Jak sprawić, żeby Twój seks analny był bezpieczny

Sex analny, choć nadal w dużej mierze uważany za temat tabu, stopniowo zyskuje pełną akceptację w różnych kulturach i grupach wiekowych. Mimo że stosunek waginalny jest nadal trendem numer jeden od czasu, gdy Adam i Ewa zjedli przeklęte jabłko, heteroseksualny stosunek analny jest świadkiem oszałamiającej liczby wyszukiwań w Internecie, jak i uczestniczenia w sypialni.

Badania wskazują, że ponad 40% kobiet w wieku od 20 do 49 lat uprawiało anal. W przypadku mężczyzn liczba ta również wynosi 40%; Jednak przedział wiekowy rozciąga się nieco wyżej do 20 i 59 lat.

Przy globalnym rynku wartym 15 miliardów dolarów rocznie zabawki erotyczne stają się coraz popularniejsze wśród ludzi na całym świecie, a innowacje w dziedzinie penetracji analnej i przyjemności dominują w dużej części obroty.

Mówiąc o przeszłości, ludzie, od czasów przed narodzinami Chrystusa, byli zaintrygowani tą odbiegającą od normy koncepcją seksualną i nigdy nie stronili od brudzenia sobie rąk. Starożytne kultury, czy to Grecy, czy Peruwiańczycy, rutynowo uważały tę praktykę za rekreacyjną, a nawet na tyle świętą, że można ją uchwycić w różnych formach sztuki – czy to poezji, czy rzeźbie.

Jednak wciąż pozostaje wiele obszarów nietkniętych, jeśli chodzi o dokładną wiedzę i biologię stojącą za całym procesem oraz jakie środki bezpieczeństwa należy przestrzegać podczas radzenia sobie z załamaniami.

Przedstawiamy tutaj wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, których należy przestrzegać, jeśli chcą cieszyć się tym bardzo cichym i intrygującym aktem seksualnym.

Pierwszy seks analny zaczyna się od rozmowy

Nie, nie chodzi o niezręczne opowieści o „bocianach i kapuście” Twoich rodziców. Chodzi o rozmowę z partnerem, zanim zaczniesz działać. Niezwykle ważne jest, aby zrozumieć, co Twój partner uważa za bezpieczne i przyjemne, i zadać sobie pytanie: „Czy naprawdę rozumiem, jak to działa?”

Następnym krytycznym obszarem, który należy jednoznacznie określić, jest zgoda. Wszystko, co jest robione poza założeniami i zgodą, może przekształcić akt pasji i miłości w traumę psychiczną, a nawet fizyczną. Dlatego przed zapięciem pasów upewnij się, że Ty i Twój partner odbyliście odpowiednią rozmowę i jesteście dobrze wyposażeni we wszystkie elementy niezbędne w tej konkretnej dziedzinie.

Obalmy kilka mitów na temat seksu analnego

Seks analny to forma aktywności seksualnej, formą współżycia jak każda inna, jednak do teraz z seksem analnym wiąże się wiele mitów.

Bezpieczeństwo, pewność siebie i zdrowie pojawiają się, gdy od dawna nagromadzone mity na temat seksu analnego zostają ostatecznie obalone. Przyjrzyjmy się niektórym z najczęstszych nieporozumień dotyczących stosunku analnego i tego, jaką mogą stanowić przeszkodę w zakresie bezpieczeństwa i przyjemności.

Największym mitem dotyczącym seksu analnego wszechczasów jest to, że nie potrzebujesz zabezpieczenia. Barierowe metody antykoncepcji, takie jak prezerwatywy, są wymagane w przypadku każdego rodzaju aktu seksualnego – waginalnego, doustnego lub analnego.

Dzieje się tak, ponieważ prezerwatywy są nie tylko środkiem zapobiegania niechcianym poczęciom, ale także najskuteczniejszym środkiem przeciw rozprzestrzenianiu się chorób przenoszonych drogą płciową. Infekcje przenoszone drogą płciową nie ograniczają się tylko do penetracji pochwy.

