Komplementy dla dziewczyny – jak je prawić?

Podobnie jak mężczyźni, kobiety lubią komplementy. Komplement może dać każdej osobie pozytywny impuls, który może być analogiczny do otrzymania nagrody pieniężnej. Jednak mężczyźnie może mieć problem z tym, żeby prawić kobiecie komplement na dzien dobry, a czasami też nie wiemy, jakie miłe słowa dla dziewczyny wybrać, choć chcielibyśmy jej powiedzieć wszystkie najmilsze słowa naraz.

W dzisiejszych czasach ruchu #MeToo komplement może być łatwo postrzegany jako niewrażliwy i pozbawiony szacunku dla kobiet, dlatego właśnie wielu mężczyzn zastanawia się co napisać do dziewczyny miłego, żeby tej w żaden sposób nie obrazić.

Gdy zrobisz to w niewłaściwy sposób, powiadomienie kobiety, że uważasz ją za atrakcyjną, może wysłać wiadomość, że jej uroda jest wyłącznie powierzchowna, jak również przeznaczona jest wyłącznie do tego, ażeby sprawiać przyjemność mężczyźnie i to, że liczy się tylko to, jak wygląda. 

Oto kilka sposobów na powiedzenie komuś, że jest atrakcyjnym, bez poniżania tej osoby. 

Nie spinaj się o to i wybierz odpowiedni moment

Podejść do kobiety i powiedzieć jej, że dobrze wygląda, może wcale nie być tak luzackie, jak mogłoby się wydawać. Schlebiać jej może jednak bardziej nieoczekiwany gest. Jednak z drugiej strony, w dzisiejszych czasach, gdzie każdy ma tyle rzeczy do zrobienia, taki nieoczekiwany gest może przeszkadzać (chodzi mi o to, że każdy z nas ma naprawdę pełne ręce roboty). 

Możesz również potencjalnie sprawić, że kobieta poczuje się niekomfortowo, nawet jeśli chcesz tylko wyrazić swój podziw. Według socjologów, wkraczając w czyjąś przestrzeń prywatną i sprawianie, iż ta osoba czuje się niekomfortowo, jest naruszeniem podstawowych praw człowieka. 

Oprzyj się zatem pokusie, by powiedzieć coś banalnego (i potencjalnie obraźliwego), próbując porozmawiać z kobietą. Nie chodzi tu o skomplikowane teksty na podryw, jak też te bardzo płytkie. Niektórzy mężczyźni w dziwny sposób próbują ukryć swoje zdenerwowanie podchodząc do kobiety. Kobiety jednak, jako płeć posiadająca o wiele silniejszą intuicję, mogą łatwo wyczuć mężczyznę, który jest nieuczciwy. A jako mężczyzna, na pewno nie chcesz zostać postrzegany jako ofensywny. 

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, ażeby się zrelaksować, jest byciem normalnym. Nawet jeśli musisz udawać, że pomyliłeś ją ze starą znajomą, której nie widziałeś od czasów studiów. Może to Ci pomóc czuć się bardziej swobodnie podczas rozmowy z nią. 

Kilka rad

  • Najpierw spróbuj utworzyć relacje, aby rozmowa była przyjemniejsza, jak też w celu uzyskania bardziej pozytywnego wyniku. 
  • Jeśli jesteś w barze, może zacznij od zapytania jej o drinka lub porozmawiaj o ogólnym klimacie tego miejsca.
  • Nie zapomnij o znaczeniu wyczucia odpowiedniego momentu podchodząc do kobiety w celu oznajmienia jej, iż uważasz ją za atrakcyjną. 
  • Obserwuj, co robi. Czy być może prowadzi właśnie rozmowę z kimś innym w barze? Czy wściekle pisze komuś przez telefon? Czy ciągle do kogoś dzwoni? Czy wygląda na rozkojarzoną?

Podejście do kogoś, kto widać, że jest zajęty, może nie być dobrym pomysłem. Nawet jeśli masz najlepsze intencje i chcesz komuś umilić dzień, nawet jeśli na pierwszy rzut oka podobasz się jej, rozpocząć rozmowę w momencie, gdy musi dzwonić do kogoś z pracy albo kłóci się z przyjaciółki, to nie jest najlepszy pomysł. 

Bierz pod uwagę kontekst

Rzeczywiście możesz powiedzieć lasce, że Ci się podoba, że jest atrakcyjna i nie będzie to niezręczne. Wszystko zależy od kontekstu i tego, w jaki sposób podchodzisz do kobiety. Kluczem do sukcesu jest zachowywanie się w sposób, gdzie nie będziesz wulgarny i nie postawisz kobiety w niezręcznej sytuacji. Przecież nie chcesz, ażeby to zdarzenie byłoby omawiane w mediach społecznościowych. 

Właśnie dlatego tak ważne jest ćwiczenie taktu zbliżając się do kobiety w celu powiedzenia jej, iż jest ona atrakcyjna. Nie komplementuj jej w obecności wielu osób, którzy słyszą to, co mówisz. Nie trąb do niej z samochodu z krzykiem “Ej mała, wyglądasz ślicznie!”. Jeśli nie słyszałeś o tym jeszcze, to nie jest to komplement dla kobiety. 

