Co powinieneś wiedzieć o przedłużaczach penisa?

Jeśli powiększenie penisa byłoby tak łatwe, na stówę słyszelibyśmy o tym codziennie. Na stronach internetowych roiłoby się od informacji o sposobach i gadżetach, które pozwalają na przedłużenie swojego sprzętu. Prawda jest taka, iż pomimo bardzo banalnej nazwy, sam proces jest dużo bardziej skomplikowany, niż mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Nie wystarczy tylko zakup gadżetu i korzystanie z niego. Oto wszystko, co udało nam się uzbierać na temat przedłużaczy penisa. 

Przedłużacz i pompa to dwa odmienne instrumenty

Pompa penisa jest stworzona do pomocy przy zaburzeniach erekcji przy czym powoduje czasowe zwiększenie rozmiaru penisa, ponieważ jest on wypełniony krwią. Przedłużacz natomiast jest  mechanicznym urządzeniem trakcyjnym, który rozciąga penisa, gdy jest on w stanie zwiotczałym i jest to sprzęt przeznaczony do wydłużenia penisa.  Powinieneś nosić urządzenie do rozciągania prącia przez cztery do dziewięciu godzin dziennie przez okres do sześciu miesięcy, podczas gdy pompy prącia nie należy używać dłużej niż 30 minut, ponieważ grozi to obrażeniami penisa. 

Jeśli potrzebujesz legalnego przedłużacza penisa, najpierw musisz udać się do lekarza

W przeciwieństwie do swojego tymczasowego kuzyna, pompy penisa, przedłużacze penisa są urządzeniami medycznymi, więc nie można ich znaleźć w sklepach z gadżetami erotycznymi. Przed zakupem obowiązkowa jest konsultacja z chirurgiem urologiem. 

Ich główną funkcją nie jest wydłużanie penisa z przyczyn czysto kosmetycznych, ale w rzeczywistości w celu skorygowania choroby Peyroniego

Choroba Peyroniego jest stanem, który powoduje skrzywienie penisa z nieznanych przyczyn, zwykle w średnim wieku. Choroba ta jest jednak niezwykle rzadka i ma ją około 9 procent populacji. 

Przedłużacze penisa to plastikowe urządzenia noszone wzdłuż penisa

Zwykle mają plastikowy pierścień, który znajduje się u podstawy zwiotczałego penisa i inny pierścień na żołędziu. Między tymi dwoma pierścieniami znajduje się urządzenie trakcyjne, użytkownik sam dostosowuje sprężyny, które ciągną wałek prącia z zamiarem dosłownego rozciągnięcia zwiotczałego penisa, aby stał się większy.

Producenci wydłużaczy twierdzą, iż powiększają one penisy, jednak lekarze nie zgadzają się z tym

Przedłużacze penisów są sprzedawane jako medyczne urządzenia zwiększające trakcję, które mogą zwiększyć długość i obwód penisa. Z badań wynika, iż 15 mężczyzn używało przedłużacza przez sześć miesięcy, zwiększając siłę trakcyjną (siłę badającą rozciągliwość trzonu penisa) i długość ich penisów nieznacznie wzrosła. Lekarze jednak twierdzą, iż wymagane są dalsze badania w tym zakresie, gdyż istnieje niewielka ilość dowodów, iż przedłużacze rzeczywiście oddziaływują na zwiększenie długości i obwodu.

Przedłużacze penisów są cholernie bolesne przy noszeniu

Wiele przedłużaczy penisa jest wykonanych z plastikowym pierścieniem podstawy, dwoma metalowymi wałkami ze sprężynami wewnętrznymi i górnym plastikowym wspornikiem z silikonową opaską. Ma być noszony na penisie przez cały dzień, od czterech do dziewięciu godzin dziennie, w stanie zwiotczenia. Jeśli samo wyobrażenie takowego urządzenia sprawia, że czujesz się nieswojo – masz rację. Mogą one być niewygodne i wymagają noszenia ich przez kilka godzin dziennie, co może wydawać się jak wieczność. Noszenie takiego urządzenia jest bardzo niewygodne. Warto dodać, iż zwiększa to jedynie długość zwiotczałego penisa, a nie penisa w stanie erekcyjnym. 

