Czym są sławetne czakry i jak mogą wpływać na Twoje życie seksualne?

„Czakry” wydają się w dzisiejszych czasach modne. Czy wiesz jednak co oznaczają? W tym artykule opowiem Wam w skrócie czym są czakry i jaki mają wpływ na Wasze życie seksualne. Dowiecie się jak możecie korzystać z energii każdej z czakr w celu poprawy życia seksualnego. 

Ten blog będzie bardzo pomocny dla każdego, kto chce pogłębić swoją zmysłową energię, niezależnie od tego, czy jesteście obecnie w związku, czy nie. 

Czym są czakry?

Termin „czakra” jest słowem sanskryckim, które z grubsza przekłada się na „koło” lub “okrąg”. Pojęcie czakr sięga lat starożytnych i niektórzy przypuszczają, że korzenie tego określenia sięgają czasów, w których pismo jeszcze nie było odkryte. Podczas uczenia się o czakrach bardzo ważne jest, aby pamiętać, że ta koncepcja była tłumaczona wiele tysięcy razy na przestrzeni wszystkich tych lat. Dlatego choć nie każdy może zdawać sobie z tego sprawę, każdy ma swoją własną definicję czakr. 

Przede wszystkim czakry to swojego rodzaju centra energii ciała fizycznego, energetycznego i emocjonalnego. Najczęstszym systemem czakr omawianym na zachodzie jest Muladhara, który jest systemem siedmiu czakr. Istnieje jednak niezliczona ilość innych systemów, posiadających własne unikalne kolory, symbole, znaczenia itp. Co ciekawe, różne systemy identyfikują od pięciu do 114 czakr.

System Muladhara

Jak już wyżej wspomniałam, jest to system najbardziej nam wszystk

im znany. System Muladhara mówi nam o istnieniu 7 czakr, z których każda znajduje się w miejscach na ciele “energetycznym”. Uważa się, że są one ułożone w linii pionowej od podstawy kręgosłupa do czubka głowy. Każda czakra ma określony kolor, kształt, nazwę i lokalizację. Dodatkowo, każda czakra rządzi częścią naszego energetycznego bytu i wpływa na nasze fizyczne, emocjonalne i energetyczne samopoczucie.

Warto jest przyjrzeć się każdej z czakr i dowiedzieć się jak można jej moc wykorzystać w celu poprawy naszego życia seksualnego. 

Czakra Kręgosłupa

Nazwa: Muladhara.

Lokalizacja: Podstawa kręgosłupa.

Kolor: Czerwony.

Element: Ziemia.

Rządzi: Poczuciem uziemienia, fundamentalnymi problemami, sednem tego, kim jesteśmy, instynktem przetrwania, płaszczyzną fizyczną i (co najważniejsze) naszymi cielesnymi pragnieniami. 

Oznaki braku równowagi: Wstyd, strach, niepewność, nadaktywny układ nerwowy. Mogą też występować takie problemy jak przybieranie na wadze, zaparcia, wyczerpanie, depresja, lęki i strach. 

Sposoby pielęgnowania: Niezbędne jest zapewnienie odpowiedniej pracy układu nerwowego. Może tu pomóc zakładanie ubrań w kolorze czerwonym, jedzenie czerwonego jedzenia. Medytacja i przebywanie na łonie natury też dobrze wpływa na samopoczucie. 

Jak wykorzystać energię seksualną: Odkryj niektóre czynności seksualne, które wydają się być tabu lub perwersyjne. Uprawiaj seks na świeżym powietrzu. Używaj czerwonych zabawek erotycznych.

Czakra Sakralna

Nazwa: Swadhisthana.

Lokalizacja: Dolny brzuch / genitalia / macica

Kolor: Pomarańczowy.

Element: Woda.

Rządzi: Kreatywnością, seksualnością, zmysłową energią. Prokreacją i narządami płciowymi. Podstawowymi potrzebami emocjonalnymi. 

Oznaki braku równowagi: Poczucie winy, wstyd, szczególnie gdy wiąże się ze wstydem seksualnym lub traumą. Niestabilność emocjonalna, dysfunkcja seksualna, brak kreatywnej energii, przewlekły ból krzyża i problemy z reprodukcją.

Sposoby pielęgnowania: Twórz sztukę bez osądu. Taniec erotyczny. Zabawy seksualne. Robienie rzeczy, które przynoszą Ci radość i są dla Ciebie dobre. 

