Brzydki zapach penisa – jak z tym walczyć?

W okolicy narządów płciowych znajduje się wiele gruczołów łojowych i apokrynowych, które wytwarzają tłuszcz i pot. Jest to również obszar, który może się przegrzać pod warstwami odzieży i bielizny, co może prowadzić do rozwoju bakterii, które mogą powodować intensywne zapachy. Istnieje jednak kilka łatwych sposobów, aby kontrolować to zjawisko.

Pamiętaj, że jest to częsty problem wśród młodych, niedoświadczonych mężczyzn. Jednak ten zapach jest powszechny i ​​nie stanowi zagrożenia. Występuje najczęściej u nieobrzezanych mężczyzn.

Po pierwsze, trzeba wykluczyć chorobę przenoszoną drogą płciową i coś, co nazywa się stulejką, czyli stan, gdy głowa penisa ulega zwężeniu i zakażeniu. Wiele czynników wpływa na zapach, ale również wiele z nich może pomóc zniwelować ten zapach.

Produkty, które pomogą Ci usunąć nieprzyjemny zapach penisa

Martwisz się, że nie pachniesz tam na dole tak dobrze, jakbyś chciał? Nie przejmuj się tym. Istnieje wiele produktów wykonanych w celu utrzymania zapachu w ryzach. Oto kilka, które możesz wziąć pod uwagę:

Wilgotne chusteczki są podstawą higieny intymnej dla mężczyzn

Wszyscy dbamy o higienę na swój sposób, jednak chcę zaznaczyć jedną rzecz. Wydaje mi się, że wilgotne chusteczki zostały zaprojektowane z myślą o mężczyznach.

Każda tego rodzaju chusteczka, oczyszcza twarz, pachy i każde inne miejsce. Mają one neutralny zapach, więc nie pachną jak kwiaty czy talk. Tak naprawdę, nie mają żadnego zapachu, a tym samym pomagają pozbyć się przykrych zapachów! Super sprawa!

Olej kokosowy może pomóc pozbyć się nieprzyjemnego zapachu

Spróbuj użyć oleju kokosowego jako balsamu do ciała po prysznicu. Olej kokosowy jest antybakteryjny i antywirusowy. Mężczyźni mogą nosić przy sobie chusteczki dla niemowląt i używać ich 1-2 razy dziennie, jeśli mają zamiar przebywać na zewnątrz przez długi dzień.

Noszenie przewiewnej bielizny może być pomocne – upewnij się, że jest to bielizna bawełniana. Unikaj noszenia spodenek kompresyjnych dłużej niż godzinę.

Brak higieny nie zawsze jest winowajcą złego zapachu okolic intymnych – niekiedy to nieodpowiednia dieta jest prawdziwym winowajcą.

Trzymanie się z dala od cukru i żywności o wysokiej zawartości skrobi może również pomóc w redukcji zapachu.

Twój penis brzydko pachnie? Talk kosmetyczny Ci pomoże

Trochę posypki sprawi, że poczujesz się świeżo i dobrze pachnieć. Istnieje wiele różnych proszków stworzonych właśnie w tym celu.

Porady jak zwalczyć przykry zapach

Jeśli masz zamiar uprawiać seks oralny po raz pierwszy lub jesteś po prostu nowy w świecie seksu, to warto jest się odpowiednio “zbadać” przed przystąpieniem do seksu.

Na początku – skocz pod prysznic. Po prysznicu należy całkowicie wysuszyć i wykonać test – przejedź palcem wzdłuż penisa i głowy penisa, a następnie powąchaj go.

Jeśli po prysznicu pozostały jakieś zapachy, nie uprawiaj seksu. Idź do urologa lub swojego lekarza, a ten przedstawi Ci plan leczenie i niezbędne lekarstwa.

Wilgoć jest Twoim wrogiem

Po prysznicu należy upewnić się, że jesteś tam suchy przed założeniem bielizny. Jeśli ćwiczysz lub angażujesz się w czynności, które powodują, że się pocisz, upewnij się, że bierzesz później prysznic. Twój pot zbiera wszystkie bakterie.

Pot nie jest zły – tylko sprawia, że obszar jest wilgotny i rozwijają się w nim bakterie. Najlepszym rozwiązaniem na dolne części ciała jest utrzymywanie ich w stanie suchym. Zakrycie zapachu to za mało, trzeba go utrzymywać w stanie suchym.

Pozbądź się smegmy

Być może zauważyłeś wydzielinę w fałdach skóry, zwłaszcza jeśli nie jesteś obrzezany. To jest smegma. Smegma, która jest mieszanką komórek skóry, drożdży i potu pojawiających się pod napletkiem i silnie pachnących. Jak się go pozbyć?

Po prostu myj go regularnie, ponieważ pot jest prawdziwym katalizatorem smegmy. Drożdże zawsze są na Twojej skórze, ale nie stworzy się smegma, dopóki nie dostarczysz im wody lub potu.

Jeśli zauważysz więcej smegmy niż zwykle lub szczególnie cuchnącą, możesz cierpieć na infekcję drożdżakową (tak, mężczyźni mogą mieć infekcje drożdżakowe!), w takim przypadku musisz udać się do lekarza.

Przebadaj się

Innym źródłem silnego, negatywnego zapachu wydobywającego się z penisa mogą być STI lub infekcje przenoszone drogą płciową. Jeśli uprawiałeś seks bez zabezpieczenia w ciągu ostatnich kilku miesięcy, mogłeś je złapać.

Aby mieć pewność, należy poddawać się badaniom na obecność chorób co około sześć miesięcy – lub jeśli zauważy się objawy choroby.

Myj się dokładnie

Wiesz, jak prawidłowo umyć penisa? Zwolnij! Musisz być skrupulatny. Wokół pachwiny jest wiele fałdów.

Ważne jest, aby naprawdę nie spieszyć się i umyć wszystkie szczeliny. Nieobrzezani mężczyźni muszą również czyścić skórę pod napletkiem. Zwykłe mydło powinno załatwić sprawę. Stosowanie mydła antybakteryjnego nie jest dobrym rozwiązaniem.

Rozważ kwestie zdrowotne

Czy jesteś palaczem? Lubisz fast foody lub dietę bogatą w czosnek? Palenie, alkohol i zła dieta mogą sprawić, że będziesz źle smakował i pachniał. Być może nadszedł czas, aby porzucić lub poważnie ograniczyć te nawyki.

Ogól się tam

Włosy łonowe zwiększają prawdopodobieństwo rozgrzania i zatrzymują wilgoć i zapachy.

Nie musisz ścinać wszystkiego do zera, ale przycinanie może mieć duży wpływ na powstawanie potencjalnych zapachów. Więc jeśli jesteś zaniepokojony, zastanów się nad tym, aby trochę tam na dole posprzątać.

Jesteś obrzezany?

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać w odniesieniu do zapachu penisa jest to, że może to być problem nieobrzezanych facetów.

Chłopcy z napletkiem mogą być narażeni na ryzyko, że ich penisy będą pachnieć mocniej, przez wzrost bakterii lub drożdży pod napletkiem, jeśli nie będą się tam regularnie myć. Zapach pochodzi od bakterii lub drożdży.