Jak być dobrą w łóżku?

Jest to artykuł dla wszystkich Pań, które chciałyby przenieść swoje umiejętności seksualne na nieco wyższy poziom, odkryć nowe fantazje seksualne, lub też borykają się z problemami, na które szukają rozwiązania.

Tak więc, jeśli udany seks jest czymś, na czym Ci zależy, to warto sprawdzić porady naszych ekspertów na temat tego, co “dobra w łóżku” kobieta musi wiedzieć.

Po seksie opróżnij pęcherz, aby uniknąć infekcji dróg moczowych 

W przeciwnym razie, będziesz mogła winić tylko i wyłącznie siebie. I uwierz, że to naprawdę głupie uczucie, gdy będziesz miała świadomość, że ból, który teraz odczuwasz, wynika tylko i wyłącznie z Twojego lenistwa.  A teraz pijesz żurawinowy sok i szukasz lekarstw bez recepty, aby ból chociaż na chwilę ustał. 

Zawsze miej przy sobie prezerwatywy, bo – uwaga! Nie każdy facet ma je przy sobie

Wiemy, że to wydaje się niesprawiedliwe, ponieważ to ON ma penisa i wszyscy wiedzą, że kobiety mają około 4000 rzeczy, które muszą nosić ze sobą, aby wyglądać ładnie i być gotową na każdą okazję i bla, bla, bla, a jedyne, co muszą zrobić, to zapakować te wszystkie rzeczy do torby…

Jednak żaden z tych argumentów nie uratuje Cię, gdy ani Ty, ani on nie macie prezerwatywy. Więc to, co teraz robicie, to siedzicie obok siebie, zgorzkniali i napaleni, bo nie możecie uprawiać seksu. Warto? Chyba nie. 

Dopytaj o choroby weneryczne przed seksem

Dlaczego edukowanie w tym temacie wciąż przebiega tak opornie? Wiemy, że o wiele łatwiej jest po prostu zignorować wszelkie zagrożenie, zapomnieć o nim i mieć nadzieję, że nic się nie stanie.

No i nie czujesz się seksownie, pytając, czy partner/partnerka zostali przebadani, gdy jesteś już gotowa i napalona. Ale wiesz co jest jeszcze mniej sexy? Niekończące się ataki paniki po stosunku, odczuwanie wszelkich możliwych objawów chorób wenerycznych.

I wiesz co? W sumie to możesz je mieć. Wszystkie. A to dlatego, że wolałaś zaryzykować zdrowiem i nie dopytać. Więc po prostu zapytaj, zanim spełni się najgorszy możliwy scenariusz i bądź bezpieczniejsza!

Zażywaj pigułkę antykoncepcyjną każdego dnia o tej samej porze 

W przeciwnym wypadku, za każdym razem, gdy uprawiasz seks, będziesz się bać i myśleć o tym, czy ryzykujesz zajściem w ciążę, a następnie wyczekiwać okresu. Jeśli masz ,,zestaw alarmowy”, który możesz brać codziennie w południe, warto z niego skorzystać.

Nie zapomnij o regularnym czyszczeniu swoich erotycznych gadżetów

O tym niektóre z nas nieraz zapominają, lecz odpowiednie oczyszczanie swoich zabawek i wibratorów jest cholernie ważne – żyjące na nich bakterie mogą być powodem naprawdę paskudnych chorób.

Uświadom sobie, że lubrykant jest nie tylko dla starszych ludzi i jest naprawdę świetny

Każdy, kto kiedykolwiek uprawiał seks bez nawilżacza i kto chciałby, aby jego ciało po prostu współpracowało, musi uświadomić sobie, że lubrykant to rzecz, której nie wolno się wstydzić. Stosowanie lubrykantu zmniejsza ryzyko wrażenia bolesnego rozerwania narządów płciowych, a także transmisji chorób wenerycznych.

Przebadaj się. Po prostu. Martwienie się o te wszystkie choroby powoduje, że powoli tracisz zmysły

Jeśli kiedykolwiek spędziłaś wiele godzin płacząc, że jeden mały wybryk zakończył się chorobą weneryczną i przeszukujesz Google w celu uzyskania odpowiedzi, czy jesteś zdrowa, czy nie – idź do lekarza!

To naprawdę rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże Ci się zrelaksować przed telewizorem, bez ciągłego oglądania własnego sromu w poszukiwaniu oznak, że umierasz.

Uświadom sobie, że możesz zarazić się także przez seks oralny 

Wciąż pozostaje tajemnicą, dlaczego nie uczy się chłopaków i dziewczyn, że mogą zarazić się chorobami przenoszonymi drogą płciową przez seks oralny.

To jest podstawowa wiedza, która powinna być przekazywana w trakcie zajęć edukacji seksualnej. Dowiedzenie się tego po złapaniu jakiegoś cholerstwa nie jest dobrym rozwiązaniem. Lepiej jest zapobiegać niż leczyć! W końcu sex to zdrowie, ale tylko gdy odpowiednio się zabezpieczamy.

Nie uprawiaj seksu z kimś, kto ma widoczną opryszczkę

Dwie na trzy osoby już ją mają.

Jeśli jego przyrodzenie śmierdzi jak kosz na śmieci, zaproponuj seks pod prysznicem

Albo wiesz, po prostu zasugeruj, żeby się umył, ponieważ nie po ty Ty spędziłaś cały dzień na balsamowaniu swojego ciała, żeby on nie mógł wziąć głupiego prysznica przed seksem. 

Uświadom sobie, że irygacja może sprawić, że poczujesz się gorzej 

Twoje próby nadania pochwie zapachu ogrodu pełnego róż i świec waniliowych w rzeczywistości pozbawiają ją dobrych, naturalnych bakterii i mogą zrobić miejsce dla tych złych, które mogą sprawić, że będziesz pachnieć… cóż, nie tak jak planowałaś.

Seks to zdrowie, chyba każdy się z tym zgodzi. Dobry seks może być zaliczony jako niezłe kardio, a uprawianie seksu poprawia też nasze samopoczucie i to, jak siebie postrzegamy. Seks pomaga

1 comment

  1. Co artykuł ma wspólnego z nagłówkiem? Blog ma potencjał i może mieć fajny edukacyjny wyraz, ale te kilka zdań pasuje raczej do porad jak z kundelka. Dobra w łóżku? Odpuszczanie napięć, traumy, praca z wew. dzieckiem, meridianologia, mapping, komunikacja. W 15 min jestem w stanie podać skuteczniejsze rady 😉 Powodzenia naczelni redaktorzy 😀 #sexologicalbodywork

Comments are closed.