Jak wykorzystać energię seksualną: Zmysłowe zdjęcia erotyczne. Seksowne gry. Pozytywne afirmacje seksualne. Priorytet seksu.

Czakra splotu słonecznego

Nazwa: Manipura.

Lokalizacja: Między pępkiem a dolną częścią klatki piersiowej.

Kolor: Żółty.

Element: Ogień.

Rządzi: Intuicją, pewnością siebie, tożsamością, determinacją i siłą osobistą. 

Oznaki braku równowagi: Problemy z trawieniem, niska samoocena, niezdecydowanie, niska siła woli / determinacja. 

Sposoby pielęgnowania: Pozytywne afirmacje zaufania. Robienie dziennika intuicji. Pisanie list rzeczy, w których jesteś dobry. Nowe zainteresowania i hobby. Można też poprosić swoich bliskich o powiedzenie lub na pisanie tego, co w Tobie lubią. 

Jak wykorzystać energię seksualną: Wypróbuj coś nowego w sypialni. Odgrywanie roli i ostry seks. Ekshibicjonizm. Robienie listy rzeczy, które chcesz wypróbować w sypialni i wypróbowanie tych rzeczy to dobry początek. 

Czakra Serca

Nazwa: Anahata.

Lokalizacja: Klatka piersiowa.

Kolor: Zielony

Element: Powietrze.

Rządzi: Miłością, uzdrowieniem, współczuciem, przebaczeniem, życzliwością, akceptacją osób wokół Ciebie.

Oznaki braku równowagi: Problemy zdrowotne związane z sercem i płucami. Współzależność lub unikanie emocji, nadmierne współczucie lub chłód i obojętność, a także inne rodzaje problemów w relacjach międzyludzkich.

Sposoby pielęgnowania: Dużo miłości do samego siebie i nauka troski o siebie, współczucie i medytacja, prace charytatywne i społeczne. 

Jak wykorzystać energię seksualną: techniki seksu solo. Jogiczne praktyki seksualne, seks tantryczny.

Czakra Krtani

Nazwa: Vishuddha.

Lokalizacja: Gardło.

Kolor: Niebieski.

Element: Kosmos. 

Rządzi: Komunikacją, autentycznością, mówieniem prawdy. 

Oznaki braku równowagi: Cichy sposób mówienia, zbytnia nieśmiałość. Skrajny strach przed komunikacją z ludźmi i mówieniem o swoich uczuciach. Ból gardła, problemy z tarczycą, ból szyi / ramion.

Sposoby pielęgnowania: Powiedz dokładnie, co masz na myśli. Mów „tak” tylko wtedy, gdy masz ochotę tak mówić. Spróbuj więcej śpiewać. 

Jak wykorzystać energię seksualną: Sprośna gadka! Komunikacja seksualna jako taka. Pytanie o to, czego chcesz i wyjaśnienie, jak tego chcesz.

Czakra Trzeciego Oka

Nazwa: Ajna.

Lokalizacja: Na czole, między brwiami.

Kolor: Indygo.

Element: Wszystkie

Rządzi: Intuicją, mądrością, zdolnościami psychicznymi i jasnowidzącymi. 

Oznaki nierównowagi: Brak intuicji, ograniczony sposób myślenia, niezrównoważone życie duchowe / osobiste.

Sposoby pielęgnowania: Medytacja, joga, praktyka oddechu. 

Jak wykorzystać energię seksualną: Spróbuj uprawiać seks z zamkniętymi oczami. Synchronizuj oddech ze swoim partnerem. Uprawiaj seks solo, nawiązując kontakt wzrokowy ze sobą w lustrze. 

Czakra Czubka Głowy

Nazwa: Samsara.

Lokalizacja: Czubek głowy.

Kolor: Fioletowy lub biały.

Element: Energia kosmiczna.

Rządzi: Naszą istotą duchową, połączeniem z kosmosem, oświeceniem i połączeniem z wyższym sobą. 

Oznaki nierównowagi: Bycie człowiekiem! Jest to trudne do określenia, bo prawie każdy z nas ma tę czakrę nieaktywną. 

Sposoby pielęgnowania: medytacja i uważność. Dużo ciszy i spokoju. 

Jak wykorzystać energię seksualną: Zastanów się nad sobą jako boską istotą. Wcielaj się w najwyższą wersję siebie, zanim zaczniesz uprawiać seks. Poznaj magię seksu.