Płyny ustrojowe, które wchodzą ze sobą w kontakt z powodu seksu analnego, mogą również przenosić czynniki zakaźne, a tym samym stanowić łatwą drogę do namnażania się patogenów. Dlatego zawsze pamiętaj o używaniu prezerwatyw do seksu analnego.

Drugi mit mówi, że nie potrzebujesz nawilżenia. Pochwa jest cudownym darem natury, który jest dobrze wyposażony w zdolność do samosmarowania (w większości przypadków) podczas stosunku płciowego. Jednak ludzki odbyt nie został pobłogosławiony w ten sam sposób.

Dlatego nawet dłuższa gra wstępna lub wkładanie zabawek erotycznych i palców nie pomoże uczestnikom, jeśli są one wykonywane przy braku odpowiedniego lubrykantu. Każda próba przejścia do seksu analnego bez użycia lubrykantu nieuchronnie kończy się ranami wzdłuż tkanek odbytu, nie wspominając o rozdzierającym bólu i krwawieniu.

Trzeci mit wynika z bardzo logicznego punktu widzenia na temat seksu analnego i mówi się, że seks nie może doprowadzić do ciąży. Nie ma żadnych wątpliwości, że ścieżki anatomiczne, którymi zajmują się partnerzy podczas seksu waginalnego i analnego są zupełnie inne.

Istnieją jednak pewne błahostki, które mogą nieumyślnie spowodować ciążę podczas seksu analnego (choć wiadomo, podczas stymulacji odbytu wydawałoby się, że jesteśmy w pełni bezpieczni).

Może się to zdarzyć, jeśli nie używasz ochrony i część płynu nasiennego wycieka do pochwy. Może się to również zdarzyć, gdy nasienie wejdzie w kontakt ze skórą między odbytem a pochwą. Zdziwiłabyś się, wiedząc, że u 8% osób, które uczestniczą w seksie analnym bez żadnej ochrony, zachodzi ciąża.

Zapamiętaj te szczegóły anatomiczne

Chociaż istnieje wiele różnic między jamą pochwy a jamą odbytu, jest jedna rzecz podobna między nimi obiema i dotyczy mięśni, które rozluźniają się i umożliwiają penetrację. Mięsień zwieracza odbytu powinien rozluźnić się, aby doszło do seksu analnego, bez narażania partnera na dyskomfort.

W pierwszych kilku przypadkach może to nie być tak przychylne. Jednak z czasem i cierpliwością, zdrowy relaks i rozszerzenie mięśni w tym miejscu może być możliwe. Pamiętaj, aby dać temu wystarczająco dużo czasu, aby uniknąć bólu i urazów.

W okolicy odbytu znajdują się nie tylko bakterie i wirusy przenoszone drogą płciową, ale także bakterie, takie jak E. coli, które zwykle znajdują się w odbytnicy i jamie odbytu.

Tak więc takie bakterie mogą również rozprzestrzeniać się przez nacięcia na skórze w przypadku braku prezerwatyw. Szanse na rozprzestrzenianie się infekcji są znacznie większe, jeśli będziesz uprawiać seks analny bez prezerwatyw, a następnie przełączysz się na seks pochwowy / oralny (bez prezerwatyw).

Wróćmy do podstaw i zadajmy sobie pytanie, jaka jest funkcja odbytu? Zapewnia drogę wyjścia dla Twoich jelit. Oznacza to, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas tego procesu możesz mieć krótkie spotkanie z kupą, nawet jeśli wcześniej wykonasz lewatywę (więcej o tym później).

Tak więc, jeśli uważasz, że jest to coś, z czym Ty lub Twój partner nie możecie sobie poradzić, rozsądnie byłoby nie próbować tego w ogóle.

Fakty dotyczące higieny, pielęgnacji i ochrony podczas seksu analnego

Nie można przecenić znaczenia zabezpieczenia. A zasada, która obowiązuje przy wyborze ochrony to – zawsze używaj nowej prezerwatywy za każdym razem, gdy oddajesz się stosunkowi. Samo to może zapewnić ochronę przed wieloma zagrażającymi życiu bakteriami i wirusami, w tym HIV (ludzkim wirusem niedoboru odporności), HPV (wirusem brodawczaka ludzkiego), wirusem Hep – A i C oraz E. coli.

