Czym jest ranking portali randkowych i jak z niego korzystać?

Portale randkowe są nam dobrze znane (hej, skoro jesteś na moim blogu, to rozumiem przez to, że masz konto przynajmniej na jednej z wielu aplikacji randkowych). Logując się na aplikacje randkowe szukamy na nich kogoś, z kim moglibyśmy się umawiać na niezobowiązujące randki, być może tworzyć w przyszłości związek, a może nawet szukamy tam kogoś, z kim pójdziemy do ołtarza – bez względu na to, czego szukamy, w dobie internetu każdy znajdzie apkę lub portal idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Pytaniem jest jednak to, które serwisy randkowe będą dla nas “tymi właściwymi” oraz jak się nie pogubić w oceanie setek portali randkowych i aplikacji. Pomocy możemy szukać na rankingu portali randkowych. Czym jest? Już tłumaczę.

Czym więc jest ranking portali randkowych?

Poznanie nowych ludzi w sposób inny, niż za pośrednictwem internetu wydaje się być niemożliwy. Randki internetowe stały się niejako nierozłączną częścią naszego życia – są dla wielu wygodniejszym sposobem na poznawanie nowych osób, a duża ilość użytkowników (tak więc duża ilość potencjalnych partnerów) sprawia, że chętnie korzystamy z serwisów randkowych.

Choć czasami już w chwili założenia konta mamy nadzieję na szybkie znalezienie partnera, to nie zawsze jesteśmy w stanie umówić się na randkę w szybkim czasie, a motywowani frustracją oraz chęcią szybkiego romansowania obwiniamy przede wszystkim same strony randkowe o to, iż to właśnie ich algorytmy lub też brak klarownych instrukcji obsługi jest przyczyną naszych miłosnych niepowodzeń. Być może na początku warto jest sprawdzić to, czy na danym portalu randkowym napewno znajdziemy to, czego szukamy?

Ranking portali randkowych to nic innego, jak zestawienie najpopularniejszych portali randkowych przygotowane przez redakcję strony bądź też serwisu społecznościowego. Oprócz swoich ocen oraz informacji o ilości ocen danej strony, na rankingu portali randkowych często można dokładniejsze opisy oraz recenzje poszczególnych stron.

W rankingach portali randkowych najważniejsza jest recenzja oraz to, w jaki sposób należy owe recenzje umiejętnie czytać. Każda strona ma zazwyczaj obszernie napisany tekst, dzięki które łatwiej Ci będzie nie pogubić się na najpopularniejszy portalach randkowych. Oprócz opisów podstawowych funkcji znajdziesz tam dokładniejsze informacje o założycielach stron, wymieniony sposób rejestracji i zakładania konta. Możesz też tam znaleźć informację o tym, czy dany portal randkowy pozwoli Ci korzystać z funkcji za darmo, czy też niezbędne będzie wykupienie kont premium.

Czego z rankingu dowiemy się o najpopularniejszych portalach randkowych?

Rankingów portali randkowych w Polsce jest wiele, ale z grubsza znajdziemy na nich podobnego typu informacje o poszczególnych portalach randkowych. Zazwyczaj są to informacje o tym, jaka jest liczba użytkowników poszczególnych portalach randkowych, kategorie różnych stron z informacją o tym, jaka jest najpopularniejsza aplikacja randkowa każdej z kategorii (casual dating, randki dla seniorów, randki dla katolików, szybkie randki), jak wygląda założenie konta na portalu, jak też to, na co należy uważać i czy na portalu pojawiają się fikcyjne konta.

Ogólnie rzecz biorąc nie sposób określić to, który portal randkowy to najlepszy serwis randkowy, gdyż każdy szuka na tego typu portalach różnych rzeczy, dlatego też warto przyjrzeć się kilku typom użytkownika portali randkowych oraz tego, jakie portale będą dla danej osoby najbardziej odpowiednie.

Jak wybrać najlepsze portale randkowe, które będą odpowiednie dla Ciebie?

Dla jednej osoby priorytetem może być znalezienie drugiej połówki i potencjalnego partnera “na poważnie”. Jeśli szukasz poważnego związku z osobą o podobnych zainteresowaniach, to musisz wybrać odpowiedni portal i choć niekiedy nawet logując się na największy portal randkowy dla dorosłych możesz spotkać bratnią duszę, to dużo bardziej prawdopodobne jest znalezienie miłości i odpowiedniego partnera na bardziej mainstreamowym portalu. Nie zrozum mnie źle – nieraz w redakcji słyszeliśmy historie o tym, jak nasi użytkownicy poznali się na Erodate, tworzyli szczęśliwe związki, a nawet się pobrali! A więc tak naprawdę nie ma na to reguły.

Jeśli zarówno w realnym świecie, jak i w internecie na szczycie listy priorytet znajduje się przede wszystkim flirtowanie, randkowanie oraz spotkania typu casual dating, to w dzisiejszych czasach najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie rejestracja na portalach dla dorosłych. Szybki test osobowości zyskuje coraz większą popularność, a poznanie osoby (z całego świata, nie tylko z Polski) jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Łatwa obsługa pozwała Ci pisanie z innymi użytkownikami i przeżywanie nowych doświadczeń. Duża liczba użytkowników jest w tym wypadku dużym plusem portalu, a nawet jeśli strona randkowa prosi Cię o dokonanie dodatkowe opłaty za funkcje w wersji premium, to czy naprawdę jest to aż tak duży koszt?

Ogromnym zainteresowaniem się cieszą się też portale nakierowane na poszczególne grupy użytkowników – jak na przykład strony przeznaczone dla katolików czy dla seniorów. Na zachodzie coraz większym zainteresowaniem się cieszą się strony randkowe dla użytkowników, którzy mają kota, strony dla osób lubiących gry komputerowe czy też takie, które pomogą w znalezieniu drugiej połówki dla osób rudowłosych.

Żeby wiedzieć, z której aplikacji randkowej warto korzystać, bez wątpienia warto przejrzeć kilka rankingów portali randkowych. Są one tworzone z myślą o potencjalnych użytkownikach szukających swojego szczęścia w świecie randki online, jak też możesz na nich sprawdzić obsługę, warunki użytkowania oraz opinie użytkowników jeszcze przed rejestracją na portalu, co często może ulżyć Ci wybór najbardziej odpowiedniej stronki.