Gejem być – czyli typy facetów, na których trzeba uważać

Nie mogę znieść, jak któryś z moich kumpli mówi że pociąga go pewien „typ” faceta i tylko z takim może się spotykać. „Nie mogłem z nim chodzić, bo po prostu nie jest w moim typie” lub „umięśnieni faceci są totalnie w moim typie, tylko takich pożądam” – to niektóre frazy, które być może nie raz słyszałeś w trakcie randkowania.

Każdy ma swój określony typ mężczyzny

Posiadanie swojego ulubionego ,,typu” jest oparte na wielu czynnikach, w tym na doświadczeniach z przeszłości, uwarunkowaniach środowiskowych oraz przyjętych przesłaniach społeczno-kulturowych na temat co jest uważane za atrakcyjne. Takie informacje często zawierają masowe uogólnienia na temat określonej cechy lub cech, jakie posiada dana osoba. Niestety, oprócz tego, że takie wyobrażenia często są nierealistyczne, to mogą nakładać na nas wiele ograniczeń i sprawiać, że nie będziemy chcieli umawiać się z innym typem mężczyzn, który może ostatecznie okazać się być dla nas wymarzonym dla nas.  

Istnieją jednak pewne typy randkowiczów, których należy unikać jak ognia. Dlaczego? Otóż te szczególne podgrupy mężczyzn wykazują zachowania, bądź posiadają cechy sprzeczne z tym, co potrzebne jest do stworzenia zdrowego związku. Ich zachowanie może być celowe lub nie. Być może to obawa przed intymnością lub odkryciem swojego prawdziwego ,,ja” są powodami, dla których robią to, co robią. Ale bez względu na to, jakie są te motywy, pamiętaj, aby być ostrożnym przed angażowaniem się emocjonalnie w tego typu relacje. Niestety, 

z dużym prawdopodobieństwem możesz wyjść z nich ze złamanym sercem. Aby uniknąć niepotrzebnego smutku i bólu, miej oczy szeroko otwarte – szczególnie na poniższe typy randkowiczów. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie czas, energię i otworzysz się na innych, bardziej dopasowanych facetów, którzy będą emocjonalnie dostępni i otwarci na obowiązki związane z budowaniem dojrzałego, trwałego partnerstwa.

Mężczyzna, który nawet nie jest gejem – czyli typ “osób hetero”

Dla nich jest to niespełniona fantazja, sen, o którym być może od dawna marzyli. Taka  homoseksualna przygoda, oznaczać będzie dla Was prawdopodobnie zupełnie co innego. Wchodzenie głębiej w tego typu relację, prawie zawsze skończy się to katastrofą, skomplikuje Twoje życie i będzie prowadzić Cię przez emocjonalny rollercoaster dramatów pod tytułem: „kocham Cię” / „nie mogę być z Tobą”. Należy zrozumieć, iż orientacje seksualne nie kończą się na homo i hetero, a osoby, które nie próbują zrozumieć siebie i swojej orientacji nigdy nie sprawią, że będziesz szczęśliwy.

Wiązanie się z tego typu pseudo-gejem może mieć poważne konsekwencje dla Twojego zdrowia psychicznego w przyszłości – chodzi tu przede wszystkim o to, że nie zbudujesz z takim mężczyzną trwałych i zdrowych relacji homoseksualnych i w każdym momencie Twoje serce może być rozbite.

Żonaci mężczyźni, którzy chcą się tylko zabawić z gejem

Niezależnie od tego, czy są to osoby heteroseksualne, czy homoseksualne w otwartym związku, Ci mężczyźni nigdy nie stworzą z Tobą prawdziwej, dojrzałej relacji. Zawsze będziesz musiał dzielić się tą osobą z kimś innym, niezależnie czy będzie to wcześniejsza żona/mąż, czy późniejsi kochankowie. Nigdy nie będziesz priorytetem i prawdopodobnie skończysz na drugim planie.

Typ geja, który uchodzi za “niegrzecznego chłopca” – nie trać czasu na tego typu faceta

Jest coś intrygującego, tajemniczego i męskiego w tych przystojnych mężczyznach, którzy mają w sobie ukryty bunt. To może być bardzo seksowne. Oczywiście taki element niebezpieczeństwa podsyca płomienie erotyzmu, ale pamiętaj, że z drugiej strony, złośliwe zachowanie ,,bad boya” może narazić Cię na przykre sytuacje. Nawet jeśli to, co robi, nie jest przestępstwem, zawsze będziesz się zastanawiać, czy można mu zaufać. Taki typ ma również tendencję do bycia lekkomyślnym, impulsywnym i skupionym na sobie. A, no i nie zdziw się, jak będzie Cię kontrolował. I to na każdym kroku.

Typ gejów nazywany “graczami”- dlaczego nie warto się z nim wiązać

Czyli ludzie, którzy mówią jedno, a robią drugie. Zachowują się tak, jakby dzielili wszystkie Twoje marzenia i cele, ale potem nagle znikają lub nie dotrzymują słowa. Taki typ człowieka może być bardzo szkodliwy dla Twojej samooceny i szybko sprawi, że zaczniesz wątpić w siebie. 

