Orgazm prostaty – co musisz o nim wiedzieć

Po pierwsze, musi być w porządku z zabawami “od tyłu” i nie przestraszyć się po tym, jak polecę Ci wibrator prostaty!

Seks analny jest tematem tabu prawdopodobnie tak długo, jak istnieją tabu. Ale dzięki rosnącemu zainteresowaniu i publicznych wypowiedziom na temat gierek analnych, Ty i twój partner możecie być gotowi, aby wkroczyć na nowe terytorium i spróbować osiągnąć orgazm prostaty.

Czym jest męski orgazm prostaty?

Gruczoł krokowy o wielkości orzecha włoskiego, który znajduje się głęboko w pachwinie między podstawą penisa a odbytnicą, jest dla mężczyzn tym, czym jest punkt G dla kobiet. Dla niektórych mężczyzn może to być potencjalnie centrum rozrywki i narzędzie do przywitania nowych doznań.

Z biologicznego punktu widzenia prostata produkuje nasienie, ale “pod względem seksualnym i erotycznym może zwiększać przyjemność” – mówi dr Jenni Skyler, założycielka Instytutu Intymności w Kolorado. “Stymulując prostatę naciska się na cewkę moczową w taki sposób, aby mogła zapobiec wytryskowi” – mówi Skyler – dzięki temu uczucie okołoorgazmowe da się odczuwać jeszcze dłużej.

“Jeśli Twój partner nie ma problemów ze stymulacją prostaty i jest w stanie się zrelaksować i cieszyć się stymulacją analną (jedyny sposób, aby dostać się do prostaty polega na wsadzeniu palca lub zabawki około półtora cala do jego tyłka) może być pewien, iż to uczucie pełności i ciśnienia maksymalizuje intensywność orgazmu dla mężczyzny. Tego rodzaju masaz prostaty może zapewnić mu najlepsze doznania z możliwych. “- wyjaśnia Skyler.

Oprócz samej stymulacji prostaty, stymulacja analna, która jest częścią procesu, może również zwiększyć przyjemność dla faceta. “Trudno powiedzieć, ile przyjemności z prostaty w rzeczywistości dotyczy w ogóle prostaty i jak wiele jest związane z faktem, że jedynym sposobem na dojście do prostaty mężczyzny jest jego odbyt” – mówi Stephen Snyder, lekarz medycyny i terapeuta. “Wiele osób korzysta ze stymulacji analnej jak narządów płciowych, obszar odbytu bowiem jest bogato zaopatrzony w zakończenia nerwowe i przepływ krwi”.

„Niektórzy mężczyźni nie lubią tego – może to być psychologiczny brak przyjemności lub też może być fizjologiczny”, mówi Skyler, dodając, że miała pacjentów w obu kategoriach. A może po prostu facet nie interesuje się odkrywaniem swojego ciała (i nie ma w tym nic złego). Tak czy inaczej, tak jak w przypadku każdej czynności seksualnej, ważne jest, aby komunikować się i upewnić, że obie strony chcą w to grać – w tym także Ty.

Jak mogę pomóc mojemu partnerowi i zapewnić mu mega orgazm prostaty?

1. Pomóż swojemu partnerowi zrelaksować się.

Jeśli obaj jesteście wyluzowani, jedyną drogą jest naprawdę głęboki relaks całego ciała. Zacznij od zmysłowego masażu, którego celem niekoniecznie jest końcowy orgazm. Po prostu pomóż mu poczuć się komfortowo.

2. Spróbuj jakiejś gry wstępnej.

Gdy Twój partner poczuje się zrelaksowany, zacznij go nakręcać. “Jeśli nigdy nie zabawialiście się analnie, podejdź do odbytu z szacunkiem i nie pospieszaj swojego partnera” – mówi Sklyer. “Najpierw baw się pośladkami i wewnętrznymi udami, a następnie rusz dalej, bawiąc zewnętrznym obrzeżem odbytu.”

3. Użyj lubrykantu.

“Odbyt nie jest samosmarujący, więc upewnij się, że używacie lubrykantu w dużej ilości, bez względu na wszystko” – mówi Skyler. Zaleca pobranie środka lubrykującego specjalnie zaprojektowanego do gry analnej, ponieważ są one nieco gęstsze i ich działanie trwa nieco dłużej.

4. Wybierz swoje narzędzia.

Najlepszym sposobem na stymulowanie prostaty to palec lub specjalna zabawka prostaty (w zasadzie szczupła wtyczka). Jeśli nie chcesz używać palca (nawet jeśli Twój partner wziął prysznic, nie ma nic złego w tym, jeśli​czujesz się trochę zniesmaczona), zabawka jest świetną alternatywą.

“Istnieje na rynku dużo zabawek prostaty dla początkujących” – mówi Skyler. “Większość z nich ma zaokrągloną krawędź jak palec.”

5. Powoli masuj prostatę.

Aby dokonać orgazmu prostaty, poruszaj się powoli – szczególnie, jeśli po raz pierwszy Ty i Twój partner próbujecie tej techniki. Gdy znajdziesz się w środku, poczuj gruczoł krokowy, który jest “wielkości jednego kłykcia” w odbytnicy w kierunku jego penisa”, mówi Skyler. „Poczujesz coś w rodzaju miękkiej poduszeczki” – mówi.

Po znalezieniu go, zastosuj łagodny nacisk i i utrzymuj komunikację z partnerem w kwestii jego odczuć. Odbierz od niego sygnały, czy głaskać, czy naciskać, naciskać wolniej lub szybciej, naciskać mniej lub bardziej intensywnie itd.

Niezależnie od sposobu, w jaki to robisz: Przygotuj się na zupełnie nowy typ O.