wykonywanie tego samego ruchu lub stymulowanie określonej części ciała takimi samymi ruchami w jednostajnym tempie pomaga osiągnąć orgazm, więc upewnij się, że partner/partnerka wie o tym, co na ciebie działa, a co nie. Czy jest coś gorętszego niż powiedzenie komuś, że wykonuje dobrą robotę?

Okrywanie swojej seksualności w celu osiągania orgazmów

Pamiętaj: odkrywanie swojej seksualności jest aktem miłości do siebie. Nie bój się próbować zwiększyć swoją przyjemność! Jeśli kiedykolwiek zechcesz zwiększyć siłę swoich orgazmów, pamiętaj, że słuchanie swojego ciała i dbanie o nie, odkrywanie tego, co daje ci najwięcej przyjemności i komunikowanie swoich potrzeb to tylko niektóre z pierwszych kroków, jakie możesz podjąć w tym celu.

Jak osiągnąć kobiecy orgazm – wnioski

Pamiętaj też o tym, że czasami gdy czujesz napięcie lub stres, orgazm może wydawać się jeszcze bardziej nieosiągalny. Rozkosz w końcu jest w takich momentach ostatnią rzeczą, jaka przychodzi nam do głowy. Orgazm nie jest obowiązkowym punktem aktu seksualnego – zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Orgazm łechtaczkowy, pochwowy czy orgazm osiągnięty dzięki stymulacji punktu G jest miłą wisienką na torcie, ale o wiele ważniejsze jest to, ażeby cieszyć się z samego aktu rozkoszy i zbliżenia się ze swoim partnerem.