Przedłużacze mogą ingerować w Twoje codzienne życie

Takie urządzenia mogą nie tylko być mocno niewygodne, ale mogą też zakłócać Twoje codzienne życie. Producenci twierdzą, iż można je nosić przez cały dzień w ramach normalnej rutyny. I choć może rzeczywiście tak jest w przypadku niektórych, nie każdy ma takie doświadczenie z przedłużaczami. Noszenie takiego urządzenia jest znośne, dopóki nie musimy usiąść. Przy siadaniu trzeba ostrożnie rozłożyć nogi. Przedłużacz jest również prawie niemożliwy do noszenia w czymkolwiek innym, niż luźne spodnie dresowe. Wsiadanie i wysiadanie z samochodu jest prawdopodobnie najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić z jednym z nich, nie mówiąc już o prowadzeniu samochodu. Urządzenia są zwykle wykonane z tworzywa sztucznego, które nie jest giętkie, więc jest najwygodniejsze, gdy osoba pozostaje w bezruchu. Twardy plastik nie dostosowuje się tak łatwo do ruchów Twojego ciała, co za tym idzie – jest mało wygodny. 

Przedłużacze penisa mogą pomóc w niektórych schorzeniach

Istnieje niewielka ilość dowodów na to, że urządzenia przedłużające mogą być pomocne w leczeniu osób z chorobą zwaną chorobą Peyroniego.  Peyronie powoduje skrzywienie prącia z powodu rozwoju twardej płytki na tkance erekcyjnej. Jeśli chodzi o rozciąganie tej płytki, może powodować uwalnianie różnych czynników w okolicy, które pomagają zmiękczyć tę płytkę i mogą zmniejszać niektóre krzywizny i nieco zwiększać długość prącia. Jednak warto wspomnieć, iż istnieje na to niewielka ilość dowodów medycznych. Innym powodem, dla którego można nosić przedłużać penisa, jest erekcja dotknięta rakiem prostaty, która może powodować uszkodzenie nerwów w wyniku operacji lub promieniowania. W takim przypadku mężczyzna może poszukać przedłużacza penisa, aby zwiększyć długość utraconą z takich zabiegów. Nie ma jednak wystarczających badań, które wykazałyby, iż przedłużacze penisów rzeczywiście pomagają ludziom dotkniętym takimi schorzeniami. 

Zdrowi mężczyźni kupują przedłużacze penisa tylko po to, by mieć większe kutasy

Może się to wydawać bolesnie oczywiste, ale wielu mężczyzn, którzy kupują przedłużacze penisa, nie przechodzi leczenia raka prostaty lub choroby Peyroniego – chcą tylko większego penisa. Mężczyźni, którzy chcą znacznie zwiększyć swój rozmiar penisa, nie powinni pokładać nadziei w takowe urządzenie. Wyniki są bardzo zmienne i nie mają szerokiego zastosowania w przypadku faceta, który ma mniejszego i średniego penisa i chce powiększyć go o parę centymetrów. To się po prostu nie wydarzy. 

Przedłużacze penisa mogą powodować uszkodzenia, jeśli nie są prawidłowo noszone

Podczas gdy przedłużacze penisa mogą być niewygodne, gdy są noszone zgodnie z zaleceniami, mogą powodować obrażenia ciała, gdy są używane nieprawidłowo. Istnieje ryzyko związane z problemami skórnymi i bólem, jeśli zastosuje się je nieprawidłowo. Przesadne stosowanie przedłużaczy penisa może powodować uszkodzenia skóry i naczyń krwionośnych, a nawet doprowadzić do złamania penisa (tak, może naprawdę się to wydarzyć). Można jednak uniknąć kontuzji, pod warunkiem, iż będziesz uważnie słuchać swojego ciała i (przede wszystkim) swojego penisa i natychmiast przestaniesz używać urządzenia, gdy tylko poczujesz, że coś jest nie tak. 

Przedłużacze penisa nie są odpowiedzią na bardziej satysfakcjonujące życie seksualne

Presja społeczeństwa na mężczyzn, która wymaga od nich, ażeby mieli oni twarde, ogromne penisy na żądanie, jest bardzo realna. Taki problem jest złożony i można go łatwo powiązać z podstawowymi kwestiami o niskiej pewności siebie i prawdopodobnie z niezdrową chęcią porównania się z innymi.  Łatwo jest krytykować produkty, takie jak przedłużacze penisa, ponieważ mogą powodować uszkodzenia, są niewygodne i mogą nie przynosić oczekiwanych rezultatów, ale ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego istnieje zapotrzebowanie na takie produkty. Jeśli Ty lub Twoja partnerka jesteście zaniepokojeni wielkością penisa, najlepsze, co możesz zrobić, to pamiętać, że seks to coś więcej niż duże twarde penisy. Warto jest rozmawiać o tym, jak polepszyć swój seks. Seks penetracyjny może być cudowny niezależnie od wielkości penisa. Jeśli utraciłeś długość lub jędrność prącia z powodów medycznych – zgłoś się do lekarza. Nie zapomnij też o tym, iż centymetr lub dwa nie przerwą ani Twojego życia seksualnego, ani tym bardziej Twojego związku.