Pamiętaj

  • Bezpośrednie powiedzenie kobiecie, iż jest atrakcyjna, może nie zadziałać, szczególnie jeśli nie jesteście znajomymi.
  • Jeśli Twoimi pierwszymi słowami będą “Myślę, iż jesteś piękna”, to nie zdziw się, jeśli ucieknie tak szybko, jak tylko się da. 
  • Sztuka flirtowania jest niezwykle ważna w tej sytuacji. Jeśli czuje się bezpiecznie w Twoim towarzystwie, możesz być pewien, iż w chętnie włączy się we flirtowanie z Tobą. 

Na przykład, gdy Wasza rozmowa trwa w najlepsze, możesz spokojnie jej powiedzieć, iż uwielbiasz, jak mruży oczy śmiejąc się i, uwierz mi, ten komplement zadziała na nią niczym magiczna różdżka. Lub, jeśli na przykład kobieta jest osobą, którą często spotykasz w pracy, a nie miałeś jeszcze możliwości porozmawiać z nią, możesz skomplementować ciuchy, które ma na sobie. Coś w stylu “Ta koszulka świetnie na Tobie leży!”.

Teraz, jeśli osiągnąłeś bardziej komfortowy poziom znajomości z nią lub byłeś na kilku przyjaznych randkach, być może możesz wysłać jej nieoczekiwaną wiadomość i powiedzieć jej, jak bardzo atrakcyjna Twoim zdaniem jest. Napisz do niej: “Chcę Ci tylko powiedzieć, iż moim zdaniem jesteś cholernie atrakcyjna!”. I zaczekaj. 

Dokładnie dobierz słowa

Jeśli podoba Ci się dziewczyna, nie dobieraj takich słów jak “gorąca” czy “seksowna”, żeby powiedzieć jej, iż jest atrakcyjna. Zapomnij o słowie “ruchanie”, ponieważ może Cię wpędzić w poważne kłopoty (szczególnie jeśli to kobieta z grona Twoich znajomych lub z pracy). Staraj się nie dopisywać jej oklepanych atutów fizycznych, ponieważ jest to pozbawione szacunku. Za niedobrane słowa możesz nawet dostać w twarz, więc staraj się nie obiektywizować przesadnie kobiet. 

Niektórzy faceci mogą uznać, iż komplementowanie kobiecego wyglądu jest niezbędne. Warto jednak pamiętać, iż słowa takie jak “seksowna” i “gorąca” mają podtekst seksualny, więc mężczyźni powinni obejść się bez tego. Te najbardziej zmysłowe wyrażenia pozostaw dla swojego związku. Zamiast tego staraj się używać określeń takich jak, “ładna”, “urocza” i prawdopodobnie spotka się to z aprobatą kobiety. 

Kobiety kręcą szczegóły, więc zamiast mówić wprost, że jest piękna, spróbuj skomentować jej twarz, oczy, makijaż czy ubranie. Można powiedzieć na przykład: “Ta bluzka naprawdę pasuje do koloru Twoich oczu”. 

Nie rób z tego wielkiego halo

Gdy tylko powiesz coś miłego i ją skomplementujesz, nie czekaj na reakcję gapiąc się na nią. Brak reakcji na komplement nie powinien być wielką sprawą w Twojej głowie. Być może po prostu nie jest pewna, w jaki sposób odbierać komplement, albo po prostu nie często je słyszy. 

Lekceważenie komplementu też jest naturalną reakcją kobiet. Według badań przeprowadzonych w 2018 roku, tylko 22 procent kobiet akceptuje lub uznaje komplement. Z tego powodu nie oczekuj, że będzie Ci dziękować za to, co powiedziałeś i nie oczekuj tego. Musisz zrozumieć, iż to, że kobieta nic nie mówi, nie jest wcale odrzuceniem. Kobiety po prostu takie są. 

W badaniu cytowano również, że większość kobiet nie reaguje dobrze na komplementy z obawy przed postrzeganiem ich jako zbyt pewnych siebie lub zarozumiałych. W niektórych przypadkach lekceważenie komplementu może być również kulturalne. Kobieta mogła być również wychowana w domu, w którym powinna nie reagować na to, że ktoś ją właśnie skomplementował. 

Nie przejmuj się, jeśli kobieta na Twój komplement nie zareagowała tak, jak Twoim zdaniem zareagować powinna. Uwierz mi, Twoją wiadomość usłyszała głośno i wyraźnie, nawet jeśli nie dała tego po sobie poznać. 

Bądź pewny siebie

Jeśli brakuje Ci pewności siebie, prawdopodobnie popełnisz jakąś gafę. Może to być dziwne zachowanie się, czy też ruchy, które sprawią, że trudno Ci będzie zaufać. Kiedy jednak jesteś pewną siebie osobą, w zasadzie zdajesz sobie sprawę z tego, jak sobie radzisz. Oznacza to też, że zdajesz sobie sprawę z tego, czy:

  • Ona czuje się swobodnie w Twojej obecności
  • Czy nie wkraczać na jej prywatny teren
  • Czy inne osoby patrzą w Waszą stronę?

Świadomość tych rzeczy jest ważna, ponieważ jest to sposób na sprawdzenie granic, jeśli próbujesz z nią flirtować. Oprócz słów możesz także powiedzieć kobiecie, że jest atrakcyjna dzięki mowie ciała.

Czy wzdryga się, czy może zbliża się w Twoją stronę, kiedy delikatnie dotykasz jej ramienia lub włosów? Czy zauważysz, że pochyla się w twoim kierunku, kiedy z nią rozmawiasz lub się odsuwa? Czy przechyla głowę, gdy Cię słucha? Czy może trzyma przed sobą torebkę niczym ścianę?