10 podstawowych błędów randkowicza

Internetowe portale randkowe, jak Erodate.pl są szczególnym miejscem, gdzie mamy o wiele większą szansę na spotkanie swojego potencjalnego partnera spoza naszego podwórka/bloku/biura/siłowni. Ciągle słyszymy historie o udanych randkach, czasami nawet związkach, które wykiełkowały z paru wiadomości napisanych ciemnym, jesiennym wieczorem. Sprawia to, iż nie tracimy nadziei i ciągle szukamy na portalach randkowych swoich drugich połówek. 

Warto jednak pamiętać, iż sukces na takich portalach w dużej mierze zależy od tego, jak wygląda nasz profil. Choć wydaje się to być smutnym zjawiskiem – nie musi być. Starczy myśleć o tym, jako o swojej wirtualnej wizytówce. Nie chcemy przecież, żeby osoba, które takową wręczamy, pomyślałaby, iż dana wizytówka jest dla przykładu…nieprofesjonalna. I choć profile na portalach randkowych służą czemu innemu, warto jest się postarać, ażeby profil wyglądał odpowiednio. 

Właśnie z tego powodu przedstawiamy Wam najczęstsze “pułapki” profilów randkowych. Jeśli więcej niż jeden opisany tu błąd można znaleźć na Twoim profilu, być może właśnie to jest powodem tak małej ilości randek?

Zasłaniające twarz okulary przeciwsłoneczne

Tak, te okulary zakupione we Włoszech są piękne, ale … nie widzimy Twojej twarzy. Brak wyraźnego ujęcia Twojej twarzy sprawia, iż ludzie myślą, że starasz się coś ukryć, a nikt na pierwszej randce nie chce być niemile zaskoczony. 

Niekończące się ujęcia “z rąsi”

Selfie, czyli zdjęcia z ręki są świetne i są one najlepszym sposobem na promowanie miłości do samego siebie w tej wiecznie złej cyberprzestrzeni. Ale sześć selfie z rzędu na profilu randkowym? Ten, kto przegląda taki profil, może pomyśleć, że widzi przed sobą pierwszorzędnego narcyza. 

Zdjęcia grupowe

Którym z nich jesteś? Na litość boską, nigdy, przenigdy nie ustawiaj zdjęcia grupowego, jako profilowego. Jeśli na każdym zdjęciu widnieje więcej niż jedna osoba, przeglądający może nie wiedzieć nawet, którą osobą jesteś Ty, przez co może stracić zainteresowanie i na tym cała gra się skończy. 

Szczegółowy opis tego, czego szukasz na portalu

Zawsze dobrze jest wiedzieć, czego chcesz w związku. Jednak precyzyjne określenie tego, co lubisz, a czego nie, może odciąć potencjalną pulę zainteresowanych osób. Dlaczego? Cóż, każdy z nas jest samokrytyczny, a po wyczytaniu całej litanii na temat wymagań co do partnera nie trudno jest sobie pomyśleć, że się nie spełnia wszystkich wymagań. Lepiej jest umawiać się na spotkania z otwartym umysłem i pozwolić się zaskoczyć.

Pusty profil

Jeśli Twój profil świeci pustkami, przygotuj się na bombardowanie mocno ogólnikowymi pytaniami (bo jak inaczej zacząć rozmowę z kimś, o kim nie masz informacji?) lub nie otrzymasz żadnych wiadomości. Puste profile mogą sprawiać wrażenie, iż w ogóle się nie starasz, a to nie będzie pasowało wielu osobom. 

Przechwalanie się

Jeśli chodzi o randki online, to młodzi mężczyźni ze skłonnością do przechwalania się mają najmniejsze szanse na umówienie się na randkę. Chodzi tu przede wszystkim o te zdjęcia bez koszulek, na których facet próbuje maksymalnie napiąć swoje mięśnie. Choć z opinii ekspertów trudno jest o dokładne stwierdzenie, o czym warto nie mówić, nie trudno się domyśleć, iż lekkie przystopowanie chwaleniem się o swoim idealnym życiu to coś, co warto wziąć pod uwagę. 

Informacje mocno ogólnikowe

No co Ty mówisz, lubisz filmy?! I psy?! Czyli lubisz to, co jakieś 97% mieszkańców Polski. I chyba nie myślisz, iż jesteś pierwszą osobą z tym słabym żartem pt. “Tylko nie mówmy nikomu, że poznaliśmy się na Erodate.pl”. Wyróżnij się na tle innych starając się dokładniej określić swoje zainteresowania i nie rzucając banalnymi i powtarzającymi się tekstami. Zaufaj nam, to pozwoli szybciej odnaleźć kogoś, kto w niedalekiej przyszłości być może zostanie Twoim partnerem. 

Nadużywanie emotikonów

Jedno to wysyłanie śmiesznych emotikonów do swoich przyjaciół. Czym innym natomiast jest ich nadużywanie, zarówno w opisach profili randkowych, jak i w pierwszych wiadomościach napisanych do nowo poznanej osoby. Możesz sprawiać wrażenie kogoś, kto jest po prostu mało poważny. 

Przesadne dzielenie się informacją o sobie

Podaj niezbędne informacje o sobie, ale nie całą historię swojego życia. Zostaw coś na randkę. 

Oszukiwanie

Ostatnie i chyba najważniejsze. Nie kłam o swoim wieku ani zainteresowaniach. Jeśli na początku tego nie wiedzą, dowiedzą się później. Po prostu bądź sobą. 

Ok, wiesz, czego masz unikać. Ale co zwiększy moje szanse na podryw?

Według badań przeprowadzonych w kwietniu 2019 roku, wzmianka o tym, że jesteś fanem pilatesu w swoim profilu, zwiększa Twoje szanse na otrzymanie wiadomości o 160 procent. Z tego samego badania wynikało, iż trening i dbanie o swoje zdrowie i sylwetkę powszechnie uważane było za najseksowniejsze ze wszystkich. I nie chodzi tu o sześciopaki. Wszystko, absolutnie wszystko, co związane jest z fitnessem, jest uważane za mocno pociągające. Wzmianka o zajęciach z kickboxingu sprawia, iż szansa na wiadomość wzrasta aż do 139 procent, nie mniej popularne jest uprawianie jogi. Ok, a co, jeśli nie przepadasz za żadnym z powyższych? Samo wspomnienie o tym, iż “pozostajesz aktywny” wystarczy, aby podnieść aż o 81% Twoją szansę na miłość.