Rodzaj używanego żelu podczas seksu analnego jest równie ważny. Pamiętaj, aby używać lubrykantu na bazie wody, zamiast lubrykantu na bazie oleju, ponieważ ten ostatni może powodować przerwanie prezerwatywy. Lubrykanty na bazie silikonu są jeszcze lepsze.

Zwróć szczególną uwagę na czystość odbytu i okolicy odbytu, czy wnętrzności też są puste. Powody są oczywiste.

Partner przyjmujący musi zachować pełną opiekę i powinien delikatnie pchać; sprawić, by receptywny partner czuł się komfortowo, tak aby oboje mogli czerpać maksymalną przyjemność z tego procesu.

Podobnie jak w przypadku każdego innego ograniczenia cielesnego, istnieje ćwiczenie rozszerzające horyzonty, w przypadku problemów z seksem analnym możesz odnieść się do określonej kategorii ćwiczeń, aby zwiększyć Twoją elastyczność. Jeśli po uprawianiu seksu analnego trudno jest utrzymać zawartość w jelitach, wskazane byłoby wykonanie ćwiczeń Kegla, aby wzmocnić mięśnie zwieracza.

Wskazówki od ekspertów penetracji odbytu

Niewielkie eksperymentowanie może pomóc. Jeśli jesteś nowicjuszem w seksie analnym, rozpoczęcie od pełnego otwarcia penisem jest najgorszą rzeczą, na którą możesz się zdecydować. Zamiast tego zacznij powoli i od mniejszych przedmiotów, takich jak palce i zabawki erotyczne.

Upewnij się, że Ty i Twój partner jesteście zrelaksowani. Stymulowanie innych stref erogennych, takich jak łechtaczka, pomoże zamaskować początkowy ból podczas seksu analnego. Wiele osób słusznie uważa, że ​​seks jest jak podróż samochodem. Zgodnie z tą definicją, seks analny może być przejażdżką kolejką górską lub ruchliwą ulicą.

Oznacza to, że może to oznaczać katastrofę dla niektórych par, a jednocześnie otworzyć perspektywy na nowe przygody dla innych. Wszystko sprowadza się do bycia w odpowiednim nastroju, używania odpowiedniego lubrykantu, stopniowego postępu i zawsze stosowania zabezpieczenia (i nieobrzydzenia przez niektóre z bardzo oczywistych przeszkód po drodze).

Paznokcie muszą być spiłowane, gdy sprowadza się do seksu analnego. Nie chcesz ranić swojego partnera spiczastymi, ostrymi przedmiotami we wrażliwych miejscach. Nie chcesz też wymieniać milionów patogenów za pomocą paznokci?

Upewnij się, że zabawki erotyczne, których używasz, są dobrze odkażone. Nawet niewielkie niedociągnięcia w poziomie higieny mogą przerodzić się w masowe infekcje.

Chociaż nie jest to rygorystyczny wymóg, jeśli nadal nie masz pewności, jakie nieszczęsne zdarzenia mogą się wydarzyć po rozpoczęciu seksu analnego, zaleca się wykonanie lewatywy.

Lewatywa to proces, w którym płyny są bezpiecznie wstrzykiwane do odbytnicy w celu usunięcia zawartości okolicy odbytu. Są one łatwo dostępne w drogeriach.

Gdy opróżnisz jelita i nie zjadłeś niczego, co mogłoby prowadzić do wstrząsów trawiennych, możesz działać. Słusznie mówi się, że największym narządem płciowym jest mózg.

Oznacza to, że postawa, nastrój i temperament Twój i Twojego partnera mają duże znaczenie, jeśli chodzi o czynności intymne, takie jak seks analny. Ustawienie odpowiedniej atmosfery i nastroju oraz rozpoczęcie od znanych rzeczy zwiększy prawdopodobieństwo osiągnięcia wyższego poziomu przyjemności.