Typ geja zwany “ojczulkiem”

Istnieje wiele par, gdzie różnica wieku jest spora, a mimo to, te osoby tworzą fantastyczne związki. Jednak pułapka randkowa, o której tutaj mowa, polega na tym, że od niedawna wiek stał się fetyszem dla niektórych mężczyzn. Oznacza to, że w relacji skupiają się oni jedynie na roli, jaką odgrywają w związku ze swoim wiekiem, pomijając inne, wielowymiarowe części ich osobowości. Takie jednowymiarowe, czarno-białe skupienie się tylko na jednym aspekcie swojej tożsamości, nie wróży nic dobrego. Przecież związek, w którym jesteś kochany tylko za to, co możesz zrobić dla swojego partnera z powodu wieku, nie ma szans na przetrwanie. Ponadto, gdy młodszy partner zaczyna wykazywać oznaki starzenia, poziom atrakcyjności zwykle bardzo spada, bądź całkiem zanika, po czym zaczyna się polowanie na młodszego podopiecznego.

Najpiękniejszy ze wszystkich przedstawicieli orientacji homoseksualnej – prawdziwy Adonis

Jeśli ten piękny, wyrzeźbiony mężczyzna definiuje się wyłącznie poprzez swoje ciało, które traktuje jak dzieło sztuki, będziesz narażony na konkurowanie o jego względy nie tylko z innymi facetami, ale także z lustrem. Adonis bardzo często skupia się jedynie na tych aspektach swojej osobowości, jakimi są wygląd fizyczny i piękno (zarówno jego jak i Twoje),  pomijając wszystkie inne. W takiej relacji musisz liczyć się z uczuciem ciągłej niepewności, a także z faktem, iż ten związek będzie bardzo… powierzchowny. 

Nie związuj się z gejem, który jest uzależniony/nadużywa – jest to najbardziej niebezpieczny typ relacji

Każdy mężczyzna, który aktywnie nadużywa lub jest uzależniony od alkoholu lub narkotyków, ale także innych czynników np. seksu, hazardu, zakupów, Internetu, pornografii, jedzenia lub pracy – najprawdopodobniej wprowadzi Cię w świat cierpienia. Dopóki nie odzyska zdrowia i nie będzie stabilny, wiążąc się z nim stracisz czas i nerwy.

Te niespokojne dusze najpierw muszą same dojść do tego, że chcą stanąć na nogi. Bez odpowiedniej terapii i wejrzenia w głąb siebie, nie będą zdolne do stworzenia zdrowego związku. Z pewnością może jeszcze czekać na nich piękna przyszłość, ale to nie Ty będziesz ich wybawcą –  na pewno nie w trakcie nałogu. Uzależnieni geje przede wszystkim powinni poszukać pomocy profesjonalistów. Dopiero po terapii i pracy nad sobą masz szanse na prawdziwe uczucia. Ale skąd pewność, że w międzyczasie nie zatracisz siebie?

To tylko kilka typów, których należy omijać!

Wymienione typy i ich cechy to oczywiście uogólnienia. Nie zapominajmy, że prawdopodobnie istnieją faceci z tych kategorii, którzy odnieśli sukces w związkach. Jednak jeśli przyjrzysz się bliżej powyższym opisom, zauważysz że we wszystkich grupach istnieje jakaś forma rozproszenia uwagi, odruchowe zachowania lub bariera, która może przeszkodzić w nawiązaniu i/lub utrzymaniu zdrowych związków na dłuższą metę. 

Czy każdy gej to facet, na którego muszę uważać?

Nie chcemy tym artykułem powiedzieć, że tylko geje potrafią być toksyczni – orientacja seksualna nie ma tu nic do rzeczy i wszystko zależy od sytuacji i typu ludzie, z którą się związujesz. Bycie toksyczną osobą to nie jest przecież kwestia orientacji, a raczej tego, że mamy do czynienia z typem ludzi zwanym potocznie “dupkami”.

Jedyne co możesz zrobić, aby uchronić swoje serce przed złamaniem, to upewnienie się, że dokładnie sprawdzasz każdego potencjalnego kandydata. Za każdym razem postaraj się odpowiedzieć sobie na pytanie: czy ten mężczyzna spełnia Twoje osobiste wymagania dotyczące partnera i związku? 

Upewnij się, że tempo rozwoju Waszej relacji jest powolne –  ponieważ wiele zachowań można ukryć w czasie pierwszych randek, kiedy chemia i atrakcyjność są najsilniejsze – w ten sposób będziesz mógł poznać wszystkie jego dziwactwa.  A jeśli jednak przekonasz się, że dana osoba nie jest Ci pisana – sprawdź największy portal randkowy w Polsce Erodate.pl, tu na pewno znajdziesz swoją drugą połówkę, albo chętnego na gorące seks spotkanie 😈